Karolina Winkowska druga w Pucharze Świata

Karolina Winkowska, najlepsza kitesurferka w Polsce, zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata PKRA na Wyspach Kanaryjskich. Dzięki temu młoda i utalentowana zawodniczka umocniła swoją pozycję wiceliderki w światowym rankingu.
Karolina Winkowska

21-letnia kitesurferka Karolina Winkowska z Warszawy, reprezentująca barwy Teamu Forda, zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata w konkurencji Freestyle, rozegranych na początku sierpnia na hiszpańskiej Fuerteventurze, jednej z Wyspach Kanaryjskich, słynącej ze znakomitych warunków do uprawiania kitesurfingu. Inna polska zawodniczka Joanna Litwin zajęła w tej imprezie czwarte miejsce.

Karolina Winkowska mimo młodego wieku jest już bardzo utytułowaną zawodniczką. Czterokrotnie - w latach 2006, 2008, 2009 i 2010 - wygrywała zawody Ford Kite Cup i zdobywała tytuły mistrzyni Polski. W tym roku już trzykrotnie zajmowała drugie miejsca w zawodach organizowanych przez PKRA: w marcu w zawodach Pucharu Świata w tajlandzkim Hua Hin, w kwietniu podczas Mondial du Vent we francuskim Leucate oraz w sierpniu na hiszpańskiej Fuerteventurze. Była również trzecia w czasie zawodów Pucharu Świata w Dakhli w Maroku. Ponadto w zeszłym roku Karolina triumfowała w zawodach Pucharu Świata w Brazylii.

W cyklu zawodów Pucharu Polski Ford Kite Cup 2011, którego patronem medialnym jest Men's Health, Karolina uczestniczyła dotychczas dwukrotnie (na 3 możliwe starty), dwa razy zwyciężając. Jest wiceliderką rankingu, ale w ostatnich tegorocznych zawodach w Juracie, które będą miały status mistrzostw Polski, znów będzie zdecydowaną faworytką.

W tym sezonie kitesurfingowym w imprezach organizowanych przez PKRA Karolina Winkowska zgromadziła już 2655 pkt. i w światowym rankingu zajmuje drugą pozycję. Liderką rankingu jest Hiszpanka Gisela Pulido (3000 pkt.), trzecie miejsce zajmuje Bruna Kajiya z Brazylii (2580 pkt.), a tuż za podium plasuje się Joanna Litwin (2130 pkt.).

Przed najlepszymi kitesurferkami świata jeszcze cztery przystanki w tegorocznym Pucharze Świata PKRA: 20-28 sierpnia w Niemczech, 14-18 września w Brazylii, 23-27 listopada na Nowej Kaledonii i 5-11 grudnia w Australii.

MH

Zobacz również:
REKLAMA