[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Ford Kite Cup: wysokie loty kitesurferów w Łebie

Piękna, słoneczna i wietrzna pogoda przywitała w miniony weekend w Łebie kitesurferów startujących w kolejnych zawodach Pucharu Polski Ford Kite Cup. Tym razem oprócz konkurencji Freestyle i Race rozegrano bardzo widowiskową konkurencję Super Session Best Trick.

Zawody kitesurfingowego Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013 w Łebie. (fot. Łukasz Nazdraczew)
Silny wiatr z północy stworzył idealne warunki do rozegrania obu zaplanowanych konkurencji, Freestyle i Race. Jako pierwsi zaprezentowali się freestylerzy, którzy na wysokich falach przyboju wykonywali spektakularne ewolucje powietrzne.

Najlepszy w pojedynczej eliminacji mężczyzn okazał się zwycięzca poprzednich edycji, Marek Rowiński jr., który pewnie pokonał w finale Pawła Kiczkę. Trzecie miejsce wywalczył brązowy medalista mistrzostw świata juniorów, Denis Żurik, a czwarte zajął Krzysztof Issel. Bardzo dobre wrażenie pozostawili również Mateusz Derleta i Artur Sowa oraz reprezentant Czech, Marek Zach.

REKLAMA

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Polski Ford Kite Cup, Natalia Grabowska, która wystartowała w zawodach po rocznej przerwie. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Grzymska i Dominika Wilczyńska. W Łebie zabrakło Mistrzyni Świata PKRA Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda. Zawodniczka aktualnie bierze udział w zawodach Pucharu Świata w Niemczech.

Wśród młodzików zwyciężył Denis Żurik, który wyprzedził Krzysztofa Issela oraz Ryszarda Sikorskiego.

W konkurencji Race walka o czołowe miejsca rozstrzygnęła się pomiędzy Błażejem Ożogiem, Tomkiem Janiakiem, Maksem Żakowski i Przemkiem Miarczyńskim. Pierwsze cztery z ośmiu rozegranych wyścigów wygrał Błażej, a tuż za nim toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Każdy błąd był natychmiast wykorzystywany przez konkurentów. W następnych wyścigach rywalizacja jeszcze bardziej się zaostrzyła. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Błażej, przed Tomkiem, Maksem i Przemkiem.

Wśród kobiet ponownie dominowała Agnieszka Grzymska, choć na wzburzonym morzu goniła ją Edyta Gwizdała, która ukończyła zawody na drugim miejscu, wyprzedzając Paulinę Ziółkowską i debiutującą w cyklu Karolinę Grzybowską.

Po zakończeniu konkurencji Race udało się jeszcze przeprowadzić dodatkową konkurencję: Super Session Best Trick, w której najlepszą ewolucję, low mobe`a, zaprezentował Denis Żurik.

Zawody były niezwykle udane i potwierdziły jednocześnie progres, jaki w obu konkurencjach zrobili polscy zawodnicy i zawodniczki. Za 10 dni liczna grupa naszych specjalistów od race’a będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy. Życzymy im wielu sukcesów i zapraszamy później na Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup do Jastarni, które odbędą się w dniach 15- 18 sierpnia.

Nagrody dla laureatów zawodów w Łebie ufundowali sponsor główny - firma Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart - dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz producent napojów energetycznych Red Bull.

Więcej informacji o cyklu Ford Kite Cup, którego patronem medialnym jest magazyn Men's Health, znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz na fanpage'u Ford Kite Cup na Facebooku.

MH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij