Ford Kite Cup 2014: mistrzowski trening na Wyspach Kanaryjskich

Na piaszczystych plażach malowniczej hiszpańskiej wyspy Fuerteventury rozpoczął się sezon kultowych zawodów Ford Kite Cup. W czasie wyjazdu prasowego dziennikarze i popularni polscy aktorzy mogli podglądać treningi mistrzyni świata z 2012 r. Karoliny Winkowskiej.

Ford Kite Cup Łukasz Nazdraczew/Eureka
Karolina Winkowska (fot. Łukasz Nazdraczew/Eureka)

Karolina Winkowska, najlepsza polska zawodniczka należąca do Teamu Forda, mistrzyni świata PKRA z 2012 roku, przygotowywała się na Fuerteventurze do nadchodzącego sezonu, ćwicząc nowe triki. Karolina szlifowała formę, wykonując bardzo trudne ewolucje, obroty ciała wokół drążka-baru, takie jak: back mobe czy slim chance. Udało jej się osiągnąć bardzo wysoką formę, o czym może świadczyć wykonanie jednego z najtrudniejszych trików w kitesurfingu - KGB, którym to chce pokonać swoje rywalki podczas zbliżających się zawodów o Puchar Świata we Francji.

Już dziewiąty rok z rzędu Szkółki VIP gościły znane twarze. Tym razem na kite'a przyjechali: Beata Sadowska, Agnieszka Więdłocha, Olga Frycz, Maja Bohosiewicz, Ewa Gawryluk z Waldkiem Błaszczykiem oraz Andrzej Młynarczyk. Szkolenia odbywały się w jednej z najlepszych baz kite'owych w Europie, Rene Egli, pod okiem doświadczonych instruktorów. Początkujący stawiali pierwsze kroki na osłoniętej lagunie, a zawodowcy korzystali z wód oceanu w samym środku strefy silnych wiatrów na plaży Sotavento.

Dla Beaty Sadowskiej, Mai Bohosiewicz i Andrzeja Młynarczyka był to kolejny wyjazd kitesurfingowy, więc trenowali ślizgi z deską i samodzielne panowanie nad latawcem. Olga Frycz, Agnieszka Więdłocha, Ewa Gawryluk, Waldek Błaszczyk oraz ich córka Marysia po raz pierwszy mieli do czynienia z kitem i rozpoczęli naukę od teorii, stopniowo przechodząc do praktyki.

Najbardziej wytrwałą kitesurferką okazała się Beata Sadowska, która dzięki świetnemu przygotowaniu sportowemu dzielnie łączyła codzienne szkolenia z regularnym treningiem biegowym oraz obowiązkami macierzyńskimi, opiekując się swoim synkiem Tytusem.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu przeżyli wiele sportowych emocji. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło także zwiedzanie wyspy oraz niesamowity rejs legendarnym 82-stopowym jachtem "Fisher & Paykel", zdobywcą drugiego miejsca w ekstremalnym wyścigu dookoła świata.

Treningi mistrzyni oraz postępy gwiazd rejestrowały ekipy reporterów TVN i TVP2, dziennikarze popularnych magazynów oraz portali Onet, Afterparty i Vipnews. Magazyn Men's Health, jako patron medialny cyklu zawodów Ford Kite Cup, również miał przyjemność uczestniczyć w tym fantastycznym wypadzie.

Wyjazd był zorganizowany we współpracy z biurem podróży Itaka, pod patronatem Rady Turystyki Fuerteventura.

MH

REKLAMA