MH trzeci w MP na skuterach wodnych

Dziennikarze, sportowcy i VIP-y ścigali się w ostatnią sobotę czerwca w Pucharze Europy Dziennikarzy i IV Międzynarodowe Mistrzostwych Polski na Skuterach Wodnych przy molo w Gdańsku-Brzeźnie. Uczestnicy imprezy wspomagali przy okazji podopiecznych Fundacji Żyć z Pompą.
MOSiR Gda
Uczestnicy JetSki Race 2012 na trasie slalomu równoległego (fot. MOSiR Gdańsk)

Rozgrywane już po raz czwarty zawody JetSki Race to jeden z najważniejszych projektów sportowych miasta Gdańska. Realizowany kolejny rok przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wspólnie z Fundacją "Żyć z POMPĄ" to jednak nie tylko sportowe emocje, ale również okazja do zdobycia funduszy, dzięki którym do podopiecznych fundacji trafią dwie specjalistyczne pompy do żywienia pozajelitowego.

Ciekawe widowisko zaprezentowali przede wszystkim sportowcy, którzy mimo deklaracji, że starty w imprezie potraktują rekreacyjnie, nie byli w stanie odłożyć na bok swoich ambicji i waleczności. Już podczas treningów widać było, że chcą każdy przejazd na 110-konnym skuterze Yamaha zakończyć z jak najlepszym czasem. W Brzeźnie ścigali się między innymi Team Diablo z mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem na czele, Siatkówka Team z Izabelą Bełcik oraz reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak, srebrny medalista mistrzostwa świata w 2007 roku.

Rywalami sportowców i ich przyjaciół byli m.in. posłanka i ambasadorka imprezy Iwona Guzowska, mistrzyni świata fitness Aleksandra Kobielak oraz tancerz i choreograf, Maciej "Gleba" Florek, a także pracujący w Gdańsku przy mistrzostwach Europy w piłce nożnej wolontariusze UEFA.

W kategorii sportowców i VIP-ów najszybszy okazał się Maciej "Gleba" Florek, uzyskując w serii czterech finałowych przejazdów zdecydowanie najlepszy czas. Z blisko 4-sekundową stratą do zwycięzcy finał zakończył drugi w klasyfikacji Siatkówka Team z Izą Bełcik. Trzecie miejsce zajęli wolontariusze UEFA.

Z kolei o tytuł mistrza Polski i Puchar Europy dziennikarzy rywalizowało aż 17 przedstawicieli mediów, w tym telewizji TVN, TVN24, Polsat Sport, Orange Sport i Pomorska TV, dzienników "Polska The Times" i "Gazeta Wyborcza", portalu Wirtualna Polska, stacji TOK FM oraz magazynów "Men's Health" i "Prestige".

W klasyfikacji dziennikarzy tytuł oficjalnego mistrza Polski zdobył Łukasz Borowski, reporter Polsatu Sport. Różnica po czterech przejazdach między nim a drugim zawodnikiem mistrzostw, Jakubem Jakubowskim z magazynu "Prestige" wyniosła zaledwie 0,28 sekundy! Trzecie miejsce zajął Adam Furyk, reprezentujący miesięcznik "Men's Health".

Nasz redaktor, który w 2011 r. również zajął w tych zawodach 3. lokatę, po wygraniu eliminacji i gładkim przejściu przez półfinały liczył na poprawę ubiegłorocznego wyniku. Niestety, w pierwszym z 4 biegów finałowych na kilkanaście metrów przed metą zgasł silnik jego skutera. Chociaż ambitnie walczył do końca i dwa z trzech kolejnych biegów wygrał, to kilkusekundowej straty do rywali z pechowego pierwszego biegu już nie zdołał odrobić.

Wszyscy laureaci zawodów w obu kategoriach otrzymali oryginalne trofea w postaci porcelanowych kasków sportowych oraz roczną prenumeratę miesięcznika Men's Health.

Plaża w Brzeźnie, nad którą przez większość dnia dnia świeciło słońce, żyła nie tylko wyścigami. Swoje umiejętności pływania na skuterach wodnych zaprezentowali wicemistrz świata Mateusz Stańczyk, który ujeżdżał m.in. 400-konną maszynę Kawasaki, i mistrzyni Polski Ewelina Sasin, pędząca między slalomowymi bojami na 300-konnej Kawasaki Ultra 300X.  Poza tym instruktorki z Calypso Beach Zumba wciągały do tanecznej zabawy plażowiczów i widzów, a muzykę do zabawy serwowali didżeje Funk B oraz Horba, którzy dawkę świetnych funkowych rytmów zapewnili również podczas wieczornego Funky Party. Ci, którzy pozostali na plaży do późnego wieczora, mogli również obejrzeć kończący imprezę, efektowny pokaz sztucznych ogni.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na oficjalnej stronie JetSki Race (www.jetskirace.pl), w serwisie MOSiR Gdańsk (www.mosir.gda.pl) oraz na ich facebookowych profilach (www.facebook.com/JetSkiRace i www.facebook.com/MOSiRGdansk).

MH

REKLAMA