Ford Kite Cup 2015 z gwiazdami na Karaibach

W przepięknych krajobrazach karaibskiej wyspy Martynika rozpoczęły się przygotowania do dziesiątego, jubileuszowego sezonu kultowych zawodów Ford Kite Cup.

Ford Kite Cup 2015 logo

W czasie wyjazdu zaproszone gwiazdy oraz  dziennikarze mieli okazję zmierzyć się z kitesurfingiem oraz przyjrzeć się treningom najlepszej polskiej zawodniczki, Karoliny Winkowskiej.

Karolina od wielu lat reprezentuje Team Forda i jest aktualną Mistrzynią Świata PKRA w konkurencji Freestyle. Na Martynice Karolina przygotowywała się do kolejnych startów tegorocznego sezonu, który rozpoczęła od zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w Maroko.

Wśród zaproszonych gości, którzy w tropikalnym słońcu stawiali pierwsze kroki pod okiem doświadczonych instruktorów, zaczynając od teorii i szybko przechodząc do praktyki, byli: Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011, Jakub Wesołowski wraz z żoną Agnieszką oraz Krystian Wieczorek.

W turkusowej i ciepłej  wodzie morza Karaibskiego, przy doskonałych warunkach wiatrowych kursanci szybko robili postępy w nauce na jednym z najpiękniejszych spotów na wyspie,  na plaży Pointe du Marin.

Agnieszka Kawiorska oraz Maria Niklińska, które w ubiegłych latach razem z Ford Kite Cup próbowały już kitesurfingu miały okazję pływać razem z instruktorami po dzikich lagunach usytuowanych pomiędzy rafą koralową a brzegiem w miejscowości Cap Chevalier doskonaląc swój styl i  umiejętności.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu przeżyli wiele emocji na wodzie, a dodatkowych, niezapomnianych wrażeń dostarczyło im także zwiedzanie wyspy, nurkowanie na rafach koralowych oraz rejs katamaranem.

Treningi mistrzyni Karoliny Winkowskiej oraz postępy gwiazd rejestrowały ekipy reporterów TVN i TVP2, dziennikarze popularnych magazynów: Party, Gala, Men’s Health, Logo, Viva, Show, Esquire, Twoje Imperium, Życie na Gorąco, Przegląd Sportowy, Voyage oraz portal Vipnews.pl.

Przed nami cztery etapy Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup zaplanowane według następującego kalendarza:

1. 8 - 10 maja, Chałupy

2. 4 - 7 czerwca, Rewa (Mistrzostwa Polski w konkurencji Foilboarding)

3. 24 - 26 lipca,  Łeba

4. 14 - 16 sierpnia, Jastarnia (Mistrzostwa Polski w konkurencji Course Racing)

Więcej informacji na stronie www.fordcup.pl oraz na FB zawodów.

Ford Kite Cup 2015 plakat
Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

PROMOCJE

Starania o dziecko, czyli o wyzwaniach stojących przed przyszłymi rodzicami słów kilka

Mówi się, że to jeden z najpiękniejszych, choć jednocześnie niezwykle wymagających momentów w życiu. I trudno się z tym nie zgodzić. Gdy dowiadujemy się, że niebawem na świecie pojawi się nasze dziecko, zdarza nam się zupełnie stracić głowę…

REKLAMA