Co zamiast iPada: tablet Gemini

Ostatnio dość często mówi się o najnowszym produkcie Apple'a - tablecie iPad. Na rynku dostępnych jest jednak kilka ciekawszych urządzeń tego typu, o których nie jest tak głośno, jak o produkcie firmy Steve'a Jobsa. Jednym z takich konkurentów iPada jest Gemini.

Tablet ICD Gemini
Tablet ICD Gemini

11,2-calowy tablet Gemini, czyli o ekranie większym o półtora cala od wyświetlacza iPada, wyprodukowała firma ICD. Jego pracą kieruje 1-gigahercowy procesor NVIDIA o nazwie Tegra 2.

REKLAMA

Gemini dorównuje wytrzymałością i designem iPadowi, przewyższa go zaś znacznie pod względem możliwości i wyposażenia. Zainstalowany w tablecie procesor pozwala na odtwarzanie filmów w standardzie 1080p, urządzenie jest w stanie współpracować w sieciach 3G, wyposażono je w gniazdo na karty SD, tuner radiowy, moduł GPS, kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi, moduł komunikacyjny Bluetooth, głośniki stereo oraz gniazdo MicroUSB pozwalające podłączyć do Gemini komputer PC lub dowolne inne urządzenie z portem USB.

 

Współpracujący z systemem operacyjnym Google Android tablet wyposażony jest również w dwie kamery - pierwszą, 2-megapikselową umieszczono na przednim panelu, oraz drugą o rozdzielczości 5 megapikseli, która zainstalowano na tylnej ścianie tabletu. Zasilanie zapewnia Gemini wymienna bateria o mocy 40 Wh.

MH

REKLAMA