Lenovo prezentuje najnowsze ThinkPady — inteligentne laptopy do pracy mobilnej

Firma Lenovo zapowiedziała z okazji targów MWC Barcelona 2019 najnowsze modele z rodziny ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 i X390 Yoga. Nowościami w ofercie laptopów są także Lenovo 14w z Windows 10 Pro oraz Lenovo 14e Chromebook zwiększające efektywność pracowników działów obsługi klienta, a towarzyszą im zupełnie nowy monitor mobilny ThinkVision M14 i słuchawki X1 ANC, które znacznie ułatwiają pracę zdalną w zespole.

Lenovo

Najnowsza linia wysokiej klasy laptopów ThinkPad T i X łączy w sobie wierność sprawdzonym zasadom konstrukcyjnym z tradycjami innowacyjności podporządkowanej potrzebom użytkowników. Stanowiska pracy ulegają zmianom, a użytkownicy oczekują laptopów z funkcjami skutecznej łączności, które będą pełnić główną rolę wśród cyfrowych narzędzi pracy. Najnowsze laptopy ThinkPad pomagają użytkownikom pozostawać w kontakcie dzięki dostępnej wszędzie łączności LTE-A Wireless WAN, zapewniają im spokój dzięki przodującym w branży zabezpieczeniom ThinkShield i uprzyjemniają korzystanie z komputera dzięki jasnym ekranom o wysokiej rozdzielczości, realistycznemu dźwiękowi Dolby Audio™ Premium i słynnej klawiaturze ThinkPad.

Najnowsze laptopy z serii ThinkPad T i X to zupełnie nowe urządzenia z licznymi funkcjami zapewniającymi największy komfort i bezpieczeństwo mobilnej pracy, których oczekują użytkownicy. Spośród nich warto wymienić:

 • ThinkShield — zestaw funkcji zabezpieczeń, takich jak ThinkPad PrivacyGuard1 i PrivacyAlert oraz fizyczna osłona kamery internetowej ThinkShutter2, jest dostępny w większości modeli.
 • Nowoczesny BIOS ThinkPad z nowymi funkcjami, między innymi autonaprawy.
 • Błyskawiczna łączność bezprzewodowa WWAN o szybkościach gigabitowych przy użyciu modułu Fibocom L860-GL CAT16 LTE w modelu T490.
 • T490s, X390 i X390 Yoga zawierają najnowsze moduły Intel® Wi-Fi 6 Gig+.
 • Podwójne mikrofony o zasięgu czterometrowym działające rzeczywiście w zakresie 360°.
 • Wyświetlacze HDR z obsługą Dolby Vision™ dostępne we wszystkich modelach z serii T.
 • Nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów dostępny w modelach T490s i T490.
 • Najnowsze procesory Intel® Core™ 8. generacji.

Na całym świecie sprzedano dotychczas ponad 140 milionów ThinkPadów, których wzornictwo i konstrukcja zawsze budzi zaufanie użytkowników dzięki najwyższej klasy zabezpieczeniom, trwałości i znakomitym funkcjom do pracy mobilnej. W 2019 roku na podstawie analizy wszystkich aspektów użytkowania komputerów szczególny nacisk położono na inteligentną łączność oraz praktyczne innowacje.

Zawsze w kontakcie dzięki uniwersalnej łączności

Nowa generacja pracowników jest obeznana z technologiami i oczekuje, że będą one dostosowywać się do jej stylu życia. Użytkownicy chcą i potrzebują dostępu do sieci w każdej chwili i niezależnie od miejsca — by pracować nad zadaniami o znaczeniu krytycznym, ale i zamieszczać posty w mediach społecznościowych. Wszystkie modele ThinkPadów oferują wysokowydajną łączność Wi-Fi oraz opcjonalnie globalny dostęp do sieci LTE-A WWAN. ThinkPad T490 zapewnia roaming na zupełnie nowym poziomie dzięki łączności z siecią CAT16 LTE-A przy użyciu konfiguracji anteny 4x4 UltraConnect, która umożliwia osiąganie gigabitowych szybkości transmisji i maksymalnej mocy sygnału. ThinkPad T490s, X390 i X390 Yoga zawierają też nową technologię Intel® Wi-Fi 6 Gig+ z Bluetooth 5.1 do wysokiej klasy gigabitowej łączności bezprzewodowej. Użytkownicy laptopów ThinkPad z technologią Intel® Wi-Fi 6 Gig+ mogą pracować efektywniej dzięki wyższej przepustowości i większej wydajności w środowiskach o dużym natężeniu ruchu sieciowego.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Świat online jest pełen pułapek i zagrożeń. Często słyszy się o wykradaniu danych i tożsamości. Użytkownicy komputerów chcą, by ich dane osobowe, tożsamość i osobiste informacje były bezpieczne bez dodatkowego nakładu pracy. Typowy użytkownik z pewnością codziennie loguje się na laptopie, prawdopodobnie uczestniczy w wideokonferencji i być może przegląda poufne informacje. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo zawsze i wszędzie, Lenovo oferuje funkcje ThinkShield.

