Huawei zaprezentował gamę zaawansowanych i innowacyjnych produktów

Mając na uwadze potrzeby klientów, Huawei stworzył potężny ekosystem produktów, które wykorzystując sztuczną inteligencję, zapewniają niezwykłą płynność użytkowania. Strategia koncentruje się na 6 głównych obszarach: innowacyjnych smartfonach, produktach niebędącymi smartfonami, ekosystemie HMS, usługach dla biznesu, rozwiązaniach dla motoryzacji oraz inteligentnym domu.

Huawei fot. materiały prasowe

Podczas wydarzenia, które odbyło się 23 czerwca 2022 r. w Stambule, Huawei przedstawił założenia strategiczne firmy na najbliższy czas, a także szereg najnowocześniejszych produktów, w tym: nowy składany smartfon Mate Xs 2, 16-calowe laptopy MateBook D 16 i 16s, pierwszy tablet MatePad Paper z ekranem E Ink, nowe produkty z rodziny smartfonów - nova Y70 i nova Y90 oraz słuchawki FreeBuds Pro 2.

Huawei nieustannie dąży do wprowadzania innowacji i udostępniania świata cyfrowego każdemu użytkownikowi, każdej rodzinie i organizacji. W związku z tym utrzymujemy wysokie nakłady na badania i rozwój oraz marketing w wielu kategoriach produktowych. Chcemy dostarczać konsumentom rewolucyjne innowacje i stale przewodzić rozwojowi branży – powiedział Derek Yu, President, Central Eastern Europe, Nordic & Canada, Huawei Consumer Business Group.

Huawei Mate Xs 2: najlżejszy i najbardziej smukły składany smartfon od Huawei

Huawei Mate Xs 2 to nowy flagowy, składany smartfon Huawei o ultralekkiej i smukłej obudowie.
To urządzenie stanowi kolejny kamień milowy w historii Huawei. Dzięki wprowadzeniu go na rynek firma posiada najbardziej kompletne portfolio składanych smartfonów, w tym modele z wewnętrznym i zewnętrznym wyświetlaczem oraz telefony składane w formie klapki. Po rozłożeniu, ekran Mate Xs 2 staje się płaski i gładki jak lustro, zapewniając użytkownikom bardziej realistyczne doświadczenia zarówno podczas rozrywki, jak i pracy. Można z niego wygodnie korzystać także kiedy jest złożony. Smartfon wyposażony jest również w szereg flagowych cech, takich jak aparat 50MP True-Chroma, który wykorzystuje optykę Huawei XD Optics, wynosząc mobilną fotografię na nieznane dotąd wyżyny. Nowe urządzenie oferuje również pojemną baterię o pojemności 4600mAh, z ultraszybkim ładowaniem 66W Huawei SuperCharge.

Huawei nova Y70 i nova 90: wielkie baterie, szybkie ładowanie i duże ekrany

Podczas wydarzenia Huawei zaprezentował również nowe smartfony ze średniej półki cenowej – nova Y70 i nova Y90. Wersja Y70 zaskoczy użytkowników potężną baterią 6000mAh, która wymaga ładowania tylko dwa razy w tygodniu, natomiast nova Y90 ładuje się do 50% w zaledwie 30 minut dzięki ładowaniu mocą 40W w technologii Huawei SuperCharge. Oba urządzenia zapewniają komfort użytkowania i wciągającą rozrywkę dzięki dużym wyświetlaczom - nova Y90 posiada 6,7-calowy wyświetlacz Huawei Edgeless FullView Display i ultrawąskie ramki, a nova Y70 – 6,75-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display. W połączeniu z charakterystycznymi dla Huawei doskonałymi możliwościami fotograficznymi, stylowym wzornictwem i dużą ilością miejsca na przechowywanie danych, urządzenia te stanowią doskonałe smartfony do pracy i rozrywki dla osób poszukujących produktów wyróżniających się stosunkiem jakości do ceny.

