Kitesurferzy walczą o Puchar Polski w Rewie

Długi czerwcowy weekend wybrali organizatorzy Puchar Polski w kitesurfingu na rozegranie 2. etapu Ford Kite Cup. Tym razem najlepsi polscy kirtesurferzy będą walczyć o punkty w Rewie. Men's Health jest patronem medialnym imprezy.
Victor Borsuk, jeden z faworytów tegorocznej edycji kitesurfingowego Pucharu Polski Ford Kite Cup (fot. Łukasz Nazdraczew - Eureka)

Tegoroczny Puchar Polski Ford Kite Cup obejmuje 4 imprezy, które zaplanowano kolejno w Chałupach, Rewie, Łebie i Juracie. W dniach 23-26 czerwca zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki o miano najlepszych kitesurefrów w Polsce rywalizować będą na cyplu w Rewie.

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów w tym roku są freestyle i racing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association) obowiązujących na zawodach międzynarodowych.

Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup, w zależności od warunków pogodowych będą: long distance, big air/best trick, wave i kiteloop. Dodatkowo planowane są także wakeboard i popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Za nami już pierwsze, tegoroczne zawody należące do punktacji Pucharu Polski Ford Kite Cup, które odbyły się 14 -16 maja w Chałupach na półwyspie Helskim. Były to zawody inaugurujące sezon kitesurfingowy w Polsce. Do zawodów przystąpiło około 30 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród nich wystartowało dwoje czołowych polskich kitesurferów, reprezentujących Teamu Forda: 21-letnia Karolina Winkowska i o rok starszy Victor Borsuk.

Wśród kobiet w konkurencji freestyle ponownie, jak w poprzednich latach zwyciężyła Karolina Winkowska, pewnie wykonująca najlepsze swoje triki, którymi potrafi zdominować nie tylko konkurentki na krajowych zawodach, ale również zawodniczki startujące z nią w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła Michalina Laskowska, która z roku na rok coraz pewniej prezentuje się podczas zawodów.

Wśród mężczyzn doszło do bardzo rzadko spotykanej sytuacji, ponieważ pierwsze miejsce zajęło ex equo aż 8 zawodników: Victor Borsuk, Paweł Kiczka, Łukasz Ceran, Tomasz Daktera, Filip Porzucek, Tomasz Janiak, Marek Rowiński oraz Wojtek Issel. Stało się tak, ponieważ po wyłonieniu ćwierćfinalistów wiatr spadł poniżej wymaganego minimum 12 węzłów i nie udało się dokończyć tej bardzo ciekawie zapowiadającej się rywalizacji. W racingu zwycięzca był tylko jeden - Błażej Ożóg.

W tegorocznym Pucharze Polski i mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wynosi 95 000 zł, z czego 45 000 zł stanowią nagrody pieniężne, a pozostała część to nagrody rzeczowe.

W tym roku zaplanowano jeszcze 3 edycje Pucharu Polski i mistrzostw Polski Ford Kite Cup:

  • 23-26 czerwca, Rewa
  • 15-17 lipca, Łeba
  • 13-15 sierpnia, Jurata

Ostatnie zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Juracie będą miały po raz pierwszy rangę pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata.

Więcej informacji o zawodach, galerie zdjęć, relacje i rankingi na stronie fordcup.pl.

MH

Zobacz również:
REKLAMA