MH HP-Sferis Team niestraszne błoto i deszcz!

W ekstremalnie trudnych warunkach - na błotnistej trasie, w strugach deszczu i przy przenikającym do szpiku kości mroźnym wietrze - członkowie MH HP-Sferis Team walczyli podczas Maratonu Wrocław o zwycięstwo i nagrody ufundowane przez HP.
HP
Zawodnicy MH HP-Sferis Team podczas wyjątkowo ciężkiego Bike Maraton Wrocław 2012 (fot. HP)

Mimo że we Wrocławiu pogoda nie była łaskawa dla kolarzy, to na starcie pojawiło się grubo ponad 1500 osób. Deszcz i błoto nie stanowiło dla nich problemu i wszyscy ochoczo ruszyli na trasę. Uczestnicy akcji MH HP-Sferis Tour, która oprócz Bike Maratonu obejmuje również 8 innych wyścigów, walczyli dzielnie na 28-kilometrowym dystansie Medano.

Ostatecznie na bardzo ciężkiej trasie wystartowało 20 zawodników MH HP-Sferis Teamu, wśród których najszybszy okazał się Marek Zadworny z Wrocławia, wygrywając urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart 6510 o wartości 499 zł. Niecałe półtorej minuty później linię mety osiągnął Marcin Milewski z Wrocławia, za co w nagrodę otrzymał urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage o wartości 399 zł. Jako trzeci z MH HP-Sferis Teamu wyścig ukończył Bartłomiej Moder z Warszawy, któremu w udziale przypadło urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 2050A o wartości 229 zł.

Pełną klasyfikację zawodników MH MH-Sferis Team i osiągnięte przez nich w Bike Maraton Wrocław czasy możecie sprawdzić tutaj.

Przypominamy, że każda z zakwalifikowanych do akcji osób będzie też mogła wygrać wysokiej klasy notebook HP Folio 13 o wartości 4 100 zł, gromadząc punkty w MH HP-Sferis Tour, czyli 8 polskich wyścigach MTB - rozegranym już Bike Maratonie Wrocław oraz 7 wybranych wyścigach na dystansie Mini w ramach Pucharu Polski w Maratonie Skandia Maraton Lang Team 2012 (daty i miejsca wybranych zawodów poniżej). Notebook zdobędzie ten uczestnik akcji, który w łącznej klasyfikacji MH HP-Sferis Tour po wszystkich 8 wyścigach zgromadzi na swoim koncie najwięcej punktów.

 

Zawody w ramach MH HP-Sferis Tour
Data
Nazwa
Miejscowość
15.04.2012
Bike Maraton Wrocław
Wrocław
06.05 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team
Kraków
12.05 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Białystok
27.05 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Lublin
03.06 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Gdańsk
22.07 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Bytów
09.09 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Rzeszów
22.09 2012
Puchar Polski w Maratonie - Skandia Maraton Lang Team Kwidzyn

 

Dominacja kolarzy HP-Sferis

We wrocławskim, inaugurującym tegoroczną edycję Bike Maraton wyścigu wystartowali również zawodowcy z grupy kolarskiej HP-Sferis, wspólnie z którą organizujemy naszą akcję. Kolarze HP-Sferis zdominowali rywalizację - na liczącym 81 km dystansie Giga triumfował Wojciech Halejak, a dystans Medio (57 kilometrów) padł łupem Michała Kowalczyka.

Czołówkę prowadził głównie Wojciech Halejak, który przyspieszył na 10. kilometrze, podczas przejazdu przez łąkę, i oderwał się wraz z Robertem Banachem, Michałem Kowalczykiem oraz Mikołajem Jurkowlańcem z TC Felt Chrobry Głogów.

Małe kłopoty na śliskiej i błotnistej trasie miał Robert Banach, który zaliczył niegroźny upadek. W tym momencie odjechali do przodu Halejak i Kowalczyk, a już po kilku kilometrach samotnie podążał za nimi Banach. Na rozjeździe pętli Mega i Giga Banach dołączył do Halejaka, a Kowalczyk niezagrożony pomknął do mety średniego dystansu.

Jak się okazało, na mecie Kowalczyk uzyskał blisko 5 minut przewagi nad drugim Jurkowlańcem. Na dystansie Giga duet Halejak-Banach powiększali przewagę nad rywalami, która na mecie sięgnęła ponad 8 minut. Zwyciężył Wojciech Halejak, drugi finiszował Robert Banach, a najniższe miejsce na podium zajął Bartosz Janowski.

MH

Zobacz również:
REKLAMA