Dużo puchu na Krakowskim Festiwalu Górskim

Freeride'owe filmy, porady dotyczące techniki jazdy poza trasami i doboru sprzętu na wyprawy - to i wiele innych atrakcji czeka na uczestników panelu "Pure Powder", organizowanego po raz pierwszy przy okazji Krakowskiego Festialu Górskiego.

Pure Powder

Snowboardowy i narciarski freeride cieszy się coraz większą popularnością, więc nie powinien nikogo dziwić fakt, że część tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Górskiego poświęcony będzie wyłącznie temu tematowi. Panel freeride "Pure Powder", organizowany przez internetowy magazyn "Pure" oraz portal Powder.pl, będzie nie tylko okazją do obejrzenia niezwykle efektownych produkcji filmowych, ale także szansą na uzyskanie wielu cennych informacji dotyczących zarówno techniki jazdy i sprzętu, jak i miejscówek, w których można swobodnie - a nawet całkowicie legalnie - poszusować poza trasami.

"Jednym z tematów panelu będą strefy freeride i ski alp w słowackich Tatrach - mówi Tomasz Dębiec, redaktor magazynu "Pure". - Powszechna jest opinia, że te góry u naszych południowych sąsiadów są zamykane w zimie na cztery spusty i za wyjście powyżej schronisk grozi srogi mandat. To tylko pół prawdy, bo Słowacy wyznaczyli w sumie aż 23 strefy, gdzie możemy śmigać poza trasą".

Pasjonaci jazdy po dziewiczym puchu będą mogli także dowiedzieć się między innymi, jaki sprzęt stosować do podchodzenia, jak zorganizować wyprawę w dzikie góry oraz dlaczego Japonia zasłużyła na miano freeridowego raju.

Prelekcje na temat sprzętu i umiejętności, które przydają się w jeździe poza trasami, dopełni pokaz filmów freeride. Zobaczymy podczas nich takie głośne tytuły, jak "All I Can" - doskonale znane nie tylko freeride'owej publiczności, "White Silk Road" - dokument z wyprawy australijskich freeriderów do Afganistanu, "Further" - drugą część trylogii Jeremy’ego Jonesa, najbardziej wyczekiwaną produkcję roku, czy "Braking Trail" - film uznanej wytwórni “Powderwhore", opowiadający o narciarzach i snowboardzistach szykających ciekawych miejsc na pozostawienie swoich śladów na białym puchu.

Patronem medialnym panelu "Pure Powder" jest magazyn Men's Health. Więcej szczegółowych informacji o imprezie znajdziesz na oficjalnym facebookowym profilu panelu oraz profilach organizatorów: facebook.com/FollowTheSnow i www.facebook.com/powderpl.

Skrócony program:

Sobota, 8 grudnia, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, sala nr 9, II piętro

  • 17:00-18:10 "All I Can"
  • 18:30-19:20 "White Silk Road"
  • 19:50-21:30 polska premiera "Further", bilety - 15 zł (kup bilet)

Niedziela, 9 grudnia, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, sala nr 9, II piętro, wstęp bezpłatny

  • 10:00-10:15 inauguracja
  • 10:15-11:30 Tatry na legalu - strefy skialpinistyczne oraz freerideowe na Słowacji
  • 11:45 -13:00 Dobre podejście - wiązania do podchodzenia, splitboard, rakiety, foki
  • 13:15-14:00 Film "Breaking Trail"
  • 14:15-15:00 ABC BC - traperski poradnik dla freeridera
  • 15:15-16:00 Japoński kataklizm - tu największe opady spotykają się z górami

MH

Zobacz również:
REKLAMA