 • Czujnik linii papilarnych Match-on-Chip zwiększa poufność informacji o odciskach palców, ponieważ obraz biometryczny nigdy nie opuszcza układu scalonego. Dlatego właśnie można bezpieczniej się logować i dokonywać transakcji online.
 • ThinkShutter to fizyczna osłona dostępna w kamerach IR oraz RGB, która chroni użytkowników przed hakerami przejmującymi kontrolę nad kamerą internetową.
 • ThinkPad PrivacyGuard zwiększa poufność zawartości ekranu — wystarczy jedno dotknięcie przycisku. PrivacyAlert może nawet ostrzegać przed ciekawskimi, którzy spoglądają na ekran zza pleców użytkownika.

BIOS ThinkPadów został znacznie ulepszony. Najbardziej rzuca się w oczy nowoczesny graficzny interfejs użytkownika, dzięki któremu o wiele łatwiej można się poruszać po opcjach BIOS-u. Lenovo oferuje także udoskonalenia funkcji zabezpieczeń i zarządzania oparte na UEFI, które docenią zarówno użytkownicy, jak i administratorzy IT.

 • Administratorzy mogą na przykład ustawiać hasła dostępu zdalnego i uprzywilejowanego w celu lepszego zabezpieczenia komputera na poziomie BIOS-u.
 • Mogą też ograniczać dostęp za pośrednictwem portów, skutecznie usuwać wszystkie dane z dysku twardego przy użyciu funkcji Secure Wipe, a także zarządzać zdalnie wdrażaniem komputerów za pomocą funkcji Wi-Fi PXE Boot lub HTTPs Boot.
 • Najbardziej efektowna jest prawdopodobnie funkcja samonaprawiania nowego BIOS-u. W razie uszkodzenia oprogramowania lub ataku potrafi ona przywrócić poprzednią, nieuszkodzoną wersję z kopii zapasowej. Nowa funkcja zapewni klientom bardziej odporny BIOS, a hakerom uniemożliwi manipulowanie kodem oprogramowania firmware najniższego poziomu.

Wyjątkowe wrażenia dzięki funkcjom oddziałującym na zmysły

Komfort korzystania z komputera to efekt oddziaływania na zmysły, takie jak wzrok i słuch. Inżynierowie światowej klasy dołożyli wszelkich starań by skonstruować smukłe i lekkie, bezkompromisowe laptopy z najlepszymi ekranami, świetnymi funkcjami audio i głosowymi oraz klawiaturą ThinkPad, która jest klasą dla siebie.

 • Wyświetlacz HDR o jasności 500 nitów z Dolby Vision™ prezentuje obraz o niesamowitych kolorach, kontraście i jasności. Dostępny jest też nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów z technologią LTPS (Low Temperature Polycrystalline Silicon), która wyświetla jaśniejszy obraz i wydłuża czas działania baterii.
 • Telekonferencjom VoIP często towarzyszą niepożądane niespodzianki, takie jak słaby dźwięk, zniekształcony głos i rozpraszający uwagę hałas w tle. Po raz pierwszy komputery z serii ThinkPad T oraz X zostały wyposażone w dwa mikrofony dalekiego zasięgu, które znacznie poprawiają jakość konferencji VoIP, szczególnie z udziałem większego grona osób i w hałaśliwym otoczeniu. Dźwięk jest też wyraźnie lepszy dzięki technologii Dolby Audio™ Premium.

„Projektowanie nowoczesnych laptopów ThinkPad zaczynamy od dialogu z klientami” — powiedział Jerry Paradise, vice president, Lenovo Commercial Product Portfolio. „Następnie nasi inżynierowie budują inteligentny komputer, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, a przyświeca im jeden cel — zachwycić użytkowników”.

Wyzwalanie potencjału pracowników obsługi klienta

Działający na pierwszej linii pracownicy wnoszą zasadniczy wkład w sukcesy firm z branży handlu detalicznego, hotelarskiej, turystycznej czy produkcyjnej, ale są często pomijani podczas przydziału firmowych komputerów. Dzięki takim komputerom jak Lenovo 14w i 14e Chromebook osoby te mogą wykazać swój pełny potencjał, ściślej współpracować z innymi pracownikami i pomagać firmie w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników. Lenovo 14w i 14e Chromebook z procesorami AMD powstały z myślą o tym segmencie pracowników oraz o codziennych wyzwaniach związanych z pracą w sklepie czy fabryce. Wyposażenie wszystkich pracowników w nowoczesne technologie stało się teraz wyjątkowo proste i ekonomiczne.

Lenovo 14w z Windows 10 Pro

 • Funkcje zabezpieczeń, zarządzania i ułatwiające pracę wbudowane w Windows 10 Pro
 • Wydajny procesor AMD A6-9220c
 • Smukły i lekki, 17,7 mm grubości i 1,54 kg z aluminiową pokrywą
 • 14-calowy wyświetlacz dotykowy IPS FHD
 • Podświetlana klawiatura odporna na zalanie
 • Bateria 57 Wh wystarczająca na cały dzień pracy
 • Dostęp do usług Microsoft 365 dla pracowników pierwszej linii3

Lenovo 14e Chromebook

 • Wydajny procesor AMD A4-9120c
 • Smukły i lekki, 17,7 mm grubości i 1,48 kg z aluminiową pokrywą
 • 14-calowy wyświetlacz dotykowy IPS FHD
 • Podświetlana klawiatura odporna na zalanie
 • Bateria 57 Wh wystarczająca na cały dzień pracy
 • Konsola administracyjna Google i G Suite

Akcesoria uprzyjemniające pracę mobilną

Nowy monitor ThinkVision M14 w prosty sposób zwiększa miejsce na ekranie podczas pracy w drodze, umożliwiając współużytkowanie materiałów ze współpracownikami i klientami. Oba porty USB-C mogą służyć do podłączania drugiego ekranu i ładowania laptopa po podłączeniu monitora do zasilania sieciowego. 14-calowy, ultrasmukły (4,6 mm) monitor o rozdzielczości FHD wyświetla obraz o jasności 300 nitów, a nóżka o regulowanej wysokości zwiększa komfort oglądania. ThinkVision M14 waży zaledwie 595 g i jest doskonałym towarzyszem podróży.

Słuchawki X1 ANC dostrojone profesjonalnie przez Dolby do komputerów Lenovo odtwarzają udoskonalony dźwięk i eliminują hałas z otoczenia. We współpracy z Synaptics AudioSmart powstały słuchawki z hybrydowymi funkcjami ANC i ENC wyposażone w sześć mikrofonów bez wysięgnika. Active Noise Cancellation (ANC) redukuje rozpraszające uwagę dźwięki z otoczenia, podczas gdy Electronic Noise Cancelling (ENC) je odfiltrowuje, umożliwiając profesjonalną współpracę przy użyciu platform ujednoliconej komunikacji lub korzystanie z asystenta cyfrowego przy użyciu poleceń głosowych w biurze lub w podróży. Słuchawki mogą działać bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0, ale można je też podłączyć do gniazda USB-C i jednocześnie je ładować. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie i przenoszenie.

Ceny i dostępność:
ThinkPad T490s będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1279 USD4.
ThinkPad T490 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 999 USD4.
ThinkPad T590 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1029 USD4.
ThinkPad X390 dostępny od maja 2019, w cenie od 1099 USD4.
ThinkPad X390 Yoga będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1359 USD4.
ThinkVision M14 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 249 USD4.

Zestaw słuchawkowy ThinkPad X1 ANC będzie dostępny od czerwca 2019, w cenie od 149 USD4
Lenovo 14w z Windows 10 będzie dostępny od marca 2019, w cenie od 299 USD4.
Lenovo 14e Chromebook będzie dostępny od marca 2019, w cenie od 279 USD4.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA