REKLAMA

Estrella Galicia - nowe piwo na polskim rynku

Jose Maria Rivera Corral założył swój browar w 1906 w La Corunii – pięknie położonym nad Atlantykiem mieście w hiszpańskiej Galicji. Dziś browarem zarządza czwarte pokolenie piwowarów, wykształcone w bawarskiej mekce wszystkich browarników w Weihenstephan.

Marka Estrella Galicia, która zajmuje dziś czwarte miejsce na hiszpańskim rynku, rozpoczęła ekspansję eksportową i od niedawna można tego znakomitego piwa skosztować również w Polsce. Dla każdego piwowara, prócz receptur i technologii, najważniejsza jest jakość i rodzaj składników. Im bardziej unikalne i oryginalne tym ciekawszy będzie efekt warzenia.

Bazą dla piwa Estrella Galicja jest woda z La Corunii – miękka i o optymalnym składzie minerałów dla piw stylu pilzner; chmiele: Hallertau, Sladek i galicyjska odmiana Nuggatu; słody pilzneńskie i odrobina kukurydzianych oraz drożdże przechowywane w niemieckim Banku Drożdży.

REKLAMA

Co ciekawe, piwa Estrella Galicia można się napić również z beczki i w wersji bezalkoholowej 0.0% w hiszpańskich restauracjach w Warszawie i Poznaniu lub nabyć w wybranych, dobrych sklepach. To piwo doskonale smakuje z pikantnymi daniami z kurczaka oraz tortillami pszennymi lub kukurydzianymi.

Polski dystrybutor piwa Estrella Galicia – firma UDH obiecuje, że jesienią sprowadzi do Polski nowość – galicyjskie koźlaki w trzech odmianach: 1906 reserva especial – jasny, 1906 red vintage – podwójny oraz 1906 black coupage – ciemny. Prawdopodobnie są to najbardziej południowe koźlaki na świecie od czasu wynalezienia tego stylu w dolnosaksońskim miasteczku Einbeck w XIV wieku. Ci którzy już ich skosztowali mówią o odważnym zestawianiu słodów, wielkim kunszcie warzenia i wyjątkowej dla stylu bock pijalności.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA