Kończą się zapisy na Runmageddon!

Tylko do niedzieli, 6 kwietnia, na stronie runmageddon.pl przyjmowane są zapisy do startu w Runmageddonie, który odbędzie się tydzień później na warszawskim Służewcu. To ostatni dzwonek, aby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z niesamowitymi przeszkodami.

Runmageddon
fot. Runmageddon

Runmageddon, którego patronem medialnym jest Men’s Health, zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych, oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.

REKLAMA

Dotychczas swój udział w Runmageddonie zgłosiło ponad 900 osób. Najwięcej jest członków klubów Cross Fit i Boot Camp z całej Polski. W biegu wystartują również biegacze, triathloniści i amatorzy sportów walki oraz kilkuset niezrzeszonych zawodników, którzy zgłosili się indywidualnie. Chętni mogą rejestrować swój udział w sekcji Zapisy na oficjalnej stronie zawodów.

Na liście startowej nie brakuje również osób znanych, jak generał Roman Polko - były dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, aktorka Joanna Jabłczyńska czy bokser Przemysław Opalach - posiadacz pasów IBF International oraz mistrz świata wagi super średniej federacji WBF.

"To już ostatni tydzień zapisów do udziału w Runmageddonie - wyjątkowym wydarzeniu, które gwarantuje wiele emocji oraz świetnej zabawy. Mimo, że w tym samym czasie w Polsce równolegle odbywają się dwa maratony oraz kilka innych biegów ulicznych, nasz bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Pokazuje to, że jest w naszym kraju zapotrzebowanie na biegi ekstremalne, podczas których można zmierzyć się z własnymi słabościami” – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

Organizatorzy zapewniają, że bieg będzie bardzo widowiskowy. W pokonywaniu przeszkód Runmageddonu uczestnikom na pewno pomoże gorący doping rodziny i znajomych. Bilet wstępu na zawody kosztuje 5 zł, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Fundacji Lotto Milion Marzeń, która zakupi konia do zajęć hipoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”.  Koń zostanie nazwany Runmageddon.

"Do kibicowania zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli się przygotować do tej edycji Runmageddonu, oraz rodziny i znajomych osób, które podjęły to wyzwanie. Warto przyjechać na Służewiec, aby zobaczyć, jak zawodnicy radzą sobie z pokonywaniem przeszkód i wziąć udział w akcji charytatywnej.  Runmageddon będzie wydarzeniem, jakiego jeszcze w Warszawie nie było. Zapowiada się piekielnie dobra zabawa!” – dodaje Jaro Bieniecki.

Runmageddon to kolejna impreza działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik, znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.  Zawody odbędą się 13 kwietnia na Torze Służewiec w Warszawie. Wydarzenie będzie miało rangę mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny.

MH

REKLAMA