Kup kalendarz i pomóż chorym na autyzm

Fundacja SYNAPSIS wspólnie z firmą Lenovo i 12 znanymi postaciami polskiego kultury i mediów przygotowała kalendarz, z którego sprzedaży całkowity zysk zostanie przekazany na pomoc dzieciom i dorosłym chorym na autyzm.
Kalendarz "Pokaż innym, jak czerpiesz radość z życia"
"Pokaż innym, jak czerpiesz radość z życia" to motto kalendarza na rok 2011, który można już kupić w serwisie aukcyjnym Allegro (www.kalendarz2011.allegro.pl) i na platformie handlowej groupon.pl. W projekt zaangażowało się 12 znanych osób: Michał Bąkiewicz, Katarzyna Dowbor, Dorota Gardias, Monika Jarosińska, Patricia Kazadi, Marcin Kwaśny, Alżbeta Lenska, Michał Lesień, Rafał Patyra, Michał Piróg, Małgorzata Potocka i Janusz Tylman, którzy na czarno-białych zdjęciach prezentują swoje hobby, pasje bądź to, w jaki sposób lubią spędzać wolny czas.

REKLAMA

Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS, która od 20 lat realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym dotkniętym autyzmem. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, które powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. Szacuje się, że w Polsce na 10 tys. narodzin przypada 20 dzieci dotkniętych tą niepełnosprawnością.

"Jeszcze kilka lat temu powszechne było przekonanie, że autyzm jest nieuleczalny. Praktyka ostatnich lat pokazuje jednak, że wcale tak nie musi być. Wczesne rozpoznanie autyzmu oraz indywidualnie dostosowana, całościowa i intensywna terapia może prowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka z autyzmem w stopniu zbliżonym lub równoznacznym z wyleczeniem. Z naszych doświadczeń wynika, że może to dotyczyć nawet 10 procent małych dzieci objętych wczesną i intensywną terapią" - mówi Joanna Grochowska, wiceprezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.

ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności. Znane obecnie metody terapii autyzmu często pozwalają osiągnąć znaczną poprawę funkcjonowania dziecka. W tym celu niezbędna jest jak najwcześniej postawiona diagnoza oraz odpowiednia terapia.

Mecenasem kalendarza jest firma Lenovo, światowy producent komputerów przenośnych i stacjonarnych. "Zdecydowaliśmy się pomóc Fundacji SYNAPSIS, gdyż Jej działalność daje szansę wielu osobom czerpać radość z życia, a pod takim właśnie "hasłem" promujemy nasze produkty" - mówi Tomasz Byskosz, marketing manager firmy Lenovo.

Magazyn Men's Health objął patronat nad akcją sprzedaży kalendarza "Pokaż innym, jak czerpiesz radość z życia".

MH

Zobacz również:
Przestań biegać równym tempem, a zobaczysz, o ile łatwiej przebiegniesz nawet maraton.  
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA