Ford Kite Cup w Rewie już w długi weekend czerwcowy!

Drugi etap Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2014 w Rewie zbliża się wielkimi krokami. Na rewskim cyplu popisy najlepszych kitesurferów w konkurencjach Freestyle oraz Race będzie można podziwiać już w najbliższy długi weekend.

Ford Kite Cup 2014 Ford Kite Cup
fot. Ford Kite Cup

Już w czwartek na starcie zawodów staną zawodnicy światowej kitesurfingowej czołówki. Wśród nich zobaczyć będzie można mistrzynię świata Karolinę Winkowską z Teamu Forda, która niedawno została ambasadorką Egiptu. To właśnie w kraju faraonów odbyły się ostatnie zawody Pucharu Świata PKRA, gdzie Karolina zajęła pierwsze miejsce i wciąż prowadzi w rankingu kobiet. Swój udział w zawodach zapowiedzieli także zawodnik z Dominikany, Felix Antonio Martinez "Posito" oraz riderzy teamu Ozone: Jake Kelsick z Antiguy i Marek "Murphy" Zach z Czech.

Zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco, gdyż po majowym zwycięstwie Karoliny Winkowskiej i Marka Rowińskiego we Freestylu oraz Agnieszki Grzymskiej i Maksa Żakowskiego w Racingu zawodnicy niecierpliwią się, aby znów zmierzyć się w walce o upragniony tytuł. Tym bardziej, że w międzyczasie konkurencja nie śpi i ciężko trenuje.

Prognoza wiatrowa na długi weekend jest bardzo obiecująca, słońce i zachodni wiatr o średniej sile powinny zagwarantować idealne warunki zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Pula nagród w zawodach wynosi 139 000 zł. Nagrody ufundowali firma motoryzacyjna Ford, a także sponsorzy: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, dystrybutor sportowych zegarków Aztorin oraz GoPro - producent kamer sportowych. Ford Kite Cup wspierają także nowi sponsorzy: firma Bauhaus, dystrybutor wiatromierzy Vaavud oraz marka odzieżowa Evokaii. Zawodnikom i kibicom skrzydeł doda Red Bull. Patronem medialnym Pucharu Polski i MIstrzostw Polski Ford Kite Cup jest magazyn Men's Health.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na nowej stronie www.fordcup.pl. Bieżące informacje o zawodach w Rewie śledzić można na stronie tegorocznych zawodów Ford Kite Cup na Facebooku.

Harmonogram zawodów w Rewie:

1 dzień zawodów 19 czerwca (czwartek)

 • 8:00-9:30 Rejestracja zawodników
 • 10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup
 • 10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 20 czerwca (piątek)

 • 8:00-9:30 Rejestracja zawodników
 • 10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup
 • 10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

3 dzień zawodów 21 czerwca (sobota)

 • 9:00 Skippers meeting
 • 9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
 • 19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

4 dzień zawodów 22 czerwca (niedziela) - dzień rezerwowy zawodów

 • 9:00 Skippers meeting
 • 9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
 • 18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

Więcej informacji na stronie: www.fordcup.pl oraz na oficjalnych profilach:
Facebook: facebook.com/fordkitecup
Google+: bit.ly/1gDMJUu
Twitter: twitter.com/FordKiteCup

MH

REKLAMA