Emocje i gwiazdy na turniejach Pro-Am Tour

Cykl turniejów golfowych Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour zbliża się do półmetka. Podczas dwóch pierwszych zawodów, rozegranych we Wrocławiu i Krakowie, nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, efektownych zagrań i wielkich gwiazd sportu.
Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour Karolina Gembara - Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour
Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski z zainteresowaniem obserwują uderzenie jednego z uczestników turnieju Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour w Krakowie (fot. Karolina Gembara)

Gospodarze górą na Toya Golf we Wrocławiu

W pierwszym turnieju tegorocznego cyklu Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour, którego patronem medialnym jest Men's Health, wzięła udział ponad setka zawodników. Na wrocławskim polu golfowym Toya Golf rywalizowali oni ze sobą przez dwa dni w dwóch kategoriach: zawodowców i amatorów.

Po sobotnich zmaganiach na pierwszych miejscach znaleźli się golfiści z Toya Golf. Wśród amatorów najlepsi okazali się Mateusz Gradecki, który zagrał 4 poniżej par, czyli wykonując na 4 dołkach mniejszą liczbę uderzeń niż przewidziano (w sumie 68 uderzeń) oraz Adrian Meronk z wynikiem -1 (71).

W grupie zawodowców wynik dnia uzyskał Alex Smith, nowy instruktor DLGA TOYA, który podobnie jak junior, zagrał na 68 uderzeń (w tym 4 birdie, czyli zaliczenia dołka z o 1 uderzeniem mniej niż przewidziano, oraz bez ani jednego bogey'a, czyli przekroczenia liczby uderzeń przewidzianych dla danego dołka). Zaraz po nim uplasowało się trzech zawodników, którzy zagrali na par: Mike O'Brien, Marek Bednarczyk i Wojciech Świniarski.

W niedzielnej rundzie najlepiej zagrali Mike O'Brien oraz Peter Bronson, którzy zagrali 4 birdie i 2 bogey'e (obaj po 70 uderzeń). Alex, mimo że zakończył rundę na 71 uderzeń, w rezultacie wygrał turniej i w końcowej klasyfikacji uzyskał wynik -5 (139). Pozostałe dwa miejsca przypadły kolejno Mike'owi O'Brien (-2) i Peterowi Bronsonowi (-1).

W grupie amatorów zwyciężył Mateusz Gradecki, który również tego dnia utrzymał przewagę nad rywalami (73). Turniej zakończył z rezultatem -3. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się inni młodzi golfiści z KG Toya Golf - Adrian Meronk (+1 wynik łączny) oraz Piotr Ragankiewicz (+7). Wśród pań najlepsza okazała się zawodniczka z KG Kalinowe Pole - Katarzyna Selwent.

Spektakularne hole-in-one w Krakowie

Drugi turniej Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour, rozegrany w drugi weekend czerwca w Krakowie, należał do Wojciecha Świniarskiego, który wygrał w kategorii Pro, oraz trenującego na co dzień w Teksasie Thomasa Bosco-Cwioka, który nie miał sobie równych w kategorii amatorów. Oba te zwycięstwa są wyjątkowo cenne, dlatego że Kraków Valley Golf & Country Club jest trudniejszym polem niż wrocławski Toya Golf & CC, na którym odbył się poprzedni turniej.

Dla Świniarskiego turniej ten był ważny również dlatego, że było to jego pierwsze zwycięstwo w tym roku i pierwszy zawodowy tytuł w karierze. Tuż za jego plecami uplasował się Peter Bronson, triumfator Deutsche Bank Pro-Am Tour w 2010 roku, który z kolei wyprzedził Martyna Proctora. Zwycięzca amatorskich rozgrywek Deutsche Bank BMW Pro-Am Tour we Wrocławiu, Mateusz Gradecki, w Krakowie zajął drugie miejsce, a na trzecim stopniu podium znalazł się Adrian Meronk.

Podczas 1. rundy krakowskiego turnieju na 15. dołku został zorganizowany konkurs "nearest to the pin", którego najbardziej spektakularnym elementem było hole-in-one, czyli umieszczenie piłeczki w dołku jednym uderzeniem, w wykonaniu Mariusza Gaika.

Turniejowi w Krakowie towarzyszyły także akcje charytatywne z udziałem gwiazd sportu. W sobotnim turnieju zagrali znani polscy sportowcy: do niedawna bramkarz Realu Madryt Jerzy Dudek oraz były hokeista Mariusz Czerkawski. Obaj panowie, wraz z juniorem Mateuszem Gradeckim, zostali wytypowani do zbierania punktów stableford, które zostały później przeliczone na pieniądze i podarowane podopiecznym Fundacji Przyjaciółka. Dochód z Charity Bunker przy dołku numer 1 również przekazany zostanie potrzebującym dzieciom.

Turniejowa karawana jedzie na północ

Następny turniej cyklu Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour zostanie rozegrany już w pierwszy weekend lipca na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa. Każdy chętny do wzięcia udziału w zawodach może zarejestrować się na oficjalnej stronie turniej proamtour.pl.

Organizatorzy i tym razem planują zbiórkę środków na cel charytatywny - stypendia dla zdolnych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, podopiecznych Fundacji Przyjaciółka.

Zaproszeni goście, wśród których nie zabraknie również celebrities, będą także uczestniczyli w Akademii Golfa dla początkujących, by poznawać tajniki tego fascynującego sportu.

Finałowe rozgrywki i wyłonienie ostatecznego zwycięzcy nastąpi w Warszawie podczas turnieju odbywającego się w dniach 24 i 25 września w Klubie Golfowym Lisia Polana. 

MH

Zobacz również:
REKLAMA