Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kwintesencja stylu, esencja fotografii – Olympus PEN-F

Olympus PEN-F jest unikalnym przykładem rzemiosła najwyższej klasy. Twórcy nowego aparatu połączyli swoją wiedzę techniczną z niezwykłą mieszanką dziedzictwa, urzekającego designu i prawdziwej innowacji, by dać nowemu modelowi to, co najbardziej ekskluzywne i pociągające: wyjątkowy wygląd.

aparat Olympus fot. Materiały prasowe

Aparat zaprojektowano przede wszystkim z myślą o ludziach ceniących piękno. Nowy PEN-F jest znakomitym narzędziem do robienia zdjęć oraz nagrywania filmów, ale w rzeczywistości jest stworzony do czegoś więcej.

Design

PEN-F to zdecydowanie model kolekcjonerski, zaprojektowany tak,  aby znakomicie leżał w dłoni. Z pozoru wygląda jak aparat dla ludzi lubiących gadżety, w rzeczywistości wyposażony został w najnowsze technologie Olympus.

 

fot. Materiały prasowe

 

Format  

Nowy PEN-F, jak każdy inny PEN, posiada wymienne obiektywy i bazuje na formacie Mikro Cztery Trzecie. Pozwoliło to konstruktorom na stworzenie aparatu bardziej kompaktowego i lżejszego od dużo większych lustrzanek cyfrowych. Oferuje on przy tym taką samą lub nawet lepszą jakość zarówno zdjęć, jak i filmów.

Wizjer elektroniczny

Olympus PEN-F nawiązuje do modeli z dalmierzem i należy do nielicznej grupy aparatów dających możliwość fotografowania w klasycznym stylu. To zasługa wizjera elektronicznego wyposażonego w funkcję wspomagania ustawiania ostrości. Posiada on również duży wyświetlacz OLED wysokiej rozdzielczości, który w czasie rzeczywistym pokazuje wszystkie zmiany wprowadzane za pomocą kreatywnych opcji i pokręteł.

Kreatywne pokrętło

Największe metalowe pokrętło na górze przedniej części aparatu PEN-F daje natychmiastowy dostęp do czterech kreatywnych trybów. Niektóre z nich są zupełną nowością w tej kategorii.

Oprócz 14 Filtrów Artystycznych użytkownik ma do dyspozycji Kreator Koloru, Kontrolę Profili Monochromatycznych oraz Kontrolę Profili Kolorowych. Kontrola Profili Monochromatycznych pozwala na dostosowanie krzywej gradacji, intensywności ziarnistości filmu i winiety.

 

fot. Materiały prasowe

 

Dźwignia za pokrętłem trybów pracy daje bezpośredni dostęp do ulubionych ustawień – aby osiągnąć interesujące efekty nie trzeba korzystać z komputera, wystarczy kilka ruchów kciukiem.  

Najkrótszy na świecie czas reakcji*  

PEN-F może pochwalić się najkrótszym w swojej kategorii opóźnieniem pomiędzy naciśnięciem spustu, a zwolnieniem migawki. Autofokus jest także niezwykle szybki dzięki funkcji Eye Detect AF oraz możliwości dotykowego wyboru punktu ostrości na ekranie wyświetlacza.

Jakość zdjęć

Doskonała jakość zdjęć i mobilność to kolejne kategorie, w których nowy Olympus PEN-F z powodzeniem rywalizuje z lustrzankami cyfrowymi. Jego najnowszy sensor oraz innowacyjna technologia przetwarzania obrazu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Publikowanie

Wbudowane Wi-Fi oraz darmowa aplikacja OI.Share sprawiają, że publikowanie zdjęć w sieci jest niezwykle łatwe. PEN-F jest kompatybilny z szeroką gamą akcesoriów Olympus i z ponad 40 obiektywami M.ZUIKO, w tym z profesjonalnymi obiektywami z linii PRO. Dostępny w czarnym i srebrnym kolorze. Tak jak każdy aparat i obiektyw Olympus, również PEN-F jest objęty programem dodatkowej, 6-miesięcznej gwarancji dostępnej  po zarejestrowaniu się na platformie MyOlympus.

 

fot. Materiały prasowe

 

Polecane akcesoria:

  • Skórzany pasek na szyję CSS-S120L
  • Skórzane etui CS-48PR na aparat i dodatkowy obiektyw
  • Skórzana torba CBG-11PR
  • Aplikacja OI.Share v2.6, która umożliwia bezprzewodową obsługę aparatu i ułatwia publikowanie zdjęć przez Wi-Fi
  • Etui CS-47B. Stylowe rozwiązanie, które uchroni aparat przed uderzeniami i zarysowaniami
  • Metalowy L-grip. Zwiększa powierzchnię aparatu i pogłębia chwyt.

Aktualna specyfikacja znajduje się na stronie: http://www.olympus-europa.com

Więcej na: www.olympus.pl

*Stan na grudzień 2015. Podana informacja jest zgodna z wynikami testów przeprowadzonych przez firmę Olympus.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij