[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.4

Najlepsi gracze w squasha walczą o mistrzostwo

Ponad 100 zawodników weźmie udział w mistrzostwach Polski w squashu, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Poznaniu o tytuły walczyć będzie czołówka oficjalnego rankingu PFS.

Jednym z faworytów tegorocznych mistrzostw będzie lider rankingu PFS, Marcin Karwowski.
Lexummedica Indywidualne Mistrzostwa Polski w Squashu 2010, zaplanowane pierwotnie na kwiecień i przełożone z powodu żałoby narodowej, rozegrane zostaną w Poznaniu w dniach 3-5 czerwca. W tym roku o tytuły mistrzowskie walczyć będzie 64 seniorów, 32 seniorki i 16 juniorów, którzy zajmują najwyższe miejsca w rankingu Polskiej Federacji Squasha.

"Spodziewamy się bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji - mówi Damian Maliński, organizator mistrzostw. - Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych".

REKLAMA

Największych emocji w turnieju mężczyzn powinny dostarczyć mecze z udziałem trzech zawodników młodego pokolenia: aktualnego mistrz Polski Wojtka Nowisza z Warszawy, obecnego lidera rankingu PFS Marcina Karwowskiego z Warszawy oraz Konrada Tymy z Gorzowa Wielkopolskiego, który trenuje na co dzień w Anglii w jednej z najlepszych szkół squasha na świecie. W turnieju kobiet faworytkami są broniąca tytułu Anna Jurkun i liderka rankingu PFS Dominika Witkowska.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dysponującym 6 kortami klubie MySquash przy ulicy Góreckiej 108. Przez wszystkie dni zawodów wstęp dla kibiców będzie wolny.

Men's Health jest patronem medialnym tegorocznego turnieju.

MH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij