New Balance świętuje swoje dziedzictwo coroczną kolekcją Grey Day

New Balance zaprezentował wyczekiwaną kolekcję przygotowaną specjalnie na Grey Day – coroczne wydarzenie, w trakcie którego marka świętuje swoje dziedzictwo. Każdego roku New Balance celebruje ponad 100 lat istnienia, wykorzystując kolor szary, który dumnie reprezentuje historię marki i stał się jej synonimem.

New Balance New Balance

Grey Day pack 2021 obejmuje trzy modele. Klasyczne wydanie modelu 574 oraz wersję 574 Un-N-Ding, pozbawioną ikonicznego logo „N”. Kolekcję uzupełnia współczesny odpowiednik 574, czyli model 57/40 w limitowanej szarej wersji.

W 1988 roku mały eksperyment łączący w jednym projekcie buty do biegania po asfalcie z trailówkami stał się początkiem dla sylwetki 574. Buty miały umożliwić poruszanie się w różnym terenie i rzeczywiście tak się stało. Dzięki modelowi 574 granice między wyczynowym bieganiem a codziennym użytkowaniem szybko zaczęły się zacierać, a on sam stał się jednym z pierwszych prawdziwych sneakersów do noszenia na co dzień. Dziś model 574 jest znany na całym świecie ze swojej wszechstronności, klasycznego designu i szarej kolorystyki, która stała się synonimem dziedzictwa marki New Balance.

Z hasłem "Worn by Anyone", New Balance 574 stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych butów w branży i dziś to jeden z najlepiej sprzedających się modeli marki. Kolekcja Grey Day jest formą hołdu dla modelu 574 w szarym kolorze – obok klasycznego oryginału pojawiają się dwa zupełnie nowe modele. New Balance 57/40 to świeża interpretacja kultowego modelu i ukłon w stronę całej serii 574, podczas gdy ekskluzywna wersja 574 Un-N-ding to unikalny zwrot w stronę klasycznego buta poprzez usunięcie rzucającego się w oczy logo "N" z obu stron.

W tegoroczną kampanię New Balance z okazji Grey Day zaangażowanych jest kilku ambasadorów marki, m.in.: tenisistka Coco Gauff, koszykarz Jamal Murray, piłkarz Sadio Mane, sprinterka Sydney McLaughlin czy skater Tiago Lemos. Prezentując szare modele z pomocą czołowych sportowców, New Balance przywołuje nie tylko swoje dziedzictwo, lecz także uniwersalność modeli 574 i 57/40.

„Grey Day to wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego możemy przybliżyć naszą historię, wykorzystując do tego tradycyjny dla marki szary kolor i klasyczną sylwetkę 574. Nasze hasło 'Worn by Anyone' jest wyrazem szacunku dla przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tych kultowych modeli" – mówi Pat Cassidy, Global Director, Consumer Marketing & Athlete Activation.