Nowa generacja Tag Heuer Carrera Three Hands

TAG Heuer powraca do jednej ze swoich najbardziej kultowych kolekcji, TAG Heuer Carrera i przedstawia nową generację ponadczasowego, sportowego i eleganckiego zegarka z trzema wskazówkami.

Tag Heuer Carrera Three Hands fot. materiały prasowe Tag Heuer

La Chaux-de-Fonds, Szwajcaria – 7 października 2021: Jako symbol sportowego ducha TAG Heuer, najszlachetniejszy i najbardziej elegancki model zegarka z kolekcji TAG Heuer Carrera: TAG Heuer  został zaktualizowany: TAG Heuer Carrera Three Hands. Rezultatem jest nowa kolekcja 13 modeli, których nowoczesne wzornictwo reinterpretuje wrodzoną elegancję tego czasomierza zaprojektowanego w czterech wersjach: TAG Heuer Carrera Day Date 41 mm, TAG Heuer Carrera GMT 41 mm. TAG Heuer Carrera Date 39 mm i TAG Heuer Carrera Date 29 mm, wszystkie od 1963 roku wyrażają niegasnącą obsesję marki na punkcie czytelności.

TAG Heuer Carrera, dziedzictwo ducha sportowej rywalizacji i elegancja

Kolekcja TAG Heuer Carrera od zawsze była najlepszą wizytówką fascynującego dziedzictwa marki w wyścigach samochodowych i jest najbardziej znana z ponadczasowych, sportowych i eleganckich chronografów. Od czasu ich wprowadzenia ponad 60 lat temu przez wizjonera Jack’a Heuer’a, te zegarki o gładkich, wyraźnych liniach i doskonałych proporcjach stały się natychmiast rozpoznawalne i wyniesione do rangi zegarmistrzowskiej ikony.

Opierając się na czystym i nowoczesnym designie, celem Jack’a Heuer’a w tamtym czasie było stworzenie chronografu Heuer Carrera, który byłby zarówno przejrzysty, jak i doskonale harmonijny – idealna cecha dla kierowców, którzy muszą być w stanie określić czas na pierwszy rzut oka w ferworze akcji. W 1962 roku Jack Heuer, ówczesny dyrektor generalny ds. zegarmistrzowskich, usłyszał o słynnym wyścigu samochodowym Carrera Panamericana, jednym z najniebezpieczniejszych na świecie. Jego uwagę od razu przykuło hiszpańskie słowo Carrera, które oznacza drogę, wyścig, karierę lub kurs. Była to idealna nazwa dla nowego zegarka.

Tag Heuer Carrera Three Handsfot. materiały prasowe Tag Heuer

Obsesja na punkcie czytelności

„Legenda głosi, że obsesja TAG Heuer na punkcie czytelności rozpoczęła się w 1958 roku, kiedy Jack Heuer spadł z pierwszego na trzecie miejsce w szwajcarskim rajdzie, ponieważ nie był w stanie poprawnie odczytać zegara na desce rozdzielczej. Wtedy postanowił skupić się na tym konkretnym problemie i poprawić go wykorzystując swoją miłość do nowoczesnego designu, aby stworzyć niesamowicie czytelny zegarek” wyjaśnia Nicholas Biebuyck Dyrektor ds. Dziedzictwa w TAG Heuer. „Jest to powód, dla którego Carrera, wprowadzona na rynek w 1963 roku, radykalnie różni się od wszystkich innych zegarków, które firma wyprodukowała wcześniej. W Carrera widać skupienie na typografii i chęć odkrywania możliwie najszlachetniejszej formy. Jego język projektowania jest tak przejrzysty i minimalistyczny, że na tarczy zegarka znajdują się tylko trzy linijki tekstu: Carrera – Heuer – Produkcja szwajcarska – eliminując ryzyko pomylenia lub rozproszenia przez zbędne dekoracje”.

Na początku 2000 roku wprowadzono wersję TAG Heuer Carrera Three Hands i od tego czasu linia ta jest ucieleśnieniem nieustannego dążenia TAG Heuer do doskonałej czytelności i przejrzystości, szczególnie w odniesieniu do określania czasu.

W 2021 roku nowa kolekcja TAG Heuer Carrera Three Hands opiera się na tej samej filozofii czasu mistrza i wraca do  bogatego dziedzictwa z nutką nowoczesności i tą samą pasją do tworzenia zegarków o uderzającym designie, który zapewnia doskonałą czytelność zarówno dla kierowców jak i dla wszystkich posiadaczy tego legendarnego zegarka. Zaangażowanie, które napędza firmę od prawie 100 lat.

Tag Heuer Carrera Three Handsfot. materiały prasowe Tag Heuer

Frédéric Arnault, dyrektor generalny TAG Heuer, powiedział: „Od pierwszego pojawienia się ponad dwie dekady temu, TAG Heuer Carrera Three Hands stał się centralnym elementem naszej oferty i z przyjemnością przedstawiamy nową linię, która mocno łączy zegarek z jego znakomitymi korzeniami, jednocześnie projektując odważną nowoczesność oraz wyrafinowanie. Dzięki 4 wariantom i 13 nowym czasomierzom, nasi klienci i kolekcjonerzy bez wątpienia zauważą zegarek TAG Heuer Carrera, który wyjątkowo pasuje do ich stylu życia, jednocześnie ciesząc się jego charakterystycznym, dyskretnym wzornictwem i niezrównaną czytelnością, czyli cechami, które przyczyniły się do jego trwałego sukcesu.”

TAG Heuer Carrera Three Hands: nowa generacja

Nowa generacja kolekcji TAG Heuer Carrera Three Hands jest zaprezentowana w szerokiej gamie rozmiarów odpowiadających wszystkim gustom i upodobaniom. Linia składa się z 13 referencji w czterech podkolekcjach – o średnicy od 29 mm do 41 mm – z których wszystkie zawierają i odzwierciedlają kody stylistyczne chronografów TAG Heuer Carrera Heuer 02 wprowadzonych na rynek w zeszłym roku. W efekcie uzyskano wyrafinowany i nowoczesny wygląd inspirowany szlachetnym stylem, który po raz pierwszy uczynił TAG Heuer Carrera ikoną.

Wszystkie referencje będą oferowane w kopercie ze stali nierdzewnej – dwanaście na stalowej bransolecie i jeden na skórzanym pasku – z tarczami w kolorze czarnym, niebieskim, białym lub srebrnym z nowym logo Carrera. Stalowe bransolety są wyposażone w zupełnie nowe ogniwa w kształcie litery H, innowacyjny design, który jest jeszcze bardziej ergonomiczny i wygodny na nadgarstku.

Tag Heuer Carrera Three Handsfot. materiały prasowe Tag Heuer

TAG Heuer Carrera Date 39 mm oraz TAG Heuer Carrera Day Date 41 mm

TAG Heuer Carrera w rozmiarach 39 mm i 41 mm mają automatyczny mechanizm Calibre 5. Czytelność tarczy jest zawsze głównym atutem, szczególnie w przypadku pogrubionych wskazówek i udoskonalonej integracji indeksów. Carrera Date 39 mm jest wyposażona w datownik na godzinie 6, a dla Day Date 41 mm zaprojektowano cieńszą ramkę datownika.