Ford Kite Cup: wysokie loty kitesurferów w Łebie

Piękna, słoneczna i wietrzna pogoda przywitała w miniony weekend w Łebie kitesurferów startujących w kolejnych zawodach Pucharu Polski Ford Kite Cup. Tym razem oprócz konkurencji Freestyle i Race rozegrano bardzo widowiskową konkurencję Super Session Best Trick.

Łukasz Nazdraczew
Zawody kitesurfingowego Pucharu Polski Ford Kite Cup 2013 w Łebie. (fot. Łukasz Nazdraczew)

Silny wiatr z północy stworzył idealne warunki do rozegrania obu zaplanowanych konkurencji, Freestyle i Race. Jako pierwsi zaprezentowali się freestylerzy, którzy na wysokich falach przyboju wykonywali spektakularne ewolucje powietrzne.

REKLAMA

Najlepszy w pojedynczej eliminacji mężczyzn okazał się zwycięzca poprzednich edycji, Marek Rowiński jr., który pewnie pokonał w finale Pawła Kiczkę. Trzecie miejsce wywalczył brązowy medalista mistrzostw świata juniorów, Denis Żurik, a czwarte zajął Krzysztof Issel. Bardzo dobre wrażenie pozostawili również Mateusz Derleta i Artur Sowa oraz reprezentant Czech, Marek Zach.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Pucharu Polski Ford Kite Cup, Natalia Grabowska, która wystartowała w zawodach po rocznej przerwie. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Grzymska i Dominika Wilczyńska. W Łebie zabrakło Mistrzyni Świata PKRA Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda. Zawodniczka aktualnie bierze udział w zawodach Pucharu Świata w Niemczech.

Wśród młodzików zwyciężył Denis Żurik, który wyprzedził Krzysztofa Issela oraz Ryszarda Sikorskiego.

W konkurencji Race walka o czołowe miejsca rozstrzygnęła się pomiędzy Błażejem Ożogiem, Tomkiem Janiakiem, Maksem Żakowski i Przemkiem Miarczyńskim. Pierwsze cztery z ośmiu rozegranych wyścigów wygrał Błażej, a tuż za nim toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Każdy błąd był natychmiast wykorzystywany przez konkurentów. W następnych wyścigach rywalizacja jeszcze bardziej się zaostrzyła. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Błażej, przed Tomkiem, Maksem i Przemkiem.

Wśród kobiet ponownie dominowała Agnieszka Grzymska, choć na wzburzonym morzu goniła ją Edyta Gwizdała, która ukończyła zawody na drugim miejscu, wyprzedzając Paulinę Ziółkowską i debiutującą w cyklu Karolinę Grzybowską.

Po zakończeniu konkurencji Race udało się jeszcze przeprowadzić dodatkową konkurencję: Super Session Best Trick, w której najlepszą ewolucję, low mobe`a, zaprezentował Denis Żurik.

Zawody były niezwykle udane i potwierdziły jednocześnie progres, jaki w obu konkurencjach zrobili polscy zawodnicy i zawodniczki. Za 10 dni liczna grupa naszych specjalistów od race’a będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy. Życzymy im wielu sukcesów i zapraszamy później na Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup do Jastarni, które odbędą się w dniach 15- 18 sierpnia.

Nagrody dla laureatów zawodów w Łebie ufundowali sponsor główny - firma Ford, a także pozostali sponsorzy: North Kiteboarding i Ion, wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart - dystrybutor sportowych zegarków Aztorin, dystrybutor kamer GoPro oraz producent napojów energetycznych Red Bull.

Więcej informacji o cyklu Ford Kite Cup, którego patronem medialnym jest magazyn Men's Health, znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz na fanpage'u Ford Kite Cup na Facebooku.

MH

REKLAMA