Łódź triumfuje na ESN Olympics

Zwycięstwem drużyny Locos de Cai z Łodzi zakończył się finał zawodów ESN Olympics, odbywających się pod patronatem MH. Mimo że rywalizacja była zacięta, a emocje dorównywały najbardziej prestiżowym imprezom sportowym, całe wydarzenie przebiegało w atmosferze przyjaźni i dobrej zabawy.
ESN Olympics
Zwycięzcy pierwszego finału studenckich zawodów ESN Olympics - zespół Locos de Cai z Łodzi (fot. ESN Olympics)

Ogólnopolski finał ESN Olympics, czyli zawodów sportowych dla Erasmusów - zagranicznych studentów przebywających w Polsce, odbył się 7 maja na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, podczas którego prowadzono flagi 11 krajów, z których pochodzili zawodnicy, odsłuchano hymn Unii Europejskiej oraz hymn Polski, każda z drużyn przystąpiła do rywalizacji w pływaniu. Początkowo w klasyfikacji prowadziły drużyny z Katowic i Torunia.

Po pierwszej konkurencji wszystkie zespoły przeszły do udziału w trzech równolegle odbywających się dyscyplinach: marszobiegu, grach zespołowych oraz futsalu. W konkurencji marszobiegu najwięcej punktów uzyskała drużyna z Torunia, najszybciej pokonując dystans 2 kilometrów i odpowiadając poprawnie na największą liczbę pytań znajdujących się na stacjach trasy.

W międzyczasie na hali sportowej inne drużyny zmagały się z torem przeszkód, skacząc przez płotki, rzucając piłką, czy próbując złapać równowagę po kilkukrotnym obróceniu się wokół kija. W dyscyplinie najlepiej poradziła sobie drużyna z Łodzi.

Trzecią konkurencją, odbywającą się w tym samym czasie, co pozostałe, były zawody w futsalu. Walka na boisku trwała od pierwszej do ostatniej minuty. W finale zmierzyły się drużyny z Katowic i Łodzi. Po zaciętym meczu finałowym na tablicy nadal widniał wynik remisowy. Dopiero szósta kolejka rzutów karnych dała odpowiedź, że zwycięzcą zawodów futsalowych, jak i całego turnieju została drużyna z Łodzi - Locos de Cai.

Pomimo wyczerpujących zmagań finałowych, uczestnicy znaleźli w sobie wystarczająco dużo energii, aby wieczorem bawić się wspólnie na International Party w klubie Glass House. Podczas niej dopiero o północy zwycięzcom wręczono puchar ESN Olympics, a impreza trwała do białego rana.

Tegoroczna edycja ESN Olympics, której patronem medialnym był Men's Health, była pierwszą tego typu imprezą w Polsce. Kolejna edycja, być może zorganizowana już w skali ogólnoeuropejskiej, planowana jest już na następny rok.

MH

Zobacz również:
REKLAMA