[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Illusion powraca z nową płytą i tournee!

Illusion, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, znowu w akcji! Po 16 latach grupa weszła do studia, by nagrać album „Opowieści”, którego premiera już jutro! Dla naszych Czytelników mamy 15 płyt, które przez weekend będziecie mogli wygrać w naszym facebookowym konkursie.

Zespół Illusion powraca z nową płytą
Illusion to zespół-legenda. Został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (perkusja). W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami "Nóż", "Vendetta" czy "Cierń" szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

W 1999 r., będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność. W grudniu 2008 r. zespół ku radości fanów, którzy nie stracili wiary w reaktywację grupy, zagrał znakomity koncert we wrocławskiej Hali Stulecia, ale pomimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia, zniknął ze sceny na kolejne trzy lata.

REKLAMA

W listopadzie 2011 r. zaskoczył fanów wydaniem płyty "The Best Of Illusion", podsumowującej ich dotychczasowy dorobek, a potem zagrał trzy koncerty: w gdańskiej Ergo Arenie, na warszawskim Torwarze i w katowickim Spodku. W 2012 r. ukazało się dwupłytowe DVD z zapisem tego ostatniego koncertu , wzbogacone m.in. o teledyski nagrane specjalnie do nowych utworów oraz materiał zrealizowany podczas prób i przygotowań do koncertu.

Wreszcie na początku tego roku legendarna trójmiejska formacja zdecydowała się powrócić na scenę z pierwszą od 16 lat studyjną płytą i nową trasą koncertową. Album "Opowieści" to dziewięć premierowych kawałków, które jeszcze w marcu będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertów w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu. Nie brakuje w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak "Nóż" czy "Vendetta". Półtora dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło jednak swoje – dojrzeli fani, dojrzał też zespół i jego muzyka. Na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i świetnych brzmień.

Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, The Rolling Stones, Nirvany czy Foo Fighters.

Premiera płyty "Opowieści", której jednym z patronów medialnych jest magazyn Men's Health, już jutro, ale krążek można już zamawiać na oficjalnej stronie zespołu. Można ją również zdobyć, biorąc przez weekend udział w konkursie na facebookowym profilu Men’s Health. W naszej redakcji czeka na was 15 egzemplarzy tego wyjątkowego wydawnictwa. Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

MH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij