Innowacje Philipsa nagrodzone przez EISA

Aż cztery nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA) w prestiżowych kategoriach zdobyły w tym roku urządzenia firmy Philips. Jurorzy za najlepsze uznali dwa telewizory, zestaw hi-fi oraz kino domowe tej firmy.
fot. Philips

Nagrody EISA są przyznawane co roku przez grupę składającą się z przedstawicieli ponad 50 czasopism poświęconych tematyce audio i wideo, fotografii, zestawom kina domowego i elektronice przenośnej z ponad 20 europejskich krajów. Poszczególne zespoły pracują oddzielnie, ale wszystkie działają pod przewodnictwem Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA). 

• Najlepszy telewizor 3D w Europie 2011-2012: Philips LED Smart z serii 9000 (46PFL9706)

Technologia 3D Max zastosowana w 46 calowym telewizorze Philips Smart LED z serii 9000 zapewniła firmie Philips zwycięstwo w kategorii najlepszy europejski telewizor 3D 2011-2012. Technologia 3D Max dzięki wykorzystaniu rozdzielczości Full HD i możliwości oglądania nawet pod kątem 180 stopni zapewnia niezwykłą wyrazistość obrazu bez względu na pozycje i miejsce w którym siedzi widz. Ponad to telewizory 3D Max umożliwiają konwersję obrazów 2D do 3D oraz kontrolę głębi uzyskanego w ten sposób obrazu. Zastosowanie filtra "Moth Eye" (ang. oko ćmy) pozwoliło zminimalizować ilość światła odbijanego od matrycy co pozwoliło na podwyższenie postrzeganego kontrastu wyświetlanego obrazu.

Oficjalna wypowiedź komisji oceniającej EISA brzmiała: "Model 46PFL9706 to dla firmy Philips ogromny krok naprzód, który zapewnił jej pozycję lidera na rynku telewizji 3D. Występowanie efektu "cross talk" - drażniącego, ale dotychczas typowego zjawiska dla aktywnego 3D - zredukowano do niemal niezauważalnego poziomu oraz dodano możliwość precyzyjnej kontroli głębi natywnego obrazu 3D. Jakość obrazu poprawiono do absolutnego maksimum bez utraty naturalności oraz wprowadzono w końcu opcję kalibracji ISF. Dzięki zastosowaniu efektywnego filtra "Moth Eye" udało się ograniczyć odbijanie światła zewnętrznego od matrycy LCD oraz osiągnąć głęboką czerń, bez utraty szczegółowości obrazu. Funkcja kompensacji ruchu jak zwykle w przypadku telewizorów Philips należy do najlepszych na rynku, zaś cena jak na tak dopracowany telewizor jest bardzo atrakcyjna".

• Najbardziej przyjazny środowisku telewizor w Europie 2011-2012: Philips LED Smart Econova ECO (46PFL6806)

Nowoczesny i przystępny cenowo telewizor Philips Econova ECO Smart LED (46PFL6806) został uznany przez jurorów EISA za najbardziej przyjazny środowisku telewizor w Europie 2011-2012. Model cechuje niskie zużycie energii oraz przyjazna środowisku konstrukcja, w której zamiast plastiku wykorzystano elementy aluminiowe pochodzące z recyklingu. Telewizor został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania po 4 godzinach oraz wyłącznik "Zero power", który ogranicza pobór prądu do zera, gdy urządzenie jest wyłączone - rozwiązania te wyróżniają go spośród innych telewizorów. Ta oraz wiele innych funkcji dostępnych w telewizorze Philips Econova ECO Smart LED zostało zastosowanych także w innych telewizorach firmy Philips.

Oficjalna wypowiedź komisji oceniającej EISA brzmiała: "Stworzony z myślą o środowisku model Philips 46PFL6806H gwarantuje niezapomniane wrażenia wizualne przy zużyciu energii wynoszącym w trybie standardowym zaledwie 56 watów, przez co deklasuje bezpośrednią konkurencję. Analizy chemiczne płytek drukowanych przeprowadzone przez światowego lidera w branży odzyskiwania i recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego, firmę SIMS Mirec Recycling Solutions, dowiodły, że telewizor Philips 46PFL6806H obciąża środowisko w znacznie mniejszym stopniu niż inne telewizory".

• Najlepszy kompaktowy system audio w Europie 2011-2012: zestaw Hi-Fi Philips Wi-Fi Multiroom MCi8080 + NP3700

Zestaw Hi-Fi firmy Philips Wi-Fi Multiroom z kolumnami ClariSound zapewniającymi krystalicznie czyste brzmienie otrzymał wyróżnienie w kategorii dla najlepszego kompaktowego systemu audio w Europie 2011-2012. W celu perfekcyjnego odtworzenia najwyższych częstotliwości głośnik wysokotonowy z miękką kopułką został umieszczony w górnej części kolumny ClariSound, co pozwala odtworzyć bogactwo i głębię oryginalnego nagrania oraz wypełnić pokój czystym i pełnym brzmieniem. Funkcjonalność i łatwość synchronizacji zestawu Philips Multiroom z innymi urządzeniami umożliwiają natychmiastowy dostęp do ulubionych utworów z każdego miejsca w domu - bez trudu i kompromisów co do jakości dźwięku.

Kompatybilność z sieciowymi odtwarzaczami muzycznymi Philips (NP3300 / 3500 / 3700 / 3900) zapewnia funkcja bezprzewodowego przesyłania muzyki z różnych źródeł, takich jak zewnętrzny dysk twardy 160 GB, komputer PC/MAC czy serwis muzyczny Spotify. Co więcej aplikacja Philips MyRemote dostępna na urządzenia z systemami Apple iOS lub Android umożliwia odtwarzanie i sterowanie muzyką z Twojego smartfona, co pozwala właściwie nie rozstawać się z muzyką, gdy jesteś w domu.

Oficjalna wypowiedź komisji oceniającej EISA brzmiała: "Philips rozwinął swoją serię Streamium i dodał do nowego zestawu ekran dotykowy oraz dwie naprawdę wyjątkowe kolumny głośnikowe, co zaowocowało powstaniem wielopomieszczeniowego systemu dźwiękowego opartego na urządzeniach MCi8080 i NP3700. Odtwarzacz DVD jest przeznaczony do głównego pomieszczenia, a muzykę z różnych źródeł, m.in. internetu/radia czy domowej sieci DLNA, usłyszymy nawet w pięciu różnych miejscach w domu. Zestaw zawiera zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160 GB służący do przechowywania muzyki i zdjęć. Najważniejszym elementem zestawu jest wzmacniacz klasy "D" o mocy 2x50 W odpowiedzialny za niezwykle zrównoważone i szczegółowe brzmienie głośników nisko-, średnio- i wysokotonowego, osadzonych w lekkiej obudowie z włókna szklanego. Wisienką na torcie jest możliwość sterowania zestawem za pomocą darmowej aplikacji na urządzenia smartphone z systemami Apple i Android".

• Najlepszy kompaktowy system kina domowego w Europie 2011-2012: Philips SoundHub HTS9221

Zestaw kina domowego 2.1 Philips SoundHub HTS9221 z tytanowymi głośnikami wysokotonowymi, technologią Crystal Clear Sound (ang. krystalicznie czysty dźwięk) oraz odtwarzaczem Blue-ray 3D otrzymał nagrodę za najlepszy kompaktowy system kina domowego w Europie 2011-2012. Stylowy i kompaktowy system SoundHub został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rosnącej grupy konsumentów poszukujących kinowej jakości dźwięku i obrazu w domu oraz nowoczesnego systemu dźwiękowego w jednym urządzeniu. To właśnie dla nich Philips przygotował system Philips SoundHub z serii 9000. Zestaw jest dostępny również w kolorze białym (HTS9241).

Właściwości tytanu, które zadecydowały o jego wykorzystaniu w przemyśle kosmicznym, sprawiają, że jest on idealnym materiałem do produkcji prawdziwie innowacyjnych głośników wysokotonowych, a tym samym - czystego i wiernego brzmienia. Twardość oraz idealna równowaga między wytrzymałością i wagą tytanu sprawiają, że metal ten bardzo trudno ulega deformacjom, co gwarantuje dźwięk bez zniekształceń i stanowi podstawę technologii Crystal Clear Sound. Zestaw ten zaopatrzono także w najnowsze osiągnięcia związane z wykorzystaniem Internetu - technologię Smart TV, która zamienia telewizor w multimedialne centrum rozrywki, oferujące dostęp do dedykowanych serwisów VoD np. ipla, otwartego Internetu oraz muzyki, zdjęć i filmów znajdujących się na urządzeniach dostępnych w tej samej sieci domowej np. na tablecie, smartfonie lub laptopie.

Oficjalna wypowiedź komisji oceniającej EISA brzmiała: "Rzadko zdarzają się produkty łączące w sobie tak imponujący wygląd, inteligentne rozwiązania stworzone w oparciu o potrzeby klientów oraz niezrównaną jakość działania, jak system Philips SoundHub HTS9221. Ten wszechstronny system 2.1 obejmuje odtwarzacz Blue-ray 3D, obsługę sieci DLNA i internetowych stacji radiowych, wbudowaną podstawkę dokującą dla urządzeń iPod oraz porty USB i SD. Bogactwo funkcji uzupełnia para eleganckich kolumn wyposażonych w głośniki wysokotonowe z odwróconą, tytanową kopułką oraz dynamiczny aktywny subwoofer 230W. Komfort użytkowania podnoszą dodatkowo darmowe aplikacje na urządzenia iPad i iPhone, które pozwalają zdalnie kontrolować cały zestaw. To nowoczesny produkt, zaprojektowany, by imponować".

Inne ważniejsze nagrody przyznane przez EISA w tym roku to:

  • Europejski telewizor LCD roku 2011-2012 - Sony BRAVIA KDL-55HX920
  • Europejski telewizor plazmowy na rok 2011-2012 - Panasonic VIERA TX-P50VT30
  • Europejski telewizor internetowy na rok 2011-2012 - Loewe Individual 46 Compose 3D
  • Europejski telewizor w kategorii Cena/Jakość na rok 2011-2012 - Samsung UE40D6500
  • Europejskie kino domowe 3D na rok 2011-2012 - LG 55LW650S + HLX56S
  • Europejskie kino domowe 5.1 na rok 2011-2012 - LG HX966TZ/TZW
  • Europejski odtwarzacz Blu-ray roku 2011-2012 - Sony BDP-S780
  • Europejski amplituner na rok 2011-2012 - Pioneer VSX-921
  • Europejski odtwarzacz Blu-ray roku 2011-2012 - Sony BDP-S780
  • Europejski aparat kompaktowy roku 2011-2012 - Cyber-shot DSC-HX9V

Nagrody EISA zostaną uroczyście wręczone na ceremonii IFA w Berlinie, w Niemczech, na początku września.

MH

Zobacz również:
REKLAMA