Jazdy bolidami Formuły 1 są już możliwe w Polsce

Szukając możliwości poprowadzenia bolidu F1, dotrzemy do Szwecji, Finlandii czy Włoch. Po raz pierwszy taka okazja narodziła się również w Polsce — już tego lata (2-4 czerwca oraz 9-11 lipca) odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

F1 Polska fot. materiały prasowe

To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji oraz niecodzienna okazja, aby poprowadzić legendarny bolid F1 Mod Williams FW29 lub skorzystać z jazdy bolidem BMW Sauber F1.06 X2 jako pasażer z kierowcą wyścigowym. Wydarzenie Formula Drive będzie niecodzienną okazją, aby przejść  całodzienny pakiet szkoleń z jazdy torowej, jazdy bolidami Renault 2000 oraz poprowadzić maszynę z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych - bolid F1 Mod Williams FW29.
Uczestnicy będą mogli samodzielnie jeździć w bolidach Williams FW29 z 2007 roku. Są to dokładnie te same egzemplarze, którymi Nico Rosberg i Alexander Wurz zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Bolidy na potrzeby tego typu jazd zostały w pewnym stopniu zmodyfikowane, stąd nazywają się "Mod Williams FW29". Dostępny będzie także specjalny dwumiejscowy bolid BMW Sauber F1.06 X2, powstały na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku. W tym przypadku jest to bardzo mocno zmieniona konstrukcja w której pasażer siedzi bezpośrednio za kierowcą.

Jazdy realizowane są na zamkniętym torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, pod okiem doświadczonych instruktorów. Doskonała asfaltowa nawierzchnia stwarza warunki niezbędne do bezpiecznej jazdy. Przed jazdą każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przejdzie gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa. Formula Drive, czyli event umożliwiający poprowadzenie bolidu F1 odbędzie się już tego lata (2-4 czerwca oraz 9-11 lipca) na Torze Silesia Ring. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.
Więcej informacji i rezerwacja miejsc: https://www.formula-drive.pl/