[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ford Kite Cup: Borsuk znów zwycięski

Zgodnie z tradycją tegoroczny sezon Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup rozpoczął się zawodami w Chałupach, na których stawiła się rekordowa liczba 41 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Zwyciężali faworyci, ale walka była ostra.
Victor Borsuk z medalem za zwycięstwo w pierwszych zawodach Ford Kite Cup w sezonie 2012 w Chałupach (fot. Łukasz Nazdraczew - Ford Kite Cup)
Dobra pogoda pozwoliła rozegrać bez poważniejszych problemów obie z zaplanowanych konkurencji głównych, czyli freestyle oraz race.

We freestyle'u w kategorii mężczyzn po zaciętej walce z Markiem Rowińskim juniorem zwyciężył od wielu lat niepokonany Victor Borsuk. Obydwaj, znając swoje mocne i słabe strony, doskonale wiedzieli, że aby zwyciężyć, muszą w finale skutecznie lądować swoje najtrudniejsze triki.

REKLAMA

Marek postawił na moc wykonywanych trików, a Victor na trudność techniczną i różnorodność wykonywanych ewolucji. Obydwaj w pięknym stylu i na luzie lądowali trik za trikiem. Victor zaprezentował: back mobe to wrapped, front mobe to blind, switch slim chance to blind, late mobe, back roll to wrapped, double s-bend. Marek natomiast wylądował: low front mobe, low mobe, double back roll to wrapped, s-bend pass, back roll pass, kgb.

W starciu o 3. miejsce zwyciężył Wojtek Issell, pokonując bardzo dynamicznego Marcina Lewandowskiego większą różnorodnością wylądowanych trików, wśród których na wyróżnienie zasługują: blind judge3, kgb, kite loop hp, s-bend pass, 313.

Wśród kobiet, pod nieobecność najlepszej polskiej kitesurferki Karoliny Winkowskiej, która w tym czasie startowała w Pucharze Świata w Holandii, gdzie zdobyła 3. miejsce, zwyciężyła Katarzyna Lange. Zwyciężczyni tylko w jednym z pięciu rozegranych heatów musiała uznać wyższość Natalii Grabowskiej, która ostatecznie uplasowała się na miejscu drugim. Trzecią lokatę wywalczyła Agnieszka Grzymska przed Dominiką Wilczyńską i Martą Bednarską.

W konkurencji Race wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Janiak, pokonując Błażeja Ożoga. W kategorii kobiet w tej konkurencji zwyciężyła Agnieszka Grzymska.

 

 

Nagrody pieniężne dla zawodników ufundowane zostały przez Forda, sponsora głównego kitesurfingowego Pucharu Polski. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe od firm North Kiteboarding oraz Ion, wiodących producentów sprzętu kitesurfingowego oraz dystrybutora klapek plażowych kultowej marki Ipanema produkowanych w Brazylii.

Drugie zawody w ramach Pucharu Polski Ford Kite Cup sezonu 2012 zaplanowane są na 7-10 czerwca w Rewie. Kolejne rozegrane zostaną w dniach 20-22 lipca w Łebie, a ostatnie - 17-19 sierpnia w Jastarni. Więcej szczegółów o całym cyklu, wyniki poszczególnych zawodów, rankingi, relacje i galerie zdjęć znajdziesz na oficjalnej stronie Ford Kite Cup - fordcup.pl.

Magazyn Men's Health kolejny rok z rzędu jest patronem medialnym Pucharu Polski Ford Kite Cup.

MH

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij