Monster X Tour znowu w Polsce!

Ryk potężnych silników, hektolitry spalonego paliwa, dzikie akrobacje, dziesiątki miażdżonych wraków aut - wielkie i głośne monster trucki wracają do Polski! Już w czerwcu Łódź, Wrocław i Kraków staną się epicentrami motorowej rozrywki za sprawą Monster X Tour, któremu patronuje MH. Mamy dla was bilety na te niesamowite pokazy!

Monster X Tour
fot. Monster X Tour

W samych tylko Stanach Zjednoczonych show z monster truckami w roli głównej podziwia blisko siedemset tysięcy widzów podczas 80 pokazów rocznie! Podczas 5 polskich show zobaczysz niewiarygodne kilkutonowe samochody, które będą ze sobą zaciekle rywalizować podczas ekstremalnych wyścigów i zawodów freestyle.

Publiczność w łódzkiej Atlas Arenie (1 czerwca), na krakowskim Stadionie Cracovii (7 czerwca) i wrocławskim Stadionie Miejskim (14 czerwca) będzie mogła na własne oczy przekonać się, jak wysoko potrafią wybijać się w powietrze. Sprawdzisz co dzieje się z osobówkami, które dostaną się pod ich olbrzymie opony oraz jak szybko i swobodnie potrafią szaleć na dwóch kółkach. Nie zabraknie również popisów motocyklowych - kaskaderzy z FMX Stunt Riders zaprezentują się w zapierających dech w piersiach powietrznych akrobacjach.

To wszystko w ramach kolejnej edycji Monster X Tour w Polsce, która realizowana jest przez największego niezależnego producenta wydarzeń sportów motorowych w USA - Monster Truck Entertainment!

Każde show poprzedzone będzie póltoragodzinnym Pit Party, podczas którego każdy, kto kupi bilet VIP, będzie miał okazję podziwiać z bliska kultowe półciężarówki w parku maszyn. To doskonała okazja dla wszystkich fanów motoryzacji do zapoznania się z budową tych ogromnych pojazdów, zrobienia sobie zdjęcia przy ponad 1,5 metrowych oponach, zdobycia autografów zawodników czy porozmawiania z mechanikami odpowiedzialnymi za ich sprawne funkcjonowanie.

Na początku była Wielka Stopa

Pierwszy monster truck powstał w 1974 roku – jego konstruktor Bob Chandler zbudował go na bazie  swojego pick-upa F-250 i nazwał Bigfoot. W ciągu kilku lat auto stało się sławne w całych Stanach, a sam Chandler znalazł wielu naśladowców, którzy podobnie jak on, zajęli się konstruowaniem aut-gigantów. Od połowy lat 80. zaczęto organizować zawody i pokazy monster trucków w całej Ameryce.

Dzisiejsze monster trucki różnią się zdecydowanie od swoich "przodków" – są szybsze, wytrzymalsze, a ich konstrukcja znacznie bardziej skomplikowana. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo kierowców – pokazy należą do ryzykownych, wywrotki i kraksy zdarzają się dość często, dlatego każde auto musi być wyposażone, na wzór samochodów wyścigowych, w klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę przed zmiażdżeniem. Obowiązkowo auta posiadają aż trzy wyłączniki odcinające zapłon, na wypadek utraty przez kierowcę kontroli nad pojazdem.

Wrestling sportów motorowych

Innym bardzo ważnym elementem jest zawieszenie – musi być jednocześnie lekkie, jak i odporne na ogromne obciążenia powstające m.in. podczas skoków z ramp oraz innych ewolucji. Natomiast napędzane metanolem silniki tych potężnych pojazdów, osiągające do 1,5 tysiąca koni mechanicznych mocy, umożliwiają kierowcom wykonywanie widowiskowych akrobacji, które gwarantują niesamowite wrażenia i ekstremalne emocje dla publiczności.

Zawody monster trucków są w Stanach Zjednoczonych nazywane "wrestlingiem sportów motorowych", co świadczy o ich ogromnej i niesłabnącej od 3 dekad popularności. Mimo że w Europie zagościły zdecydowanie później, publiczność Starego Kontynentu zdążyła już je pokochać.

1.06.2014 - Łódź, Atlas Arena

Show - godz. 13.00
Pit Party - 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show - godz. 18:00
Pit Party - 16:00-17:30 (wejście do 17:00)

7.06.2014 - Kraków, Stadion Cracovii

Show - godz. 13.00
Pit Party - 11:00-12:30 (wejście do 12:00)

Show - godz. 19:00
Pit Party - 17:00-18:30 (wejście do 18:00)

14.06.2014 - Wrocław, Stadion Wrocław

Show godz. 15.00
Pit Party 13:00-14:30 (wejście do 14:00)

Wygraj wejściówkę na Monster X Tour!

Magazyn Men's Health, który jest patronem medialnym Monster X Tour, zaprasza do cyklu organizowanych wspólnie z magazynami "auto motor i sport" i "Motocykl" oraz serwisem mojeauto.pl konkursów, w których do wygrania będzie aż 40 wejściówek na czerwcowe show. Szczegóły konkursów przedstawimy już wkrótce na facebookowych profilach Men's Health, auto motor i sport, Motocykla oraz mojeauto.pl - zalajkujcie te fanpage, aby nie przegapić szansy na zdobycie biletu!

MH

Zobacz również:
REKLAMA