Ecco Walkathon: spacerujesz i pomagasz

Już jutro w Warszawie po raz ósmy w Polsce, a trzynasty na świecie dziesiątki tysięcy ludzi weźmie udział w Ecco Walkathonie, największym międzynarodowym spacerze charytatywnym. Organizująca akcję firma Ecco dzięki tej imprezie przekazała już potrzebującym ponad 4 mln zł.
Ecco Walkathon
Od kilku lat w polskiej edycji Ecco Walkathonu uczestniczy blisko 20 tysięcy spacerowiczów (fot. Ecco Walkathon)

Przez ostatnie 13 lat ponad 419 500 ludzi na całym świecie spacerowało w ramach Ecco Walkathonu, pokonując dystans, który pozwoliłby 85 razy okrążyć kulę ziemską, i gromadząc ponad 3 475 000 euro na ważne społecznie projekty. To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w ciągu zaledwie kilku lat Ecco Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.

REKLAMA

W Polsce Ecco Walkathon zyskał status największej life stylowej imprezy charytatywnej. Co roku, na początku września Agrykola staje się centralnym punktem Warszawy i najmodniejszym miejscem w stolicy. Pierwsza edycja imprezy w 2005 r. przyciągnęła 7 000 uczestników - o 2 000 więcej niż zakładano! Kolejna edycja to już 15 000 spacerowiczów, a od trzeciej edycji co roku blisko 20 000 uczestników angażuje się w ten wyjątkowy spacer.

Jako Polacy pobiliśmy wszystkie rekordy Ecco Walkathonu - zarówno pod względem liczby uczestników, jak i zebranych funduszy.

Liczba osób biorących udział w polskich Ecco Walkathonach znacznie przewyższa liczbę uczestników Ecco Walkathonów organizowanych na świecie. Jako Polacy pobiliśmy wszystkie rekordy - zarówno pod względem liczby uczestników, jak i zebranych funduszy.

Jak będzie w tym roku? Każdy, kto tego dnia przybędzie na Agrykolę i weźmie udział w Ecco Walkathonie, będzie mógł wesprzeć projekty realizowane przez trzy organizacje charytatywne: Fundację TVN "Nie jesteś sam", która pomaga dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym, Fundację Radia ZET, która za pieniądze "wychodzone" podczas tegorocznego Ecco Walkathonu zakupi ultrasonograf umożliwiający wykrywanie wad serca u dzieci jeszcze nienarodzonych dla Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, oraz Warszawski Ogród Zoologiczny - z którym wspólnie wybudujemy pastwisko dla rodziny hipopotamów.

Uczestnicy akcji będą mieli do wyboru dwie trasy o długości 6 i 10 kilometrów, które prowadzą przez urokliwe stołeczne parki, odrestaurowane Krakowskie Przedmieście i Starówkę. Za każdy przebyty przez uczestnika kilometr firma Ecco wpłaci 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. Spacerowicze po okazaniu zakupionego wcześniej biletu otrzymają pakiet startowy w skład, którego wchodzi plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach oraz identyfikator, na którym należy wskazać organizację charytatywną, której chcemy przekazać "wychodzone" przez nas pieniądze.

Organizator Ecco Walkathonu zadba też o dobrą zabawę, zarówno na miejscu imprezy jak i na trasach. Każdy, kto 15 września pojawi się na Agrykoli, będzie mógł zapoznać się z prezentacjami projektów realizowanych przez Fundacje, przewidziano również liczne zabawy i atrakcje. Do spaceru zachęcą prowadzący imprezę Dorota Wellman i Bartek Jędrzejak, znani miłośnikom programu "Dzień Dobry TVN", a do charytatywnego spaceru rozgrzeje Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako juror programu "You Can Dance". O godzinie 11 nastąpi oficjalne otwarcie trasy 10 kilometrowej, a w samo południe ruszą uczestnicy spaceru na trasie 6-kilometrowej.

Na trasach spacerowiczów dopingować będą m.in. Staszek Karpiel Bułecka, Rafał Bryndal, Agnieszka Cegielska, Dorota Gardias, Wojciech Jagielski, Oliwier Janiak, Bartek Jędrzejak, Julia Kamińska, Tatiana Okupnik, Edyta Olszówka, Monika Olejnik, Natalia Lesz, Ania Maruszeczko, Agnieszka Mikołajczyk, Beata Pawlikowska, Michał Piróg, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha, Adam Wajrak, Paweł Wawrzecki, Karol Strasburger, Dorota Wellman czy Katarzyna Zielińska. Nie zabraknie też wrażeń muzyczny. Dla wszystkich wystąpi zespół Future Folk, Kayah i Tatiana Okupnik.

W tym roku organizator przygotował również specjalną niespodziankę dla aktywnych Kobiet - Trasę na Wysokich Obcasach. Trasa wyznaczona jest na odcinku około 2 km, a spacer rozpocznie się o godzinie 13 na Agrykoli. Za najszybsze przejście trasy będzie można wygrać m.in. kupony na buty Ecco Sculptured o wartości ponad 2000 zł, torby Ecco oraz akcesoria. Łączna pula nagród wynosi prawie 5500 zł - jest tylko jeden warunek: trzeba pokonać dystans w butach na obcasie minimum 6,5 cm. Nagrodzone zostaną 3 pierwsze miejsca, a pomiaru obcasów dokona specjalna komisja sędziowska, która wyłoni również zwyciężczynię zawodów.

Ecco Walkathon to największy na świecie spacer charytatywny organizowany od 1999 roku. Początkowo w ojczyźnie firmy Ecco, czyli w Danii, a później także w Szwecji, Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, a od ośmiu lat również w Polsce. Istotą Ecco Walkathonu jest aktywne spędzenie czasu wśród przyjaciół i rodziny, a przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym.

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na stronach www.eccowalkathon.pl oraz www.facebook.com/eccowalkathon.

MH

REKLAMA