II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Aztorin Kite Challenge!

Aztorin Kite Challenge, który rozegrany zostanie w Rewie w dniach 22 – 23 lipca, będzie drugim tegorocznym przystankiem liczącym się do ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski w kitesurfingu.

Aztorin Kite Challenge fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Na malowniczo położonym cyplu rewskim spotkają się zawodnicy startujący w trzech konkurencjach: Freestyl`u, Twin Tip Racingu oraz Kiteracingu, w którym w tym roku zobaczymy także zawodników uprawiających Foilboarding.

REKLAMA

Po pierwszym etapie zawodów we Freestyl`u wśród kobiet liderką jest Kasia Lange, a w kategorii open na prowadzeniu mamy ex - aequo siedmiu zawodników: Victora Borsuka, Denisa Żurika, Marka Rowińskiego, Maice Dittricha, Wojtka Issela, Krzysztofa Issela oraz Posito Martineza.  W klasyfikacji Twin Tip Racing w kategorii open oraz masters prowadzi Tomek Janiak, wśród kobiet najlepsza jest Agnieszka Grzymska. W grupie licznie reprezentowanych młodzików na pierwszym miejscu plasuje się Tomek Glazik.

Podobnie jak w poprzedniej, tak i w tej edycji zawodów, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Warto będzie powalczyć o sportowe zegarki z limitowanej edycji AZTORIN Kite Challenge Special Edition, które zostały zaprojektowanespecjalnie dla fanów kitesurfingu. Ten modnyzegarek jest także idealny dla miłośników innych sportów wodnych, dla wszystkich, którzy kochają wolność, freestyle, morze, słońce, wiatr i prędkość. Dzięki swoim właściwościom – m.in. kauczukowy pasek i zakręcana koronka – zegarek świetnie sprawdzi się w kontakcie z wodą.

Nagrody ufunduje również Ford Kite Cup, North Kiteboarding, Ion oraz GoPro, partnerzy zawodów. Energii zawodnikom doda jak co roku Red Bull.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa, która, co roku gości znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Zakończenie rywalizacji pucharowej oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w czasie zaplanowanego w dniach 11 - 15 sierpnia w Jastarni, Ford Kite Festival, najbardziej oczekiwanej imprezy sezonu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.forcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz  zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski 2016:

  • 22-23 lipca - Rewa AZTORIN Kite Challenge
  • 11-15 sierpnia - Jastarnia Ford Kite Festival

22 lipca

  • 8:00 – 9:30      Zapisy do zawodów
  • 10:00               Skippers meeting
  • 10:30               Pierwszy możliwy start

23 lipca

  • 9:00                 Skippers meeting
  • 17:00               Ostatni możliwy start
  • 19:00               Zakończenie zawodów

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

mat. prasowe

REKLAMA