Najlepsi gracze w squasha walczą o mistrzostwo

Ponad 100 zawodników weźmie udział w mistrzostwach Polski w squashu, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Poznaniu o tytuły walczyć będzie czołówka oficjalnego rankingu PFS.

Jednym z faworytów tegorocznych mistrzostw będzie lider rankingu PFS, Marcin Karwowski.

Lexummedica Indywidualne Mistrzostwa Polski w Squashu 2010, zaplanowane pierwotnie na kwiecień i przełożone z powodu żałoby narodowej, rozegrane zostaną w Poznaniu w dniach 3-5 czerwca. W tym roku o tytuły mistrzowskie walczyć będzie 64 seniorów, 32 seniorki i 16 juniorów, którzy zajmują najwyższe miejsca w rankingu Polskiej Federacji Squasha.

REKLAMA

"Spodziewamy się bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji - mówi Damian Maliński, organizator mistrzostw. - Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych".

Największych emocji w turnieju mężczyzn powinny dostarczyć mecze z udziałem trzech zawodników młodego pokolenia: aktualnego mistrz Polski Wojtka Nowisza z Warszawy, obecnego lidera rankingu PFS Marcina Karwowskiego z Warszawy oraz Konrada Tymy z Gorzowa Wielkopolskiego, który trenuje na co dzień w Anglii w jednej z najlepszych szkół squasha na świecie. W turnieju kobiet faworytkami są broniąca tytułu Anna Jurkun i liderka rankingu PFS Dominika Witkowska.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dysponującym 6 kortami klubie MySquash przy ulicy Góreckiej 108. Przez wszystkie dni zawodów wstęp dla kibiców będzie wolny.

Men's Health jest patronem medialnym tegorocznego turnieju.

MH

REKLAMA