Huawei Matebook D 16 i 16s: 16-calowe laptopy do pracy, nauki i zabawy, w obudowach 15.6‑calowców

Ci z nas, którzy pracują zdalnie, ale tęsknią za tradycyjnym biurem z dużym monitorem, będą mile zaskoczeni najnowszym dodatkiem do oferty laptopów Huawei. Firma odpowiada zapotrzebowaniu konsumentów na obszerniejszą przestrzeń roboczą ekranu oraz większą elastyczność w pracy. Dlatego Huawei MateBook D 16 i 16s wyposażone są w 16-calowe wyświetlacze FullView, które oferują dużo miejsca do pracy i ułatwiają zarządzanie wieloma zadaniami jednocześnie. Urządzenia napędzane są przez procesory 12 generacji Intel® Core™ serii H, dwukanałową pamięć RAM i szybkie dyski SSD, dzięki czemu bezbłędnie i wydajnie radzą sobie ze złożonymi scenariuszami oraz podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie. Pozwalają użytkownikom na łatwiejsze wyświetlanie treści na większym i wyższym obszarze wyświetlacza, np. podczas analizy danych, kompilacji kodu, otwierania wielu stron internetowych, wykresów czy edycji prezentacji. Użytkownicy MateBooków D 16 i 16s mogą być produktywni również w podróży dzięki nadzwyczaj lekkiej obudowie i wadze zbliżonej do tradycyjnych 15,6‑calowych laptopów. Co więcej Huawei przełamuje barierę dzielenia się danymi między urządzeniami. Ułatwiona współpraca między różnymi produktami, pozwala na łatwe przesyłanie plików między komputerem, smartfonem i tabletem.

Huawei MatePad Paper: pierwszy tablet Huawei z ekranem E-Ink do notowania i pisania

Ponadto, podczas wydarzenia zaprezentowany został pierwszy tablet od Huawei z ekranem E Ink – model MatePad Paper. Urządzenie to doskonale sprawdzi się w ręku każdego, kto ceni sobie swobodę pracy kreatywnej i relaksu w dowolnym miejscu. Huawei MatePad Paper zapewnia doskonałe wrażenia z czytania w każdej sytuacji, co możliwe jest dzięki jego wyjątkowo smukłej obudowie i niewielkiej wadze (ok. 360 g). Główną cechą tabletu jest jego 10,3-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display, który otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Paper Like Display jako pierwszy
na świecie moduł wyświetlacza E Ink. Unikalne połączenie ekranu i pióra pozwala doświadczyć wrażenia pisania na papierze. Podczas pisania piórem na ekranie usłyszymy znajomy i przyjemny "szelest", przypominający dźwięk poruszanego papieru, co pozwala zanurzyć się w pisaniu.

Huawei Freebuds Pro 2: pierwsze na świecie słuchawki TWS z Hi-Res Dual Sound System

W kategorii sprzętów audio, Huawei zaprezentował urządzenie, które zadowoli wszystkich fanów krystalicznie czystej muzyki i głosu – model FreeBuds Pro 2. Nowe słuchawki dokanałowe wyróżniają się doskonałą jakością dźwięku, osiągniętą dzięki Dual Sound System – dwóm, zintegrowanym przetwornikom cyfrowo‑analogowym (DAC) oraz przetwornikowi dynamicznemu z zaawansowaną technologią cyfrowej kontroli częstotliwości, opartemu na czterech magnesach. Zestaw ten, w połączeniu z kodekiem LDAC High-Resolution, pozwala Huawei FreeBuds Pro 2 rozróżniać wysokie i niskie częstotliwości, zapewniając najczystszą jakość dźwięku. Jako pierwsze słuchawki typu TWS wyposażone zostały w system eliminacji hałasu otoczenia wykorzystujący trzy mikrofony. Umożliwia to o 15% skuteczniejsze redukowanie hałasu w porównaniu z poprzednim modelem, który i tak był już w tym wyjątkowo skuteczny. W niektórych scenariuszach można osiągnąć maksymalną głębokość redukcji szumów na poziomie do 47 dB. Huawei FreeBuds Pro 2 posiadają też trzy dynamiczne algorytmy optymalizacji parametrów akustycznych, które są w stanie wykryć zmiany głośności, różnice w budowie kanału słuchowego oraz zmiany w warunkach noszenia – to wszystko w czasie rzeczywistym. Nowe słuchawki wspierają również rozwiązanie Huawei All‑Scenario Seamless AI Life, umożliwiając prostą łączność z każdym smartfonowym systemem operacyjnym i doskonałą użyteczność we wszystkich codziennych sytuacjach.