Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Gosia Rdest na błękitnej fali

Gosia Rdest, to jedyna kobieta startująca w serii Audi Sport TT Cup. Niedawno świętowała swoje pierwsze podium w sezonie 2016. Młoda polska zawodniczka wspierana jest przez Gazprom, który promuje ekologiczne rozwiązania w motoryzacji. 

Gosia Rdest fot. Materiały prasowe

Audi Sport TT Cup to mono markowa seria wyścigowa dedykowana młodym kierowcom z całego świata. Inauguracja pucharu miała miejsce w 2015 roku. Od początku istnienia seria wspierana jest przez Gazprom. W drugim sezonie serialu koncern energetyczny dostrzegł talent polskiej zawodniczki - Gosi Rdest. Polka w sezonie 2016 jest jedyną kobietą w stawce szesnastu kierowców z jedenastu krajów.

Cały sezon składa się z 14 wyścigów rozgrywanych podczas 7 rund na torach w Niemczech, na Węgrzech i w Holandii. Finałowy weekend przypada na 14 – 16 października na torze w Hockenheim.

Kierowcy ścigają się takimi samymi autami. Pucharowe Audi TT to przednionapędowa, 310­-konna bestia, wyposażona w turbodoładowany 2-litrowy silnik, którego moc czasowo można zwiększyć o 30 koni mechanicznych dzięki przyciskowi Push – to – Pass. Samochód waży przy tym zaledwie 1125 kg.

fot. Materiały prasowe

Gosia jest obecnie jedyną Polką profesjonalnie ścigającą się w wyścigach płaskich. Ostatnio świętowała swój największy tegoroczny sukces – podium w niemieckiej serii Audi Sport TT Cup wywalczone podczas zawodów na legendarnym Nurburgringu.

23-latka już wcześniej dała się poznać jako zawodniczka, która na torze zawsze walczy do końca i nie odpuszcza rywalom. W 2013 w mistrzostwach BRDC Formuła 4 wywalczyła nagrodę za największą liczbę wyprzedzeń w sezonie. W 2015 zaczęła ścigać się za kierownicą Audi, gdzie zwróciła na siebie uwagę swoimi umiejętnościami i wolą walki. Jej nazwisko było drugim z najczęściej wyszukiwanych haseł w mediach społecznościowych podczas weekendu wyścigowego.

"Audi Sport TT Cup jest wymagającą serią wyścigową. Wszyscy jeździmy takimi samymi samochodami, w związku z czym ogromną rolę odgrywają nasze wyścigowe umiejętności, sposób w jaki obchodzimy się z oponami, nasze przygotowanie fizyczne, znajomość torów jak i umiejętność pracy z inżynierem – tak Gosia opisuje uroki pucharowej serii. Nie oczekuje specjalnego traktowania ze strony startujących w wyścigach kolegów - Gdy zakładamy kask, płeć przestaje mieć znaczenie. Każdy startuje po to, aby wygrać."

fot. Materiały prasowe

Marzeniem Gosi są starty w serii DTM, czyli Deutsche Tourenwagen Masters. Są tobardzo prestiżowe i niezwykle popularne wyścigi samochodów turystycznych w Niemczech. W serii DTM wystawiane są samochody trzech największych niemieckich producentów: Audi, BMW i Mercedes.

Poza wspieraniem Gosi Rdest w ramach Audi Sport TT Cup, Gazprom promuje mobilność przyjazną dla środowiska naturalnego. Z tego też powodu Leading Car wprowadzający kierowców na pola przedstartowe, to napędzane gazem ziemnym Audi A3 Sportback G-tron.

CNG to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów zasilania aut, pomijając energię elektryczną. Zaangażowanie spółki GAZPROM NGV Europe w zasilanie pojazdów ekologicznym gazem ziemnym wykracza poza tor wyścigowy, gdyż przedsiębiorstwo rozbudowuje sieć stacji tankowania gazu ziemnego, przewidując, że to paliwo będzie odgrywało coraz większa rolę w sektorze komunikacyjnym.

Więcej o Gosi Rdest: www.gosiardest.com i na jej profilu na Facebooku.

mat. prasowe

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij