Ford Kite Cup 2015 z gwiazdami na Karaibach

W przepięknych krajobrazach karaibskiej wyspy Martynika rozpoczęły się przygotowania do dziesiątego, jubileuszowego sezonu kultowych zawodów Ford Kite Cup.

Ford Kite Cup 2015 logo
W czasie wyjazdu zaproszone gwiazdy oraz  dziennikarze mieli okazję zmierzyć się z kitesurfingiem oraz przyjrzeć się treningom najlepszej polskiej zawodniczki, Karoliny Winkowskiej.

REKLAMA

Karolina od wielu lat reprezentuje Team Forda i jest aktualną Mistrzynią Świata PKRA w konkurencji Freestyle. Na Martynice Karolina przygotowywała się do kolejnych startów tegorocznego sezonu, który rozpoczęła od zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w Maroko.

Wśród zaproszonych gości, którzy w tropikalnym słońcu stawiali pierwsze kroki pod okiem doświadczonych instruktorów, zaczynając od teorii i szybko przechodząc do praktyki, byli: Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011, Jakub Wesołowski wraz z żoną Agnieszką oraz Krystian Wieczorek.

W turkusowej i ciepłej  wodzie morza Karaibskiego, przy doskonałych warunkach wiatrowych kursanci szybko robili postępy w nauce na jednym z najpiękniejszych spotów na wyspie,  na plaży Pointe du Marin.

Agnieszka Kawiorska oraz Maria Niklińska, które w ubiegłych latach razem z Ford Kite Cup próbowały już kitesurfingu miały okazję pływać razem z instruktorami po dzikich lagunach usytuowanych pomiędzy rafą koralową a brzegiem w miejscowości Cap Chevalier doskonaląc swój styl i  umiejętności.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu przeżyli wiele emocji na wodzie, a dodatkowych, niezapomnianych wrażeń dostarczyło im także zwiedzanie wyspy, nurkowanie na rafach koralowych oraz rejs katamaranem.

Treningi mistrzyni Karoliny Winkowskiej oraz postępy gwiazd rejestrowały ekipy reporterów TVN i TVP2, dziennikarze popularnych magazynów: Party, Gala, Men’s Health, Logo, Viva, Show, Esquire, Twoje Imperium, Życie na Gorąco, Przegląd Sportowy, Voyage oraz portal Vipnews.pl.

Przed nami cztery etapy Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup zaplanowane według następującego kalendarza:

1. 8 - 10 maja, Chałupy

2. 4 - 7 czerwca, Rewa (Mistrzostwa Polski w konkurencji Foilboarding)

3. 24 - 26 lipca,  Łeba

4. 14 - 16 sierpnia, Jastarnia (Mistrzostwa Polski w konkurencji Course Racing)

Więcej informacji na stronie www.fordcup.pl oraz na FB zawodów.

Ford Kite Cup 2015 plakat
Zobacz również:
Możesz do końca roku dźwigać ciężary, ale Twoje ciało nie potrzebuje tego tak bardzo, jak myślisz. Trenuj mądrzej, nie ciężej, a efekty tego programu  z obciążeniem tylko własnego ciała zobaczysz jeszcze przed wakacjami.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA