[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Hokejowa ostra jazda

Szybkość i finezja. Siła i technika. Wytrzymałość i precyzja. Hokej to gra, w której może zdarzyć się wszystko. Pod warunkiem że umiesz utrzymać się na nogach.

Hokej Skoda
Jazda na łyżwach to najszybszy sposób poruszania się człowieka na własnych nogach. Dowód? Jeremy Wotherspoon, rekordzista świata na 500 m, poruszał się ze średnią prędkością 52,89 km/h, podczas gdy Usain Bolt podczas swojej rekordowej "setki" biegł ze średnią prędkością 37,58 km/h.

Ale hokej to coś dużo więcej niż tylko szybka jazda. To umiejętność błyskawicznej zmiany kierunku jazdy oraz precyzyjnego operowania kijem i krążkiem, w dodatku będąc atakowanym przez przeciwnika, który nierzadko waży 100 kg i pędzi na Ciebie jak lokomotywa. Nic dziwnego, że hokeiści to nie tylko jedni z najtwardszych sportowców, ale też jedni z najwszechstronniejszych.

REKLAMA

Zobacz, jak możesz przygotować swoje mięśnie do walki na lodzie. To będzie naprawdę ostra jazda.

Nie daj się zwalić z nóg

Brzuch to podstawa. Siła na lodzie bierze się właśnie z mięśni tej części korpusu. To one utrzymują w jednym kawałku górę i dół ciała. Zmieniaj ćwiczenia na każdym treningu, ale serie zawsze wykonuj do momentu, gdy już nie możesz zrobić kolejnego powtórzenia. Oprócz tego oczywiście wzmacniaj nogi (mięsień czworogłowy i dwugłowy uda), co sprawi, że trudniej będzie wywrócić Cię na lodzie.

1. Brzuszki z obciążeniem

Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Talerz trzymaj na klatce piersiowej. Unieś tułów (ma być wyprostowany). Wykonaj 3 serie z maksymalną ilością powtórzeń.

2. Przysiady

Stań w rozkroku ze sztangą opartą na barkach przed sobą. Zrób przysiad, aż uda będą równolegle do podłoża. Trzymaj prosty tułów. Zrób 3 serie po 12 powtórzeń.

3. Zginanie nóg na maszynie

Połóż się na maszynie i zablokuj nogi łydkami o uchwyt. Zegnij kolana i zbliż pięty do pośladków, a potem je opuść. Nie blokuj kolan. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

4. Wykroki z hantlami

Weź hantle i stań w lekkim rozkroku. Zrób wykrok jedną nogą i obniż pozycję, aż udo nogi wykrocznej będzie równolegle do podłoża. Zrób 2 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę.

Škoda na lodowej tafli

Firma Škoda od 1992 roku jest głównym sponsorem hokejowych mistrzostw świata - to najdłuższa współpraca tego typu w historii sportowych imprez tej rangi. Najbliższe hokejowe mistrzostwa globu odbędą się w Helsinkach i Sztokholmie w dniach od 3 do 19 maja 2013 roku.

S

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij