Merrell Nova 2 – buty do biegów terenowych

Warta uwagi propozycja od marki Merrell – Nova 2 to wynik zupełnie nowego podejścia do projektowania butów biegowych. Na pierwszy rzut oka model ma dość sneakersową sylwetkę, która łączy w sobie komfort i lekkość z trwałością obuwia hikingowego. Ten całkowicie wegański but biegowy zachwyci każdego amatora aktywności na świeżym powietrzu.

Merrell Nova 2 fot. materiały prasowe

Wierzch buta pokrywa odporna na przetarcia siateczka, w strategicznych miejscach wzmocniona TPU. Miękki kołnierz wokół kostki zapewnia wygodę podczas długiego treningu. Do zestawu udogodnień marka dodała wyściółkę z oddychającej siateczki, wkładkę z pianki EVA oraz miękką podeszwę środkową EVA, która odpowiada za poprawę stabilności stopy. Za dobrą amortyzację podczas biegu odpowiedzialna jest poduszka powietrzna Merrell® Air Cushion umieszczona w podeszwie na wysokości pięty. W tym modelu nie brakuje również dobrego tłumienia wstrząsów w przedniej części buta, co jest ważne przy bieganiu na śródstopiu.

Merrell Nova 2 w warunkach terenowych sprawdza się wręcz idealnie m.in. dzięki dającej świetną przyczepność podeszwie zewnętrznej Vibram® TC5+. Poza wzorową trakcją podeszwa ta charakteryzuje się również dużą trwałością, dlatego nie musisz oszczędzać jej podczas treningów. Nova 2 nie zawodzi nie tylko na idealnie prostej i równej ścieżce biegowej, ale również na drodze o wyboistym podłożu. Wszystko to za sprawą zastosowanej w bucie wkładki Rock Plate, umieszczonej pomiędzy podeszwą wewnętrzną i zewnętrzną, która chroni stopę przed ostrymi elementami podłoża.

Sugerowana cena detaliczna: 549 PLN

https://www.merrell.pl/nova2_navy/

Zobacz również:
Zbuduj mięśnie i zrelaksuj ciało oraz umysł, łącząc trening siłowy z elementami jogi. Tak trenują w Navy SEALs. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA