REKLAMA

Levi’s Wellthread - odpowiedzialna moda

Dziś zrównoważony rozwój stał się ważniejszy niż kiedykolwiek w modzie. Kolekcja Levi’s® Wellthread™ za priorytet stawia sobie właśnie środowisko. Kolekcja opiera się na odpowiedzialnym podejściu do 4 podstawowych tematów: materiały, ludzie, środowisko i proces. Levi’s® Wellthread™ kładzie nacisk na mniejsze zużycie wody, mniej chemikaliów, 100% recyklingu i uczciwą pracę.

Mniej wody i chemikaliów

Każdy produkt z kolekcji jest wykonany z włókna konopnego Wellthread™. Rośliny konopne są podlewane deszczem, dzięki czemu są przyjazne dla gospodarki wodnej i wykorzystują mniej pestycydów niż bawełna. Nie wymagają dużej ingerencji w fazie uprawy, dzięki czemu rozwijają się na czystszych glebach. Główną wadą konopi jest jednak szorstkie włókno, któremu bliżej do lnu niż bawełny. Aby rozwiązać ten problem, Levi’s® Wellthread™ wykorzystuje metodę, która zmiękcza włókna przy zużyciu niewielkiej ilości energii, co daje efekt prawie nie do odróżnienia od bawełny! Oprócz włókien konopnych, wszystkie elementy w kolekcji są wykończone techniką Water

100% recyklingu

Każdy materiał, który jest wykorzystywany w kolekcji Levi’s® Wellthread™ nadaje się do recyklingu. Używając naturalnych włókien, nawet w naszywce Two Horse® i Red Tab™, zapewniamy, że każde ubranie można z łatwością wykorzystać ponownie.

REKLAMA

Dobrostan pracowników

Oczywiście zrównoważony rozwój to nie tylko materiał, proces i środowisko, ale także ludzie. Dzięki inicjatywie Worker’s Well-being, Levi Strauss & Co współpracuje ze swoimi dostawcami i lokalnymi organizacjami w celu wdrożenia programów ukierunkowanych na wzmocnienie pozycji finansowej, zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników, ich równości i wzajemniej akceptacji. Wszystkie produkty Levi’s® Wellthread ™ są stworzone w placówkach, które bezpośrednio wspierają lokalne społeczności.

Produkt

W sezonie Wiosna/Lato 2020, Levi’® Wellthread™ po raz pierwszy wprowadza produkty dla kobiet, poruszając się głownie w neutralnej palecie kolorów. Kolekcja obejmuje różne kroje spodni, w tym popularne Ribcage, kurtki typu Trucker, t-shirty i bluzy z kapturem. Kolekcja męska zawiera m.in. 502™ Slim Taper w kolorze indygo i naturalnym. Oryginalna grafika na koszulkach, inspirowana japońskimi ilustracjami fal oceanicznych, dodaje świeżego, letniego i oryginalnego charakteru.

Produkty z kolekcji Levi’s® Wellthread™ będą dostępne w wybranych sklepach i na levi.com od 16-ego marca 2020.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA