Illusion powraca z nową płytą i tournee!

Illusion, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka, znowu w akcji! Po 16 latach grupa weszła do studia, by nagrać album „Opowieści”, którego premiera już jutro! Dla naszych Czytelników mamy 15 płyt, które przez weekend będziecie mogli wygrać w naszym facebookowym konkursie.

Zespół Illusion powraca z nową płytą Illusion

Illusion to zespół-legenda. Został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (perkusja). W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami "Nóż", "Vendetta" czy "Cierń" szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

REKLAMA

W 1999 r., będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność. W grudniu 2008 r. zespół ku radości fanów, którzy nie stracili wiary w reaktywację grupy, zagrał znakomity koncert we wrocławskiej Hali Stulecia, ale pomimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia, zniknął ze sceny na kolejne trzy lata.

W listopadzie 2011 r. zaskoczył fanów wydaniem płyty "The Best Of Illusion", podsumowującej ich dotychczasowy dorobek, a potem zagrał trzy koncerty: w gdańskiej Ergo Arenie, na warszawskim Torwarze i w katowickim Spodku. W 2012 r. ukazało się dwupłytowe DVD z zapisem tego ostatniego koncertu , wzbogacone m.in. o teledyski nagrane specjalnie do nowych utworów oraz materiał zrealizowany podczas prób i przygotowań do koncertu.

Zespół Illusion powraca z nową płytą Illusion

Wreszcie na początku tego roku legendarna trójmiejska formacja zdecydowała się powrócić na scenę z pierwszą od 16 lat studyjną płytą i nową trasą koncertową. Album "Opowieści" to dziewięć premierowych kawałków, które jeszcze w marcu będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertów w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu. Nie brakuje w nich charakterystycznego ciężkiego grania i agresywnego wokalu Lipy, który wszyscy pamiętają z takich utworów jak "Nóż" czy "Vendetta". Półtora dekady doświadczeń (nie tylko muzycznych) zrobiło jednak swoje – dojrzeli fani, dojrzał też zespół i jego muzyka. Na płycie słychać mnóstwo nowych pomysłów i świetnych brzmień.

Klimat utworów świetnie oddają wykorzystane w artbooku rysunki Istvána Orosza – światowej sławy węgierskiego grafika i ilustratora. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, The Rolling Stones, Nirvany czy Foo Fighters.

Premiera płyty "Opowieści", której jednym z patronów medialnych jest magazyn Men's Health, już jutro, ale krążek można już zamawiać na oficjalnej stronie zespołu. Można ją również zdobyć, biorąc przez weekend udział w konkursie na facebookowym profilu Men’s Health. W naszej redakcji czeka na was 15 egzemplarzy tego wyjątkowego wydawnictwa. Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

MH

REKLAMA