[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ford Kite Cup: wysokie loty kitesurferów w Łebie

Piękna, słoneczna i wietrzna pogoda przywitała w miniony weekend w Łebie kitesurferów startujących w kolejnych zawodach Pucharu Polski Ford Kite Cup. Tym razem oprócz konkurencji Freestyle i Race rozegrano bardzo widowiskową konkurencję Super Session Best Trick.

Zawody kitesurfingowego Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013 w Łebie. (fot. Łukasz Nazdraczew)
Silny wiatr z północy stworzył idealne warunki do rozegrania obu zaplanowanych konkurencji, Freestyle i Race. Jako pierwsi zaprezentowali się freestylerzy, którzy na wysokich falach przyboju wykonywali spektakularne ewolucje powietrzne.

Najlepszy w pojedynczej eliminacji mężczyzn okazał się zwycięzca poprzednich edycji, Marek Rowiński jr., który pewnie pokonał w finale Pawła Kiczkę. Trzecie miejsce wywalczył brązowy medalista mistrzostw świata juniorów, Denis Żurik, a czwarte zajął Krzysztof Issel. Bardzo dobre wrażenie pozostawili również Mateusz Derleta i Artur Sowa oraz reprezentant Czech, Marek Zach.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Polski Ford Kite Cup, Natalia Grabowska, która wystartowała w zawodach po rocznej przerwie. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Grzymska i Dominika Wilczyńska. W Łebie zabrakło Mistrzyni Świata PKRA Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda. Zawodniczka aktualnie bierze udział w zawodach Pucharu Świata w Niemczech.

Wśród młodzików zwyciężył Denis Żurik, który wyprzedził Krzysztofa Issela oraz Ryszarda Sikorskiego.

W konkurencji Race walka o czołowe miejsca rozstrzygnęła się pomiędzy Błażejem Ożogiem, Tomkiem Janiakiem, Maksem Żakowski i Przemkiem Miarczyńskim. Pierwsze cztery z ośmiu rozegranych wyścigów wygrał Błażej, a tuż za nim toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Każdy błąd był natychmiast wykorzystywany przez konkurentów. W następnych wyścigach rywalizacja jeszcze bardziej się zaostrzyła. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Błażej, przed Tomkiem, Maksem i Przemkiem.

Wśród kobiet ponownie dominowała Agnieszka Grzymska, choć na wzburzonym morzu goniła ją Edyta Gwizdała, która ukończyła zawody na drugim miejscu, wyprzedzając Paulinę Ziółkowską i debiutującą w cyklu Karolinę Grzybowską.

Po zakończeniu konkurencji Race udało się jeszcze przeprowadzić dodatkową konkurencję: Super Session Best Trick, w której najlepszą ewolucję, low mobe`a, zaprezentował Denis Żurik.

Zawody były niezwykle udane i potwierdziły jednocześnie progres, jaki w obu konkurencjach zrobili polscy zawodnicy i zawodniczki. Za 10 dni liczna grupa naszych specjalistów od race’a będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy. Życzymy im wielu sukcesów i zapraszamy później na Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup do Jastarni, które odbędą się w dniach 15- 18 sierpnia.

Nagrody dla laureatów zawodów w Łebie ufundowali sponsor główny - firma Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart - dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz producent napojów energetycznych Red Bull.

Więcej informacji o cyklu Ford Kite Cup, którego patronem medialnym jest magazyn Men's Health, znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz na fanpage'u Ford Kite Cup na Facebooku.

MH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij