II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Aztorin Kite Challenge!

Aztorin Kite Challenge, który rozegrany zostanie w Rewie w dniach 22 – 23 lipca, będzie drugim tegorocznym przystankiem liczącym się do ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski w kitesurfingu.

Aztorin Kite Challenge fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Na malowniczo położonym cyplu rewskim spotkają się zawodnicy startujący w trzech konkurencjach: Freestyl`u, Twin Tip Racingu oraz Kiteracingu, w którym w tym roku zobaczymy także zawodników uprawiających Foilboarding.

Po pierwszym etapie zawodów we Freestyl`u wśród kobiet liderką jest Kasia Lange, a w kategorii open na prowadzeniu mamy ex - aequo siedmiu zawodników: Victora Borsuka, Denisa Żurika, Marka Rowińskiego, Maice Dittricha, Wojtka Issela, Krzysztofa Issela oraz Posito Martineza.  W klasyfikacji Twin Tip Racing w kategorii open oraz masters prowadzi Tomek Janiak, wśród kobiet najlepsza jest Agnieszka Grzymska. W grupie licznie reprezentowanych młodzików na pierwszym miejscu plasuje się Tomek Glazik.

Podobnie jak w poprzedniej, tak i w tej edycji zawodów, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Warto będzie powalczyć o sportowe zegarki z limitowanej edycji AZTORIN Kite Challenge Special Edition, które zostały zaprojektowanespecjalnie dla fanów kitesurfingu. Ten modnyzegarek jest także idealny dla miłośników innych sportów wodnych, dla wszystkich, którzy kochają wolność, freestyle, morze, słońce, wiatr i prędkość. Dzięki swoim właściwościom – m.in. kauczukowy pasek i zakręcana koronka – zegarek świetnie sprawdzi się w kontakcie z wodą.

Nagrody ufunduje również Ford Kite Cup, North Kiteboarding, Ion oraz GoPro, partnerzy zawodów. Energii zawodnikom doda jak co roku Red Bull.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa, która, co roku gości znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Zakończenie rywalizacji pucharowej oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w czasie zaplanowanego w dniach 11 - 15 sierpnia w Jastarni, Ford Kite Festival, najbardziej oczekiwanej imprezy sezonu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.forcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

Serdecznie zapraszamy!

Kalendarz  zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski 2016:

  • 22-23 lipca - Rewa AZTORIN Kite Challenge
  • 11-15 sierpnia - Jastarnia Ford Kite Festival

22 lipca

  • 8:00 – 9:30      Zapisy do zawodów
  • 10:00               Skippers meeting
  • 10:30               Pierwszy możliwy start

23 lipca

  • 9:00                 Skippers meeting
  • 17:00               Ostatni możliwy start
  • 19:00               Zakończenie zawodów

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

mat. prasowe

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA