Ford Kite Cup: finał już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend w Jastarni na Półwyspie Helskim zostanie rozegrany finał Ford Kite Cup 2014. Ostatnie zawody z tego cyklu wyłonią mistrza Polski w konkurencji Freestyle oraz będą jednocześnie podsumowaniem całego Pucharu Polski w konkurencji Freestyle i Racing.

Ford Kite Cup
Ford Kite Cup

Najbardziej ekscytująco zapowiada się rywalizacja o mistrzostwo Polski i Puchar Polski w konkurencji Freestyle mężczyzn. Szansę na wywalczenie pucharu ma wciąż aż 6 zawodników co z pewnością zmobilizuje do ostrej walki. Po raz pierwszy realną szansę na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji ma zawodnik z Dominikany, Felix Posito Martinez, który zwyciężył w tegorocznych zawodach w Rewie i Łebie. Łatwo pola na pewno nie oddadzą Victor Borsuk, Wojtek i Krzysztof Issel, Marek Rowiński oraz Denis Żurik.

W konkurencji kobiet nie zobaczymy tym razem tegorocznej mistrzyni Polski Karoliny Winkowskiej, która zwycięstwami w zawodach w Chałupach, Rewie i Łebie zapewniła już sobie także zwycięstwo w Pucharze Polski Ford Kite Cup 2014. Karolina prowadzi obecnie w klasyfikacji Pucharu Świata PKRA i właśnie rozpoczyna kolejną batalię w Hiszpanii o utrzymanie się pozycji liderki Pucharu Świata.

W konkurencji Racing spodziewać się można zaciętej walki między liderem zawodów, Maksem Żakowskim, Błażejem Ożogiem i Tomkiem Janiakiem. Organizatorzy spodziewają się udziału kilku znaczących zagranicznych zawodników, którzy w drodze na mistrzostwa Europy na początku września w Mielnie, zapowiedzieli swój start w zawodach w Jastarni.

Oczekujemy wielu interesujących wyścigów podczas tej edycji zawodów.

Pula nagród w zawodach wynosi 139 000 zł. Nagrody ufundowali firma motoryzacyjna Ford, a także sponsorzy: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków Aztorin, producent kamer sportowych GoPro, firma Bauhaus, deweloper budujący Apartamenty nad Zatoką, dystrybutor wiatromierzy do smartfona Vaavud oraz surferska marka odzieżowa Evokaii. Energii do sportowej walki doda Red Bull.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl. Bieżące informacje o zawodach w Jastarni śledzić można na stronie wydarzenia na Facebooku.

1 dzień zawodów - 29 sierpień (piątek)

8:00-9:30
Rejestracja zawodników

10:00      
Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00
Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów - 30 sierpień (sobota)

9:00
Skippers meeting

9:30-19:00
Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00
Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów - 31 sierpień (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

9:00
Skippers meeting

9:30-16:00
Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

18:00
Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

Więcej informacji na stronie www.fordcup.pl oraz na oficjalnych profilach:
FacebookGoogle+Twitter.

MH

Zobacz również:
REKLAMA