Już za tydzień CrossFit Rodeo vol. 2 w Poznaniu

Blisko setka zawodników zmierzy się z crossfitowymi wyzwaniami podczas zawodów CrossFit Rodeo vol. 2, które rozegrane zostaną w pierwszy weekend grudnia w klubie Reebok CrossFit Poznań. Patronem medialnym imprezy jest magazyn Men's Health.

CrossFit Rodeo
fot. CrossFit Rodeo

Crossfit to ciągle zmieniający się trening, wykonywany na wysokiej intensywności z wykorzystaniem ruchów funkcjonalnych. Trening ten można opisać jako uniwersalny program traningowy przeznaczony dla wszystkich, zarówno tych amatorsko uprawiających rekreację ruchową, jak i wyczynowych sportowców. Crossfit rozwija ogólną sprawność ruchową, wykorzystując wzorce z życia codziennego, jednocześnie umożliwiając rozwój wszystkich 10 cech motorycznych wyodrębnionych przez fizjologów sportu.

REKLAMA

Ta opisana powyżej wszechstronność treningu crossfitowego powoduje, że nowa dyscyplina sportu w błyskawicznym tempie podbija serca Amerykanów, Eurpejczyków i mieszkańców innych kontynentów. Poznańskie zawody CrossFit Rodeo są tego dowodem - projekt zainicjowany w kwietniu tego roku spotkał się z dużym oddźwiękiem i zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników, jak i kibiców.

W pierwszej edycji imprezy wystartowało 90 kobiet i mężczyzn w kategorii open (dla amatorów) i elite (dla profesjonalistów). Do drugiej edycji przez gęste sito eliminacji do finałowych rund zakwalifikowało się 19 kobiet oraz 69 mężczyzn. Część główna zawodów odbędzie się 7 i 8 grudnia w hali Reebok Crossfit Poznań, a zawodnicy z obu kategorii będą startować zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

Zawody organizowane są pod patronatem Wydziału Sportu Miasta Poznań. Jednym z patronów medialnym imprezy jest magazyn Men's Health. WIęcej szczegółów o CrossFit Rodeo vol. 2 znajdziesz na facebookowym profilu zawodów: www.facebook.com/RCFP.RODEO.

MH

REKLAMA