MH HP-Sferis Tour jedzie do Lublina

Już w ten weekend członkowie MH HP-Sferis Team będą mieli kolejną okazję do walki o punkty, które przybliżą ich do zdobycia notebooka HP Folio 13. Najbliższy wyścig Skandia Maraton Lang Team odbędzie się po raz pierwszy w Lublinie.
HP
Zawodnicy HP-Sferis Team (po lewej) na starcie Pucharu Polski w Białymstoku (fot. HP)

Za nami już 3 wyścigi MH HP-Sferis Tour - akcji zorganizowanej przez magazyn Men's Health wspólnie z firmami HP i Sferis, której uczestnicy rywalizują o wysokiej klasy notebook HP Folio 13, ścigając się podczas 8 polskich imprez MTB. W zawodach tych startują również wspierający naszą akcję zawodnicy profesjonalnej grupy kolarskiej HP-Sferis Team.

Po inaugurującym akcję Bike Maratonie we Wrocławiu, o którym pisaliśmy już wcześniej, nadeszła pora na otwierający Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team wyścig w Krakowie. Przy przepięknej pogodzie na krakowskich Błoniach ścigało się ponad 1000 kolarzy. Na start w tych zawodach nie zdecydował się żaden z uczestników akcji MH HP-Sferis Tour, którzy najwyraźniej mieli inne plany na zakończenie długiego majowego weekendu. Świetnie natomiast zaprezentowali się kolarze grupy HP-Sferis Team - na dystansie Medio zwyciężył Michał Kowalczyk, a na Grand Fondo - w Pucharze Polski - drugi był Bartosz Banach.

Znacznie gorsze warunki do ścigania się mieli kolarze, którzy wystartowali w następnych zawodach Skandia Maraton Lang Team w Białymstoku. Intensywne opady deszczu sprawiły, że trasa była wyjątkowo trudna. Zawodnicy grupy HP-Sferis Team ponownie jednak spisali się znakomicie - Bartosz Banach, który wspólnie z Aleksandrem Dorożałą z MBike Factory Team szybko zyskał kilka minut przewagi nad resztą stawki, po ostrej walce na finiszu dotarł do mety jako pierwszy, obejmując prowadzenie w Pucharze Polski. Dzięki jego zwycięstwu grupa HP-Sferis wskoczyła także na pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wśród kobiet na drugim miejscu na dystansie Grand Fondo zameldowała się z kolei Olga Wasiuk.

Spośród uczestników MH HP-Sferis Tour punkty zdobył jedynie Marcin Krukowski. Pełne wyniki wyścigu na dystansie Mini, na którym rywalizują zawodnicy MH HP-SferisTeam, możecie sprawdzić tutaj.

Przed członkami MH HP-Sferis Team jeszcze 5 wyścigów  - oprócz najbliższych zawodów w Lublinie (27 maja) będą mogli zdobyć punkty w Gdańsku (3 czerwca), Bytowie (22 lipca), Rzeszowie (9 września) oraz w Kwidzynie (22 września). Przypominamy, że notebook HP Folio 13 o wartości 4100 zł zdobędzie ten uczestnik akcji, który w łącznej klasyfikacji MH HP-Sferis Tour po wszystkich 8 wyścigach zgromadzi na swoim koncie najwięcej punktów.

MH

Zobacz również:
REKLAMA