Ford Kite Cup: Borsuk znów zwycięski

Zgodnie z tradycją tegoroczny sezon Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup rozpoczął się zawodami w Chałupach, na których stawiła się rekordowa liczba 41 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Zwyciężali faworyci, ale walka była ostra.
Victor Borsuk z medalem za zwycięstwo w pierwszych zawodach Ford Kite Cup w sezonie 2012 w Chałupach (fot. Łukasz Nazdraczew - Ford Kite Cup)

Dobra pogoda pozwoliła rozegrać bez poważniejszych problemów obie z zaplanowanych konkurencji głównych, czyli freestyle oraz race.

REKLAMA

We freestyle'u w kategorii mężczyzn po zaciętej walce z Markiem Rowińskim juniorem zwyciężył od wielu lat niepokonany Victor Borsuk. Obydwaj, znając swoje mocne i słabe strony, doskonale wiedzieli, że aby zwyciężyć, muszą w finale skutecznie lądować swoje najtrudniejsze triki.

Marek postawił na moc wykonywanych trików, a Victor na trudność techniczną i różnorodność wykonywanych ewolucji. Obydwaj w pięknym stylu i na luzie lądowali trik za trikiem. Victor zaprezentował: back mobe to wrapped, front mobe to blind, switch slim chance to blind, late mobe, back roll to wrapped, double s-bend. Marek natomiast wylądował: low front mobe, low mobe, double back roll to wrapped, s-bend pass, back roll pass, kgb.

W starciu o 3. miejsce zwyciężył Wojtek Issell, pokonując bardzo dynamicznego Marcina Lewandowskiego większą różnorodnością wylądowanych trików, wśród których na wyróżnienie zasługują: blind judge3, kgb, kite loop hp, s-bend pass, 313.

Wśród kobiet, pod nieobecność najlepszej polskiej kitesurferki Karoliny Winkowskiej, która w tym czasie startowała w Pucharze Świata w Holandii, gdzie zdobyła 3. miejsce, zwyciężyła Katarzyna Lange. Zwyciężczyni tylko w jednym z pięciu rozegranych heatów musiała uznać wyższość Natalii Grabowskiej, która ostatecznie uplasowała się na miejscu drugim. Trzecią lokatę wywalczyła Agnieszka Grzymska przed Dominiką Wilczyńską i Martą Bednarską.

W konkurencji Race wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Janiak, pokonując Błażeja Ożoga. W kategorii kobiet w tej konkurencji zwyciężyła Agnieszka Grzymska.

 

 

Nagrody pieniężne dla zawodników ufundowane zostały przez Forda, sponsora głównego kitesurfingowego Pucharu Polski. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe od firm North Kiteboarding oraz Ion, wiodących producentów sprzętu kitesurfingowego oraz dystrybutora klapek plażowych kultowej marki Ipanema produkowanych w Brazylii.

Drugie zawody w ramach Pucharu Polski Ford Kite Cup sezonu 2012 zaplanowane są na 7-10 czerwca w Rewie. Kolejne rozegrane zostaną w dniach 20-22 lipca w Łebie, a ostatnie - 17-19 sierpnia w Jastarni. Więcej szczegółów o całym cyklu, wyniki poszczególnych zawodów, rankingi, relacje i galerie zdjęć znajdziesz na oficjalnej stronie Ford Kite Cup - fordcup.pl.

Magazyn Men's Health kolejny rok z rzędu jest patronem medialnym Pucharu Polski Ford Kite Cup.

MH

REKLAMA