Ford Kite Cup 2013 na półmetku

W najbliższy weekend czołówka polskich kitesurferów zjedzie do Łeby, aby po raz kolejny stoczyć zaciętą walkę na otwartym morzu w dwóch głównych konkurencjach Freestyle i Racing. Stawką będą cenne punkty do kwalifikacji Pucharu Polski Ford Kite Cup.

Łukasz Nazdraczew - Ford Kite Cup
fot. Łukasz Nazdraczew

Po już rozegranych zawodach tegorocznego Ford Kite Cup w Chałupach i w Rewie w rankingu Freestyle prowadzą zwycięzcy ostatniego etapu: mistrzyni świata PKRA Karolina Winkowska, która ostatnio zajęła drugie miejsce na Pucharze Świata rozgrywanym pod koniec czerwca na Sycylii, oraz Marek Rowiński junior. We freestyle’u młodzików przoduje Denis Żurik, brązowy medalista Pucharu Świata Juniorów PKRA w Hiszpanii.

REKLAMA

Na prowadzeniu w konkurencji Racing znajdują się Agnieszka Grzymska i Błażej Ożóg, którzy z powodzeniem reprezentowali Polskę na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy w Niemczech, plasując się w ścisłej czołówce wraz z innym polskim zawodnikiem, Maksem Żakowskim.

Zawody w Łebie zapowiadają się bardzo emocjonująco, a otwarte wody Bałtyku po raz kolejny zweryfikują umiejętności zawodników. Wszyscy mają nadzieję, że w Łebie, podobnie jak w poprzednich latach, dopisze mocny  wiatr i słoneczna pogoda!

Plan zawodów w Łebie:

1 dzień zawodów - 12 lipca (piątek)

  • 8:00-9:30 rejestracja zawodników
  • 10:00 skippers meeting oraz losowanie grup
  • 10:30-19:00 rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów - 13 lipca (sobota)

  • 9:00 skippers meeting
  • 9:30-19:00 rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
  • 19:00 wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów - 14 lipca (niedziela)

  • dzień rezerwowy zawodów

Sponsorem głównym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford. Nagrody ufundowali również North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart - dystrybutor sportowych zegarków Aztorin oraz dystrybutor kamer GoPro. Skrzydeł zawodnikom i kibicom dodaje Red Bull. Patronem medialnym zawodów jest magazyn Men's Health

Zapraszamy na fanpage Ford Kite Cup na Facebooku oraz na www.fordcup.pl.

MH

REKLAMA