REKLAMA

Kitesurferzy walczą o Puchar Polski w Rewie

Długi czerwcowy weekend wybrali organizatorzy Puchar Polski w kitesurfingu na rozegranie 2. etapu Ford Kite Cup. Tym razem najlepsi polscy kirtesurferzy będą walczyć o punkty w Rewie. Men's Health jest patronem medialnym imprezy.
Victor Borsuk, jeden z faworytów tegorocznej edycji kitesurfingowego Pucharu Polski Ford Kite Cup (fot. Łukasz Nazdraczew - Eureka)
Tegoroczny Puchar Polski Ford Kite Cup obejmuje 4 imprezy, które zaplanowano kolejno w Chałupach, Rewie, Łebie i Juracie. W dniach 23-26 czerwca zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki o miano najlepszych kitesurefrów w Polsce rywalizować będą na cyplu w Rewie.

REKLAMA

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów w tym roku są freestyle i racing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association) obowiązujących na zawodach międzynarodowych.

Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup, w zależności od warunków pogodowych będą: long distance, big air/best trick, wave i kiteloop. Dodatkowo planowane są także wakeboard i popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Za nami już pierwsze, tegoroczne zawody należące do punktacji Pucharu Polski Ford Kite Cup, które odbyły się 14 -16 maja w Chałupach na półwyspie Helskim. Były to zawody inaugurujące sezon kitesurfingowy w Polsce. Do zawodów przystąpiło około 30 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród nich wystartowało dwoje czołowych polskich kitesurferów, reprezentujących Teamu Forda: 21-letnia Karolina Winkowska i o rok starszy Victor Borsuk.

Wśród kobiet w konkurencji freestyle ponownie, jak w poprzednich latach zwyciężyła Karolina Winkowska, pewnie wykonująca najlepsze swoje triki, którymi potrafi zdominować nie tylko konkurentki na krajowych zawodach, ale również zawodniczki startujące z nią w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła Michalina Laskowska, która z roku na rok coraz pewniej prezentuje się podczas zawodów.

Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup, w zależności od warunków pogodowych będą: long distance, big air/best trick, wave i kiteloop. Dodatkowo planowane są także wakeboard i popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

W tegorocznym Pucharze Polski i mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wynosi 95 000 zł, z czego 45 000 zł stanowią nagrody pieniężne, a pozostała część to nagrody rzeczowe.

W tym roku zaplanowano jeszcze 3 edycje Pucharu Polski i mistrzostw Polski Ford Kite Cup:

  • 23-26 czerwca, Rewa
  • 15-17 lipca, Łeba
  • 13-15 sierpnia, Jurata

Ostatnie zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Juracie będą miały po raz pierwszy rangę pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata.

Więcej informacji o zawodach, galerie zdjęć, relacje i rankingi na stronie fordcup.pl.

MH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA