Garmin MARQ  – kolekcja drugiej generacji

W drugiej generacji najwyższej klasy smartwatchy wykorzystano doskonały wyświetlacz AMOLED, ekran dotykowy oraz tytan Grade-5.

Garmin MARQ fot. materiały prasowe

Marka Garmin ogłosiła zaprezentowała kolekcję MARQ® drugiej generacji – pięć najwyższej klasy nowoczesnych zegarków: MARQ Athlete, MARQ Adventurer, MARQ Golfer, MARQ Captain oraz MARQ Aviator. Każdy z nich został zaprojektowany z myślą o tym, aby doskonale uzupełniał stylizację i odzwierciedlał pasję do codziennej aktywności, dalekich wypraw, lotów i rejsów. Zegarki z kolekcji MARQ (Gen 2) wykonano z tytanu Grade-5 oraz wyposażono wyświetlacze dotykowe AMOLED z niezwykle żywymi kolorami i szafirową soczewkę. Urządzenia te są nie tylko bardziej wytrzymałe i niezawodne niż kiedykolwiek wcześniej, ale także pozostają całkowicie spójne z DNA marki. Ze specjalnie opracowanymi funkcjami, wytrzymałą baterią o czasie pracy do 16 dni w trybie smartwatcha oraz starannie dobranymi materiałami, zegarki MARQ zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniach każdego dnia.

Kolekcja MARQ jest prawdziwym świadectwem zaangażowania marki Garmin innowacyjność, niezawodność i dostarczanie produktów najwyższej jakości. Zegarki z najnowszej serii to nowoczesne, narzędzia, na których można polegać, zgodne z filozofią naszej marki i zaprojektowane dla rynków, na których jesteśmy obecni od ponad 30 lat. Dzięki specjalistycznym zestawom aplikacji i widżetów, funkcjonalności smartwatcha oraz zastosowaniu materiałów premium, MARQ wyznacza nowy standard w branży zegarków” - mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej. 

Wyszukany design i wygoda na co dzień

W zaprojektowanej z najwyższym kunsztem i dbałością o szczegóły kolekcji MARQ wykorzystano materiały takie jak tytan, ceramika i szafirowe szkło. Wysokiej jakości tytan Grade-5 jest pięć razy mocniejszy i twardszy niż większość rodzajów stali, dzięki czemu zapewnia wyższą odporność na temperaturę i korozję. Gwarantuje to również lepszą ochronę przed na zarysowaniami oraz niższą wagę w porównaniu do stali nierdzewnej. 46-milimetrowa kopertę zegarka uzupełnia szafirowa soczewka oraz jasny wyświetlacz AMOLED z bardzo czułym ekranem dotykowym, który ułatwia codzienne korzystanie ze smartwatcha oraz obsługę map. Bransolety i paski zostały starannie stworzone z myślą o tym, by dostosować je do każdego typu aktywności – wśród wykorzystanych materiałów znajdziemy skórę, tytan, żakard oraz silikon.  

Nawet 16 dni pracy baterii w trybie smartwatcha oznacza, że o ładowaniu zegarka można niemal zapomnieć – nie tylko w nocy, ale nawet podczas dwutygodniowych podróży. Podczas snu, MARQ rejestruje dane biometryczne, analizuje je oraz umożliwia sprawdzenie interesujących informacji na temat jakości snu, poziomu stresu czy regeneracji. Gdy nadejdzie czas ładowania, magnetyczna ładowarka gładko dopasowuje się do każdego modelu MARQ. Czas ładowania wynosi godzinę - czyli dwa razy mniej niż w przypadku poprzedniej generacji.

Funkcje premium dla Nowoczesnych Odkrywców 

Zegarki z kolekcji MARQ to coś więcej niż tylko stylowe dodatki. Kolekcja oferuje cały szereg funkcji całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, takich jak nadgarstkowy pomiar tętna, monitorowanie oddechu i poziomu stresu, zaawansowane monitorowanie snu oraz energii Body-Battery™, a także całkiem nową funkcję asystenta jet lagu1 (dostępna wkrótce). Pomaga ona osiągnąć jak największy komfort fizyczny i psychiczny i jest szczególnie przydatna osobom, których aktywność wiąże się z ciągłymi zmianami stref czasowych, jak w przypadku podróżników czy sportowców. Na podstawie historii snu użytkownika i innych danych biometrycznych, funkcja ta wskazuje, jaka jest optymalna ekspozycja na światło, harmonogram snu i ćwiczenia, co pozwala zminimalizować skutki jet lagu podczas długodystansowej podróży. Funkcja sugeruje także, co należy zrobić, aby szybko dostosować się do nowej strefy czasowej, może również wyświetlać powiadomienia na nadgarstku, udzielając wskazówek i przypominając o takich aspektach jak spożycie kofeiny i odżywianie. Przed wylotem użytkownicy mogą zapisać szczegóły podróży w aplikacji Garmin Connect™ i obserwować, jak ich zegar biologiczny dostosowuje się do nowego miejsca pobytu.

Po raz pierwszy w historii zegarków MARQ, urządzenia oferują obsługę wielu systemów nawigacji satelitarnej, GPS na kilku częstotliwościach (L1 + L5) oraz technologię Garmin SatIQ™, która zapewnia doskonałą dokładność pozycjonowania w każdym otoczeniu, optymalizując jednocześnie zużycie baterii. Bez względu na to, dokąd powiedzie przygoda, technologia ta automatycznie wybiera odpowiedni tryb satelitarny w danym położeniu.

Zegarki z kolekcji MARQ będą dostępne jeszcze w październiku, a ich ceny wahają się od 1950 € do 2550 €. Więcej informacji na garmin.com

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.