Już dziś pierwsza aukcja pracy NFT w Polsce na telewizorze The Frame

Telewizor The Frame, który z założenia łączy sztukę i technologię coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku i jak żaden inny produkt wychodzi naprzeciw potrzebom kolekcjonerów i nowym trendom w sztuce. Cyfrowe prace NFT, które podbijają światowe rynki i osiągają rekordowe ceny już dzisiaj będą licytowane także w Polsce. 

Samsung The Frame fot. materiały prasowe Samsung

DESA Unicum, jako pierwszy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej zaoferuje kolekcjonerom unikatowy obiekt NFT podczas grudniowej aukcji. Telewizor The Frame idealnie wpisuje się w ten koncept sztuki cyfrowej, dlatego to właśnie na jego ekranie zaprezentowane zostanie dzieło.  

Praca NFT może przyjmować różne formy, ale ostatecznie zawsze jest plikiem, np. zdjęciem JPG. W praktyce, kupując NFT stajemy się właścicielem cyfrowego odpowiednika dzieła sztuki z gwarancją jego autentyczności i niepowtarzalności.

Na telewizorze The Frame zaprezentowany zostanie pierwszy obiekt NFT na aukcji w Europie Środkowo – Wschodniej -  praca  „Dlaczego jest raczej coś niż nic” autorstwa Pawła Kowalewskiego. Obiekt inspirowany jest dziełem z 1986 roku, które uległo zniszczeniu podczas zalania pracowni malarza przez powódź.

Obiekt trafi na aukcję „Sztuka współczesna – op-art, popkultura, postmodernizm”, która odbędzie się dzisiaj, tj. 2 grudnia w Warszawie.

Zobacz również:
Szwedzki eksperyment pokazał, że intensywny trening nóg wykonany bezpośrednio przed podnoszeniem lub wyciskaniem ciężarów przyspiesza wzrost mięśni ramion.
ZOBACZ WIĘCEJ