Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!
Styczeń to miesiąc, w którym maturzyści tradycyjnie uczestniczą w balach studniówkowych, odliczających ostatnie dni do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Swoją 100-dniówkę obchodzi również globalny, charytatywny bieg Wings for Life World Run.
JUż 4 maja 2014 roku, dokładnie w tym samym czasie, bez względu na warunki atmosferyczne i porę dnia, cały świat zjednoczy się i pobiegnie dla tych, którzy nie mogą. Wszystkie środki zebrane podczas tej szlachetnej rywalizacji zostaną przekazane na obiecujące, międzynarodowe badania, których celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno początkujący biegacze, jak i zawodowcy.
"Wszyscy, którzy zamierzają wziąć udział w tym niezwykłym, organizowanym po raz pierwszy na świecie wydarzeniu powinni już teraz zacząć się mocno przygotowywać. Mam nadzieję, że 4 maja w Poznaniu nasi biegacze będą stanowili silną konkurencję dla innych uczestników z sześciu kontynentów. Udział w Wings for Life World Run z pewnością będzie dobrym egzaminem dojrzałości z zakresu biegania dla każdej z osób, która stanie na starcie" - mówi Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk, Ambasador Wings for Life World Run w Polsce.
"100 dni to naprawdę niewiele. Pamiętam jak ten czas szybko zleciał, kiedy zdawałam maturę, dlatego już teraz przygotowuję się do biegu. Na razie trenuję 3 razy w tygodniu co drugi dzień. Zaczynam od energicznego, intensywnego marszu, w którym zwiększam tempo, do paru sekcji biegowych trwających około 1 minutę. Samo bieganie nie wystarczy, dlatego na koniec treningu około 10-12 minut poświęcam na rozciągania, by wzmocnić ciało i mięśnie" - powiedziała Agnieszka Więdłocha, aktorka, Ambasadorka Wings for Life World Run w Polsce.
Osoby, które chcą wziąć udział w biegu, mogą zapisać się do niego online, wypełniając formularz rejestracyjny na stronie wingsforlifeworldrun.com/pl - termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia.
Trasa biegu Wings for Life World Run
Pierwszy na świecie, globalny synchroniczny bieg, obejmuje szereg zapierających dech w piersiach tras. Niektóre prowadzą przez pustynie a także malownicze wybrzeża, inne ukazują najbardziej atrakcyjne zakątki danego kraju. Jednymi z ulubionych tras Colina Jacksona są m.in. odcinek od Fort Lauderdale do Everglades na Florydzie, czy bieg po torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.
"Jest tak wiele wspaniałych tras. Masa biegaczy będzie miała okazję rywalizować w pięknych lokalizacjach - wszyscy będą próbować uciec przed goniącym ich samochodem" - powiedział międzynarodowy Dyrektor Sportowy Wings for Life World Run, Colin Jackson.
Wings for Life World Run w Polsce
W Polsce uczestnicy Wings for Life World Run stawią się na linii startu o godzinie 12:00, w Poznaniu, nad Jeziorem Maltańskim. Trasa prowadzi ulicami stolicy Wielkopolski, a następnie skieruje się poza granice miasta. W zależności od przebytego dystansu uczestnicy biegu będą mogli podziwiać malownicze okolice Poznania.
Patronami medialnymi polskiej odsłony biegu Wings For Life World Run są magazyny Men's Health, Women's Health i Runner's World.
Unikalny format
Bieg ma niepowtarzalny charakter, ponieważ po raz pierwszy w historii trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wyruszy 30 minut po starcie uczestników. Każdy, kto zostanie przez niego wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział, a jego wynik będzie zapisany w międzynarodowym rankingu. Wyścig zakończy się, gdy ostatnia osoba na Ziemi przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód.
Na czym polega bieg Wings For Life World Run i jak będzie wyglądała jego polska część, możesz dowiedzieć się, oglądając klip wideo na stronie imprezy: kliknij tutaj.
Czas rozpoczęcia biegu
Wings for Life World Run (10:00 UTC) stawia szczególne wyzwanie dla biegaczy w Korei Południowej, Nowej Zelandii i Australii, którzy będą startować pod koniec dnia i biec przez całą noc. Podobne wyzwanie stoi przed uczestnikami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, wyruszą oni w środku nocy, a zakończenie rywalizacji dla najlepszych odbędzie się przed wschodem słońca.
Więcej informacji o biegu na stronie wingsforlifeworldrun.com/pl oraz facebookowym profilu zawodów facebook.com/WingsForLifeWorldRun.
Fundacja Wings For Life
Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.
Od momentu powstania (2004 r.) fundacja przekazała środki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uznane uniwersytety i instytucje. Działalność Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze. Wszystkie koszty administracyjne związane z działalnością samej fundacji pokrywa firma Red Bull.
Od 2007 roku Wings for Life jest członkiem międzynarodowej organizacji skupiającej najważniejsze fundacje działające na rzecz badań nad rdzeniem kręgowym - International Campaign for Cures of Spinal Cord Injury Paralysis (ICCP). Członkami ICCP są między innymi Christopher & Dana Reeve Foundation, Miami Project to Cure Paralysis oraz International Spinal Research Trust.
MH