Konkurs artystyczny MUZA 2015

Jesteś artystyczną duszą i drzemie w Tobie chęć tworzenia? Marzą Ci się wystawy, wernisaże i sława? Weź udział w konkursie artystycznym MUZA 2015, popuść wodze fantazji i stwórz dzieło, które zachwyci świat sztuki. Zapraszamy do udziału w konkursie, nad którym honorowy patronat objęła światowej sławy polska artystka - prof. Magdalena Abakanowicz. 

MUZY 2015 Materiały prasowe
Materiały prasowe

MUZA to cykliczny, ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs artystyczny organizowany przez Art Imperium w ramach misji: promocji sztuki, kultury i artystów.

Tematem tegorocznej edycji konkursu - bohaterką MUZY 2015 jest profesor Magdalena Abakanowicz, jej osoba, życie i/ lub twórczość to nadrzędna inspiracja do powstania prac konkursowych i dialogu artystycznego.

Abakanowicz to najważniejsza i najbardziej ceniona, zarówno w kraju jak i na świecie, polska artystka. W maju tego roku obchodziła 35. rocznicę udziału w Biennale w Wenecji, a w czerwcu  85. urodziny.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to godz. 24:00 dnia 31.07.2015 r.

Spośród wszystkich Zgłoszeń Jury Konkursowe, powołane przez organizatora, do 31 sierpnia wybierze grupę kilkudziesięciu Finalistów.

Gala Finałowa/ wernisaż wystawy konkursowej, podczas której zostaną ogłoszeni Zwycięzcy - Grand Prix Konkursu, Zdobywcy II i III miejsca oraz Nagrody Publiczności, odbędzie się 20 października 2015 r. w Galerii Lufcik - Dom Artysty Plastyka ul. Mazowiecka 11 a, 00-052 Warszawa, przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków, który jest współorganizatorem wydarzenia.

Nagrody:

Nagrodą dla finalistów i zwycięzców Konkursu MUZA 2015 jest patronat artystyczny – Artistic Guarantee of Art Imperium – obligatoryjny patronat medialny nad wydarzeniami artystów potwierdzony dyplomami, oraz pakiety promocyjne, a także zorganizowanie wystawy i prezentacja na wystawie zwycięskich prac połączona z wielopłaszczyznową promocją.
 
Grand Prix MUZY 2015 – wystawa indywidualna w Galerii DAP1 w Warszawie, w pierwszej połowie 2016 r. W ramach nagrody głównej artysta obligatoryjnie wchodzi do składu Jury kolejnej edycji Konkursu MUZA.
 
II i III miejsce – wystawa wspólna w Galerii DAP2 w Warszawie, w pierwszej połowie 2016 r.
Zwycięzcy otrzymają także pakiet nagród dodatkowych, o których Organizator będzie informować na www.artimperium.pl .

Organizator: Art Imperium

Współorganizator: OW ZPAP

Kontakt w kwestii konkursu: [email protected]

Honorowy Patronat:  prof. Magdalena Abakanowicz

Kurator wystaw MUZA: Edyta Dzierż

Partnerzy wystawy: 

 • Fundacja Dumni Polską
 • Galeria Sztuki ED-Wall Ar
 • Kruliq Wine & Art
 • mecyje.pl
 • Młodzi Sztuką

Patroni Medialni:

 • Artysta i Sztuka
 • Biznes z klasą
 • Businesswoman & Life
 • Europejskie Forum Przedsiębiorczośc
 • Klub Integracji Europejskiej
 • Men'sHealth
 • Pangea Magazine
 • Najlepsze z życia
 • [email protected]
 • Smooth Media
 • Women'sHealth

Dołącz do wydarzenia na Facebooku! 

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA