Kocham Wino Fest: festiwal dobrego smaku

Wyborne wino, pyszne jedzenie, a także winno-kulinarne warsztaty, szkolenia i konkursy. To tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało Centrum Wina na organizowany w najbliższą niedzielę Kocham Wino Fest. Będzie to jeden z największych festiwali wina w Polsce.

shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kocham Wino Fest to wydarzenie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wino i wciąż chcą odkrywać nowe smaki. Podczas Festiwalu każdy będzie mógł spróbować ponad 120 win produkowanych w różnych krajach i regionach winiarskich, zarówno tych, które kosztują zaledwie kilkanaście złotych, jak i takich, za które trzeba zapłacić nawet kilkuset złotych za butelkę. Będą to wyłącznie wina jakościowe, o różnych smakach - wytrawne, półwytrawne i półsłodkie.

REKLAMA

Co więcej, wina będzie można nie tylko degustować, lecz także od razu kupić w winnym outlecie w wyjątkowej festiwalowej cenie, by móc cieszyć się ich smakiem również w domu.

Ponieważ wino nie może obejść się bez różnego rodzaju przysmaków, nie może ich zabraknąć również podczas Kocham Wino Fest. W specjalnej strefie będzie można spróbować pysznych produktów regionalnych, takich jak na przykład słynne już sery korycińskie. Na festiwalowych gości czekać będą również m.in. piękne bezy od Bella Beza, produkowane tylko z ekologicznych składników, a także wyśmienita czekolada wytwarzana ręcznie bezpośrednio z ziaren kakaowca przez Manufakturę Czekolady.

Podczas Kocham Wino Fest zaplanowano również warsztaty winno-kulinarne oraz mini szkolenia winiarskie i pokazy kulinarne. Poprowadzą je m.in. Jakub Budnik, szef kuchni wine baru Puławska Wine & Food w Warszawie, oraz Norbert Brzoza, jeden z najlepszych doradców ds. wina w Centrum Wina. Wyjaśnią i pokażą oni, na co zwracać uwagę przy dobieraniu wina do potraw oraz jak najlepiej łączyć wino z jedzeniem, by osiągnąć wyjątkowy i niezapomniany smak.

W trakcie Festiwalu będzie można ponadto wziąć udział w zabawach i konkursach z nagrodami, takich jak otwieranie wina na czas i degustacja w ciemno, oraz wybrać najlepsze wino imprezy. Zwycięzcy w nagrodę otrzymają, oczywiście, butelki wina. Specjalne wina zostaną także zlicytowane podczas wyjątkowej aukcji, z której pieniądze Centrum Wina przekaże na cele charytatywne.

Kocham Wino Fest - Festiwal Dobrego Smaku, niedziela, godz. 12.00-20.00, Fort Legionów, ul. Zakroczymska 12, Warszawa. Bilet wstępu: 10 zł (+ 10 zł kaucji zwrotnej za kieliszek).  Klubowicze Kocham Wino - wstęp bezpłatny (po okazaniu karty Kocham Wino). Dzieci - wstęp bezpłatny. Bilety do kupienia już teraz w sieci sklepów Centrum Wina oraz w dniu imprezy przed wejściem.

MH

REKLAMA