Ford Kite Cup 2015: ruszamy do Łeby!

Po niezwykle udanych zawodach w Rewie Puchar Polski w Kitesurfingu przenosi się do Łeby. Czego możemy się spodziewać po kolejnej odsłonie zmagań na falach? Międzynarodowych gwiazd, mnóstwa sportowych emocji i niezwykle zaciętej rywalizacji - a to wszystko przy wspaniałej pogodzie i dopingu wiernych kibiców. Będzie się działo!

Ford Kite Cup 2015 Materiały prasowe Ford Kite Cup 2015

Trzecie zawody tegorocznego Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup odbędą się w dniach 24 – 26 lipca w Łebie.

Organizatorzy liczą na ciekawe pojedynki w międzynarodowym gronie, które mogą przesądzić o końcowej klasyfikacji Pucharu Polski. W Łebie zwyczajowo, spodziewać się będzie można wiernych kibiców wśród licznie zgromadzonych plażowiczów, którzy będą obserwować zmagania kitesurferów.

Emocji na pewno nie zabraknie, bo swoje uczestnictwo w zawodach zapowiedziała Karolina Winkowska, ubiegłoroczna triumfatorka Pucharu Świata we Freestyle`u. Karolina kilka dni temu na hiszpańskiej Tarifie potwierdziła swoją wysoką formę zwyciężając po raz trzeci w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata, jednocześnie umacniając się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Konkurentki Karoliny z pewnością mają się czego obawiać.

Wśród panów startujących w konkurencji Freestyle, rywalizacja też będzie zacięta. Przekonamy się czy Marek Rowiński odnalazł formę z ubiegłego roku i skutecznie przeciwstawi się zwycięzcy poprzednich zawodów w Rewie, Posito Martinezowi. Wiele do powiedzenia będą mieli też będący w tym roku w doskonałej formie Victor Borsuk, bracia Issel oraz Denis Żurik.

Ford Kite Cup 2015Materiały prasowe Ford Kite Cup 2015
 

W konkurencjach Formuła Kite i Foil Racing spodziewać się można bardzo dobrej dyspozycji Maksa Żakowskiego i Tomka Janiaka, którzy przyjadą do Łeby bezpośrednio z zawodów Mistrzostw Świata. Na międzynarodowych zawodach szczególnie dobrą formę prezentował Błażej Ożóg, co daje gwarancje obejrzenia świetnego widowiska.

Pula nagród w całym cyklu zawodów wynosi 110 000 PLN. Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford, a także: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin - dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków, GoPro - producent kamer sportowych, oraz firma Evokaii - surferska marka odzieżowa. Energii do sportowej walki dodaje Red Bull.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl

Ford Kite Cup 2015Materiały prasowe Ford Kite Cup 2015
 

Program zawodów:

1 dzień zawodów 24 lipiec (piątek)

  • 8:00-9:30 Rejestracja zawodników
  • 10:00       Skippers meeting oraz losowanie grup
  • 10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 25 lipiec (sobota)

  • 9:00 Skippers meeting
  • 9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
  • 19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów
  • 3 dzień zawodów 26 lipiec (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

  • 9:00 Skippers meeting
  • 9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
  • 18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

Więcej informacji o zawodach znaleźć można na stronie: www.fordcup.pl oraz na Facebooku.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA