Edge 1040 Solar – pierwszy komputer rowerowy marki Garmin

Edge 1040 Solar to pierwszy komputer rowerowy GPS marki Garmin z funkcją ładowania słonecznego. 

Edge 1040 Solar fot. materiały prasowe

Edge 1040 Solar działa do 100 godzin w trybie oszczędnościowym, a dzięki soczewce solarnej Power Glass można każda godzina jazdy na słońcu wydłuża czas pracy baterii nawet 20 minut.

Komputery rowerowe z tej serii to także pierwsze dedykowane kolarzom urządzenia Garmin z wielopasmową technologią GNSS, która zapewnia jeszcze lepszy zasięg w gęstych lasach, na odległych górskich szlakach, a nawet ciasnej miejskiej zabudowie. Szeroka gama funkcji treningowych opartych na algorytmach Firstbeat Analytics pomoże dobrze poznać swoje mocne oraz słabe strony i pokonać każde wyzwanie.

Urządzenie pomoże rozłożyć siły wyświetlając oczekiwane wartości mocy na całej trasie oraz wskazówki w zakresie optymalizacji wysiłku dostarczane przez funkcję Stamina. Dzięki temu użytkownik wie, ile energii pozostało mu do końca przejazdu. Konfiguracja jest bardzo prosta – komputer rowerowy gotowy jest do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenia z serii Edge 1040 dostępne są w wersji Solar i standardowej, bez opcji ładowania słonecznego.