New Balance i wegańskie buty!

New Balance razem z ambasadorem Jadenem Smithem opracowali koncepcję i projekt nowych butów wegańskich przenosząc tym samym markę na kolejny poziom jeśli chodzi o zrównoważoną produkcję obuwia.

New Balance New Balance

NB for Jaden Smith Vision Racer swoją globalną premierę miały w lipcu. Trzecia, żółta odsłona kolorystyczna jest dostępna od 6 listopada na stronie NBsklep.pl

Jaden będący ikoną zmian idealnie wpisuje się w filozofię marki opartej na idei Fearlessly Independent. Jego prowokujące działania w modzie i muzyce w połączeniu z jego świadomością ekologiczną oraz zaangażowaniem w działalność dobroczynną nawiązują do wielkich globalnych wyzwań, z którymi musi zmierzyć się współczesne pokolenie.

Zmiana status quo, bycie wiernym samemu sobie, oddana praca na rzecz społeczności lokalnej, poszanowanie dziedzictwa i współpraca na rzecz lepszej przyszłości – to wartości, które są podstawą relacji między New Balance a Jadenem – wyjaśnia Chris Davis, wicedyrektor marketingu w New Balance.

Od początku kooperacja Jadena z New Balance miała bardzo bezpośredni i praktyczny charakter. Był on nie tylko zaangażowany w prace kreatywne, ale poznał również cały proces tworzenia butów od projektu i rozwoju produktu, aż po samą produkcję i logistykę łańcucha dostaw. Pasja Jadena dla do kreowania nowoczesnej mody zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju w połączeniu z poszanowaniem klasycznych produktów New Balance doprowadziła do powstania koncepcji modelu NB for Jaden Smith Vision Racer.

Inspirowana ulubionymi butami Jadena  –  sportowym modelem X-Racer oraz klasycznym 1700 – sylwetka NB for Jaden Smith Vision Racer łączy w sobie klasyczny design New Balance ze współczesnym stylem Jadena. Każdy element modelu Vision Racer jest wykonany z materiałów przynajmniej częściowo pochodzących z recyklingu, a but jest wegański. Zastosowanie materiałów wegańskich i pozyskanych w zrównoważony sposób przesunęło łańcuch dostaw New Balance na kolejny poziom i przyspieszyło plany marki, dotyczące szerszego zastosowania przyjaznych środowisku surowców.

Model NB for Jaden Smith Vision Racer zawiera:

  • Podeszwę środkową z systemem EVA Regrind, która jest zbudowana w 5% z pianki EVA pochodzącej z odzysku, co zmniejsza ilość potencjalnych odpadów.
  • Wkładkę wykonaną częściowo z materiałów z recyklingu, a część pod piętą jest podwójnej gęstości. Główna część wykonana jest z mieszanki 6% oleju rzepakowego, 15% pianki z recyklingu, 5% gumy z recyklingu i 74% czystego poliuretanu. Część pod piętą wykonana jest w 98% z pianki i gumy będących odpadami poprodukcyjnymi. ¬¬
  • Cholewkę z wykorzystaniem materiałów syntetycznych z recyklingu. Syntetyczna skóra jest wykonana z poliuretanu rozłożonego warstwami na cienkim podłożu z poliestru, którego 60% pochodzi z recyklingu.
  • Poliester z recyklingu. Tkanina cholewki, podszewki cholewki, drobna siateczka oraz materiał zastosowany w języku wykonane są z poliestru w całości pochodzącego z recyklingu. Grubsza siatka na języku wykonana jest w 70% z poliestru z recyklingu i w 30% z odblaskowej przędzy. Poliester odzyskiwany jest z odpadów pokonsumenckich, a nie z oleju.

Inne charakterystyczne elementy modelu NB for Jaden Smith Vision Racer to przerysowany napis „Vision” wtopiony w podeszwę oraz zapewniające widoczność w nocy odblaskowe elementy: detale na języku, logo N i górna lamówka.

Buty mają również pokrytą gumą krawędź, która ma zapewnić dodatkowe wsparcie potrzebne Jadenowi podczas intensywnych występów i jazdy na deskorolce. Vision Racer zadebiutował w niebieskiej kolorystyce o nazwie Wavy Baby Blue, następnie pojawiła się biała wersja Wavy White. Trzecia żółta kolorystyka o nazwie Luminous Lemon pojawiła się w sprzedaży 6 listopada na stronie nbsklep.pl.

REKLAMA