Krótki dzień, długie leżakowanie. Te piwa pijemy zimą

Za oknem plucha i coraz niższe temperatury? To znak, że przyszedł czas na piwa mocne, bardziej esencjonalne, rozgrzewające. Rozpoczynamy sezon na imperialne stouty, portery i koźlaki. Choć lagery czy popularne pszeniczne także mają swoich wiernych odbiorców.

Piwo zimą Amber

Zimą chętniej sięgamy po piwa ciemne, bardziej treściwe, esencjonalne, o głębokim smaku i aromacie, z wyższą zawartością alkoholu. Większą popularnością zaczynają cieszyć się takie style, jak porter bałtycki, imperial stout, barley wine czy koźlak. Swoich wiernych fanów mają też mocniejsze lagery o wyższej zawartości ekstraktów. To także sezon na eksperymenty, piwa z nietypowymi dodatkami, także w postaci soków owocowych, długo leżakowane.

100 litrów piwa na głowę, które wypijamy średnio w ciągu roku, to głównie lagery. Jak Żywe, najbardziej znane piwo Browaru Amber, jedno z najbardziej utytułowanych w Polsce. Żywe to piwo dolnej fermentacji, warzone tradycyjnymi metodami, leżakowane w niskich temperaturach, niepasteryzowane. Jego czas przydatności to zaledwie 35 dni.

Jeszcze mocniejszy jest Koźlak. Piwo, o charakterystycznej rubinowej barwie i esencjonalnym karmelowo-chmielowym smaku. Wyraźne smaki słodowe są dobrze zbalansowane z goryczką. W piwie można wyczuć zapach ciemnego pieczywa, a w smaku delikatną śliwkę i rodzynki.

Najlżejszy jest Pszeniczniak, który doskonale komponuje się z rybami, a tych nie może przecież zabraknąć na świątecznym stole. To piwo, w którym klasyczne nuty bananów i goździków przenikają się z delikatnie chmielową goryczką. Warzony metodą górnej fermentacji. Naturalnie mętny.

WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA