Ford Kite Cup 2015: ruszamy do Łeby!

Po niezwykle udanych zawodach w Rewie Puchar Polski w Kitesurfingu przenosi się do Łeby. Czego możemy się spodziewać po kolejnej odsłonie zmagań na falach? Międzynarodowych gwiazd, mnóstwa sportowych emocji i niezwykle zaciętej rywalizacji - a to wszystko przy wspaniałej pogodzie i dopingu wiernych kibiców. Będzie się działo!

Ford Kite Cup 2015 Materiały prasowe Ford Kite Cup 2015

Trzecie zawody tegorocznego Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup odbędą się w dniach 24 – 26 lipca w Łebie.

REKLAMA

Organizatorzy liczą na ciekawe pojedynki w międzynarodowym gronie, które mogą przesądzić o końcowej klasyfikacji Pucharu Polski. W Łebie zwyczajowo, spodziewać się będzie można wiernych kibiców wśród licznie zgromadzonych plażowiczów, którzy będą obserwować zmagania kitesurferów.

Emocji na pewno nie zabraknie, bo swoje uczestnictwo w zawodach zapowiedziała Karolina Winkowska, ubiegłoroczna triumfatorka Pucharu Świata we Freestyle`u. Karolina kilka dni temu na hiszpańskiej Tarifie potwierdziła swoją wysoką formę zwyciężając po raz trzeci w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata, jednocześnie umacniając się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Konkurentki Karoliny z pewnością mają się czego obawiać.

Wśród panów startujących w konkurencji Freestyle, rywalizacja też będzie zacięta. Przekonamy się czy Marek Rowiński odnalazł formę z ubiegłego roku i skutecznie przeciwstawi się zwycięzcy poprzednich zawodów w Rewie, Posito Martinezowi. Wiele do powiedzenia będą mieli też będący w tym roku w doskonałej formie Victor Borsuk, bracia Issel oraz Denis Żurik.

Ford Kite Cup 2015Materiały prasowe Ford Kite Cup 2015
 

W konkurencjach Formuła Kite i Foil Racing spodziewać się można bardzo dobrej dyspozycji Maksa Żakowskiego i Tomka Janiaka, którzy przyjadą do Łeby bezpośrednio z zawodów Mistrzostw Świata. Na międzynarodowych zawodach szczególnie dobrą formę prezentował Błażej Ożóg, co daje gwarancje obejrzenia świetnego widowiska.

Pula nagród w całym cyklu zawodów wynosi 110 000 PLN. Nagrody ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford, a także: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin - dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków, GoPro - producent kamer sportowych, oraz firma Evokaii - surferska marka odzieżowa. Energii do sportowej walki dodaje Red Bull.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl

Ford Kite Cup 2015Materiały prasowe Ford Kite Cup 2015
 

Program zawodów:

1 dzień zawodów 24 lipiec (piątek)

  • 8:00-9:30 Rejestracja zawodników
  • 10:00       Skippers meeting oraz losowanie grup
  • 10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 25 lipiec (sobota)

  • 9:00 Skippers meeting
  • 9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
  • 19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów
  • 3 dzień zawodów 26 lipiec (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

  • 9:00 Skippers meeting
  • 9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
  • 18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

Więcej informacji o zawodach znaleźć można na stronie: www.fordcup.pl oraz na Facebooku.

Zobacz również:
Sportowcy włączają w swoje treningi interwały, bo HIIT prowadzi do wzrostu VO2max. A co, jeśli poprzestaniemy na samych interwałach? Czy kilkuminutowe treningi o bardzo dużej intensywności mogą być tak samo skuteczne, jak te klasyczne, trwające kilkadziesiąt minut?
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA