Japa Cup- pierwszy dzień regat zakończony!

Po raz pierwszy w historii udało się zorganizować zawody rangi Pucharu Polski, które połączyły środowiska windsurfingowe i  kitesurfingowe - Japa Cup poświęcone są pamięci Andrzeja ”Japy” Ożoga, który jako trener i zawodnik, wywarł duży wpływ na rozwój obu dyscyplin w Polsce.

Japa Cup Materiały prasowe

Po raz pierwszy w historii udało się zorganizować zawody rangi Pucharu Polski, które połączyły środowiska windsurfingowe i  kitesurfingowe - Japa Cup poświęcone są pamięci Andrzeja ”Japy” Ożoga, który jako trener i zawodnik, wywarł duży wpływ na rozwój obu dyscyplin w Polsce. Po raz kolejny jako lokalizacja wybrana została baza BO Sport na kempingu Chałupy 3, gdzie odpowiednia infrastruktura pozwoliła na rozegranie wszystkich konkurencji na jednym akwenie.

Duża frekwencja i dobre warunki pogodowe umożliwiłyszybkie rozpoczęcie zawodów. Pierwsi w wodzie pojawili się zawodnicy Freestyle. Rozegrano pierwsze dwie rundy kategorii Open, jeden pojedynek kobiet i dwa pojedynki młodzików. Niestety słabnący wiatr nie pozwolił na wyłonienie zwycięzców, w związku z czym dalsza część zawodów została przeniesiona na niedzielę.

Japa CupMateriały prasowe

Równolegle z zawodami freestyle, ruszyły zawody Kite Twintip Race. Udało się rozegrać trzy wyścigi, które zdominował Tomek Janiak, wygrywając każdy z nich. Drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Polski – Maks Żakowski. Na dalszych pozycjach znaleźli się odpowiednio Tomasz Głazik, Grzegorz Łopusiewicz i Andrzej Fal.

Stały wiatr o sile 10-14 węzłów pozwolił na rozegranie dwóch konkurencji windsurfingowych. Zarówno w Formule Windsurfing i w Slalomie rozegrano cztery wyścigi. Po pierwszym dniu zawodów w obydwu kategoriach prowadzi Hubert Mokrzycki. Windsurferzy mogą zaliczyć ten dzień do bardzo udanych, spędzając cały dzień na regatach.

Japa CupMateriały prasowe

W niedzielę pierwszy możliwy start jest planowany na 10:00. Prognozy przewidują lekką bryzę i słoneczną pogodę, więc istnieje duża szansa na rozegranie kolejnych wyścigów zarówno windsurfingowych, jak i kitesurfingowych. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i na ceremonię rozdania nagród.

Sponsorami całego cyklu zawodów są marki: North Kiteboarding i Ion oraz Aztorin, Ford Kite Cup, GoPro, a energii zawodnikom doda jak co roku  Red Bull.

Serdecznie zapraszamy na drugi dzień zawodów!

 Kalendarz  zawodów z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski 2016:

11-12 czerwca – Chałupy Japa Cup

22-23 lipca - Rewa Aztorin Kite Challenge

11-15 sierpnia - Jastarnia Ford Kite Festival

REKLAMA