[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Japa Cup - zakończono zawody w Chałupach!

Wiatr we włosach, morska bryza i sportowa rywalizacja - czy mężczyzna może chcieć czegoś więcej? Ano tak, jeszcze piękne fanki. Zapewniamy, że żadnego z tych elementów nie zabrakło podczas zakończonych zawodów Japa Cup -  pierwszym w historii zmaganiom łączonych kitesurfingowców i windsurfingowców. 

Japa Cup
Po raz pierwszy w historii udało się zorganizować zawody rangi Pucharu Polski, które połączyły środowiska windsurfingowe i kitesurfingowe. Japa Cup poświęcone są pamięci Andrzeja ”Japy” Ożoga, który jako trener i zawodnik, wywarł duży wpływ na rozwój obu dyscyplin w Polsce. 

Po raz kolejny jako lokalizacja wybrana została baza BO Sport na kempingu Chałupy 3, gdzie odpowiednia infrastruktura pozwoliła na rozegranie wszystkich konkurencji na jednym akwenie.

REKLAMA

Duża frekwencja i dobre warunki pogodowe umożliwiłyszybkie rozpoczęcie zawodów. Pierwsi w wodzie pojawili się zawodnicy Freestyle. Rozegrano pierwsze dwie rundy kategorii Open, jeden pojedynek kobiet i dwa pojedynki młodzików. Niestety słabnący wiatr nie pozwolił na wyłonienie zwycięzców, w związku z czym dalsza część zawodów została przeniesiona na niedzielę.

Równolegle z zawodami freestyle, ruszyły zawody Kite Twintip Race. Udało się rozegrać trzy wyścigi, które zdominował Tomek Janiak, wygrywając każdy z nich. Drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Polski – Maks Żakowski. Na dalszych pozycjach znaleźli się odpowiednio Tomasz Głazik, Grzegorz Łopusiewicz i Andrzej Fal.

Stały wiatr o sile 10-14 węzłów pozwolił na rozegranie dwóch konkurencji windsurfingowych. Zarówno w Formule Windsurfing i w Slalomie rozegrano cztery wyścigi. Po pierwszym dniu zawodów w obydwu kategoriach prowadzi Hubert Mokrzycki. Windsurferzy mogą zaliczyć ten dzień do bardzo udanych, spędzając cały dzień na regatach.

Niestety w niedzielę, mimo obiecującej prognozy pogody, zabrakło wiatru i nie udało się rozegrać konkurencji Freestyle’owych. Zawodników przywitało piękne słońce i totalna flauta, w związku z czym komisja sędziowska postanowiła zakończyć imprezę. Pierwsza edycja Japa Cup potwierdziła, że jednoczesne rozegranie konkurencji kitesurfingowych i windsurfingowych jest możliwe. Entuzjastyczne podejście zawodników reprezentujących obydwie dyscypliny pozwala sądzić, że ten event wpisze się na stałe w coroczny terminarz pucharu Polski.

Sponsorami całego cyklu zawodów są marki: North Kiteboarding i Ion oraz Aztorin, Ford Kite Cup, GoPro, a energii zawodnikom doda jak co roku  Red Bull.

Wyniki zawodów

KITE TWIN TIP RACE

Kategoria open:

1. Tomek Janiak

2. Maks Żakowski

3. Tomek Glazik

4. Grzegorz Łopusiewicz

5. Andrzej Fal

6. Dariusz Ziomek

7. Michał Koczorowski

8. Piotr Lenckowski

KOBIETY KITE TWINTIP RACE:

1. Agnieszka Grzymska

2. Paulina Ziółkowska

3. Alina Ungehauer

4. Adrianna Adam

5. Mery Woźniak

MASTERS KITE TWINTIP RACE

1. Tomek Janiak

2. Andrzej Fal

3. Dariusz Ziomek

4. Dominik Glogier

JUNIOR KITE TWINTIP RACE

1. Tomek Glazik

2. Jakub Jurkowski

3. Jan Koszowski

MŁODZIK KITE TWINTIP RACE

1. Tomek Glazik

2. Piotr Lenckowski

3. Borys Zawada

4. Jakub Jurkowski

5. Jakub Koszowski

FREESTYLE KITE WOMAN

1. Katarzyn Lange

2. Natalia Grabowska

3. Oliwia Fittkau

FREESTYLE KITE MŁODZIK

1-sze miejsce ex-aequo:

 • Mateusz Włodarczyk
 • Jan Szlagowski
 • Maice Dittrich
 • Wojtek Andrzejewski

FREESTYLE KITE OPEN

1-sze miejsce ex-aequo

 • Demis Żurik
 • Marek Rowiński
 • Maice Dittrich
 • Victor Borsuk
 • Wojtek Issel
 • Krzysiek Issel
 • Posito Martinez

Wyniki Windsurfing Slalom:

1. Hubert Mokrzycki

2. Paweł Dittrich

3. Jacek Wróż

4. Jakub Nowak

5. Sławomir Bucholtz

6. Tomasz Słomski

7. Tomasz Miękus

8. Andrzej Wrembel

Formuła Windsurfing:

1. Hubert Mokrzycki

2. Paweł Dittrich

3. Kuba Guzdek

4. Jakub Janik

5. Andrzej Święty

6. Sławomir Bucholtz

7. Jacek Wróż

8. Jakub Nowak

Kalendarz kolejnych  zawodów z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski 2016:

22-23 lipca - Rewa Aztorin Kite Challenge

11-15 sierpnia - Jastarnia Ford Kite Festival

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij