REKLAMA

Konsola + TV Samsung = fun!

W tym roku fani gier konsolowych mogą liczyć na kolejne udogodnienia dostępne w telewizorach Samsung. Dzielenie ekranu, możliwe dzięki funkcji Game Multi View czy wsparcie dla standardu HDMI 2.1 sprawią, że wirtualna rozgrywka będzie jeszcze bardziej wciągająca.

Samsung QLED mat. prasowe Samsung
• Tegoroczne telewizory QLED oraz Crystal UHD są zgodne ze standardem HDMI 2.1.
• Funkcja Game Multi View pozwala podzielić ekran i jednocześnie grać oraz korzystać z filmów instruktażowych z YouTube, czy komentować rozgrywkę w mediach społecznościowych.
• Wśród innych usprawnień dla graczy warto wymienić także niski input lag, jeszcze niższy niż w modelach z 2019 roku czy zbiór funkcji Real Game Enhancer+[1], która znacząco poprawia jakość obrazu.

Z myślą o graczach, którzy cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności, firma Samsung rozwija nowe funkcje i rozwiązania, pozwalające wejść na wyższy poziom rozgrywki. W tym roku szczególnie ważne jest złącze HDMI 2.1 oraz szereg korzyści z tym związanych, a także funkcja Game Multi View, czyli spełnienie marzeń wielu graczy.

REKLAMA

HDMI 2.1 oficjalnie w telewizorach Samsung

Firma Samsung przygotowała najnowsze telewizory do współpracy z nowymi konsolami, których premiera jest przewidywana na jesień. Jedną z ważniejszych nowości jest wprowadzenie złącza kompatybilnego z standardem HDMI 2.1 dzięki czemu gra zyska miedzy innymi większą płynność. Pełne wymagania dla HDMI 2.1 obejmują:

[email protected] – rozdzielczość 8K z częstotliwością odświeżania 60Hz.
• HFR([email protected]) – metoda przesyłania sygnału, która zapewnia wyższą jakość ruchomego obrazu 4K Ultra HD i obsługę 120 klatek na sekundę z urządzenia źródłowego.
[email protected] – rozdzielczość 4K z częstotliwością odświeżania 60Hz.
• HFR([email protected]) – metoda przesyłania sygnału, która zapewnia wyższą jakość ruchomego obrazu 2K Ultra HD poprzez zwiększenie prędkości wyświetlania do 120 klatek na sekundę.
• VRR (Variable Refresh Rate) – mechanizm eliminujący „rozrywanie się” obrazu, minimalizujący opóźnienia oraz dostosowujący częstotliwość odświeżania.
• Dynamiczne metadane – lepsza jasność i rzeczywiste kolory dopasowane dla każdej sceny.
• ALLM (Auto Low Latency Mode) – funkcja, która pozwala automatycznie przełączyć się na Tryb Gry po uruchomieniu gry na konsoli.
• eARC (Enhanced Audio Return Channel) – pozwala na idealną synchronizację dźwięku i obrazu.

Wsparcie dla wszystkich wymagań HDMI 2.1. otrzymała pełna oferta telewizorów QLED 8K 2020. Z kolei modele QLED 4K 2020[2] oraz telewizory Lifestyle – The Frame, The Serif – o wielkości 55” i większej obsługują wszystkie z funkcji HDMI 2.1. z wyjątkiem [email protected]

Także telewizory Samsung Crystal UHD zyskały złącze kompatybilne z HDMI 2.1. Wspierają funkcje [email protected], Dynamic Metadata, ALLM i eARC.

Samsung QLEDmat. prasowe Samsung

Oglądaj i graj jednocześnie

Inną nowością w tegorocznych telewizorach QLED, z której chętnie będą korzystać gracze jest funkcja Game Multi View. Pozwala podzielić ekran telewizora na dwie części, gdzie na jednej można wyświetlić grę, a na drugiej ekran smartfona. Dzięki temu, podczas np. trudniejszego fragmentu gry, można jednocześnie sprawdzić podpowiedzi innych graczy czy filmy instruktażowe na Youtube – nie odrywając wzroku od największego ekranu. To bardzo wygodny sposób na doskonalenie umiejętności gamingowych. Funkcja dostępna jest także w najwyższym modelu Crystal UHD TU8500.

Samsung QLEDmat. prasowe Samsung

Rozrywka na najwyższym poziomie

Samsung od kilku lat dba o potrzeby graczy, wprowadzając nowe funkcje i udogodnienia. Wśród nich warto wymienić prawie niewyczuwalny input lag czy Automatyczny Tryb Gry, który po wykryciu konsoli i włączeniu gry, dostosowuje ustawienia w telewizorze. Z kolei zespół funkcji Real Game Enhancer+ pozwala cieszyć oczy niezwykle realistycznymi obrazami, a Dynamiczny Korektor Czerni zapewnia świetną widoczność także w ciemniejszych scenach.

[1] Zespół funkcji Real Game Enhancer+ dostępny jest dla wybranych konsoli i telewizorów QLED Q800T i Q950TS Q95T, Q90T, Q80T i Q70T.
[2] Z wyjątkiem Q60T/Q64T/Q65T/Q67T.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA