Można już zamawiać nowego AbradAba

"Abradabing" - taki tytuł nosi nowa płyta Abradaba, współzałożyciela legendarnej grupy Kaliber 44. Czwarty solowy krążek w karierze jednego z najciekawszych raperów w kraju będzie można kupić już od 4 października.
Abradabing - najnowsza p
Abradabing - najnowsza płyta Abradaba - to kilkanaście utworów, przywracających czasy świetności hip-hopu.

Tytuł albumu - "Abradabing" - jest nawiązaniem do dubbingu, czyli tłumaczenia niezrozumiałego filmu na czytelny przekaz. Nowa płyta to świat zinterpretowany przez AbradAba i wyrażony w mocnych utworach, takich jak "Mamy królów na banknotach", "Czuję się jak", czy "Zawalidroga".

REKLAMA

Podczas tworzenia materiału z AbradAbem współpracował czołowy polski raper i producent - O.S.T.R., który zajął się całością albumu, zarówno w warstwie muzycznej - jako twórca podkładów - jak i w warstwie producenckiej. To zupełna nowość w dotychczasowej twórczości AbradAba.

"W ten sposób jeszcze nie pracowałem. Osobiście dla mnie to wyjątkowe przeżycie i świetna odskocznia od dotychczasowego stylu pracy. Po raz pierwszy moje wokale zrealizował świetny raper, co daje mi dodatkową pewność brzmienia materiału".

Na płycie daje się wyczuć prawdziwą chemię i doskonałe zgranie między artystami. AbradAb i O.S.T.R wspierani przez DJ FEEL-X'a, odpowiedzialnego za większość skreczy, stworzyli solidny album w stylu trzeciego krążka Kalibra 44.

"Niewiele mogę powiedzieć o tej płycie, nie mam jeszcze do niej dystansu. Myślę, że Ostry i FEEL-X odwalili kawał dobrej roboty, a ja po prostu dałem z siebie wszystko" - wyznaje AbradAb. Nowy materiał w znacznej części opiera się na samplach, co jest odejściem od koncepcji przyjętej w O.P.K., gdzie AbradAb postawił na żywe instrumenty. Na płycie udzielają się również goście: DJ Haem, Frenchman, Kontrabanda, Gutek, Cadillac.

Po dniach i nocach wyczerpujących nagrań powstało kilkanaście utworów, przywracających czasy świetności hip-hopu. Na płycie usłyszymy HH w stuprocentowym stężeniu. "Abradabing" ma spore szanse uczynić wiele pozytywnego zamętu w skostniałym ostatnimi laty hip-hopowym światku, a zatem nie pozostaje nic innego, tylko - idąc za słowami AbradAba - "ściągać portki i czekać, aż Abradabing skopie wam tyłki.

Tracklista:

1. ON
2. Usłysz mój głos 2010
3. Mamy królów na banknotach
4. Zawalidroga
5. Dzik - gość. Koniu i Abdul (Kontrabanda)
6 . Choć na słowo
7. Globalne ocieplenie
8. Gniew - gość. Frenczman
9. Czy słyszycie skit?
10. Czuję się jak - gość. O.S.T.R. i DJ Haem
11. Śmierć wielu serc
12. Yo yo
13. Więc wiedz - gość. Cadillac Dale
14. Język giętki - gość. Gutek
15. Spadam
16. Autro

 W sklepach płyta będzie do kupienia od 9 października, ale już teraz można zamawiać to wydawnictwo w preorderze na stronie rapportal.pl. Można już także posłuchać i obejrzeć teledysk do promującego tę płytę singla "Mamy królów na banknotach".

 

 

MH

REKLAMA