Kosmiczna kolekcja zegarków Swatch

„Time is what you make of it” – w marce Swatch wierzymy, że to jak wykorzystasz swój czas zależy od Ciebie, a hasło „Sky is the limit” nie istnieje. Choć postrzeganie NASA różni się w zależności od pokolenia, jedna rzecz pozostaje niezmienna – zdolność agencji kosmicznej do zawładnięcia wyobraźnią społeczeństwa poprzez chęć odkrywania gwiazd i nowych horyzontów.

Swatch Swatch

Najnowsza kolekcja marki wykorzystuje to uczucie, inspirując ludzi do snucia wielkich marzeń, tworzenia własnego wszechświata i jak najlepszego wykorzystania czasu spędzonego na Ziemi. Kolekcja SPACE, napędzana pasją do innowacji, inspirowana NASA, odsłania kolejny rozdział historii Swatch BIOCERAMIC.

Zegarek Swatch z BIOCERAMIKI, w dwóch trzecich wykonany z ceramiki, a w jednej trzeciej z bioplastiku, łączy najlepsze cechy obu tych elementów – jest niezwykle odporny i jedwabisty w dotyku. Trzy z pięciu zegarków w kolekcji powstały z materiałów pochodzenia biologicznego i są inspirowane skafandrami kosmicznymi noszonymi przez astronautów NASA.

BIG BOLD CHRONO EXTRAVEHICULAR inspiruje się ikonicznym białym skafandrem kosmicznym. Białe skafandry, pierwszy raz ubrane w 1983 r. przez Story’ego Musgrave’a oraz Donalda Petersona, chroniły astronautów NASA przed promieniowaniem słonecznym. Biały model Chrono posiada kopertę o średnicy 47 mm wykonaną z BIOCERAMIKI oraz szkło wykonane z plastiku pochodzenia biologicznego.

Koronka zegarka umiejscowiona jest na godzinie 3. Stoper nie jest ustawiony standardowo - na znaczniku pełnej godziny, ale dziesięć sekund wcześniej i jest zaznaczony na czerwono - wskazując końcowe odliczanie do startu. Czerwone i niebieskie szlufki, a także logo NASA na pasku dopełniają design zegarka. Pomarańczowy skafander ACES (Advanced Crew Escape Suit), potocznie znany jako „kostium-dynia” był inspiracją dla drugiego modelu BIG BOLD CHRONO LAUNCH.

Jaskrawo pomarańczowy kolor zegarka odzwierciedla kolorystykę skafandrów, a niebieskie, czerwone i białe elementy, a także logo NASA na pasku zegarka odwołują się do charakterystycznej dla NASA bazy kolorów i designu. Pomarańczowy Chrono posiada kopertę o średnicy 47 mm wykonaną z BIOCERAMIKI oraz szkiełko wykonane z bioplastiku. Koronka zegarka umiejscowiona jest na godzinie 3. Stoper także nie jest ustawiony standardowo, ale dziesięć sekund wcześniej i jest zaznaczony na czerwono, aby jeszcze lepiej wskazywać końcowe odliczanie do startu.

BIG BOLD JUMPSUIT odzwierciedla codzienne, niebieskie skafandry noszone przez astronautów podczas konferencji prasowych lub podczas pracy w centrum NASA. Niebieski zegarek posiada kopertę o średnicy 47 mm, wykonaną z BIOCERAMIKI oraz szkiełko wykonane z plastiku pochodzenia biologicznego. Koronka jest umieszczona na godzinie 2, a białe szlufki paska, wskazówki z Swatch Glow i logo NASA na pasku dopełniają niezwykły design zegarka.

SwatchSwatch

 

Kolekcję Swatch Space uzupełniają dwa modele: TAKE ME TO THE MOON GENT - z przezroczystą kopertą o średnicy 34 mm oraz SPACE RACE NEW GENT z lustrzaną tarczą w kolorze srebrnym. W wybranych sklepach firmy Swatch dostępna będzie ekskluzywny set, zawierający pełną kolekcję SPACE, a także dodatkowy model z kolekcji najmłodszego przedstawiciela rodziny Swatch. Odliczanie do premiery 5 czerwca właśnie się rozpoczęło.